Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

ogreReklamaVadí Vám pomalé soudy? Měli by být soudci odvolatelní? Jste pro trest smrti? Co si myslíte o nezávislosti soudní moci? Věříte v Kajínkovu nevinu? Má v dnešní době smysl soudit se o 10.000,- Kč? Myslíte si, že devětadvacetiletý člověk nemůže být dobrý soudce? Už na Vaše dveře někdy klepal exekutor? Mají soudci větší plat, než si zaslouží? Nechápete justiční systém v ČR? Chtěli byste se stát přísedícím? A zapisovatelkou? A jaký je vlastně Váš názor na princip neúplné apelace v odvolacím řízení :-)?

Co by se tu mělo a mohlo:
- diskutovat o našem justičním systému (soudech, ministerstvu spravedlnosti, vězeňství,...),
- rozhořčovat se nad aktuálními kauzami,
- probírat právní úpravu,
- vymýšlet zjednodušující návrhy a jednoduché recepty na zlepšení stavu,
- radit ministrovi, soudcům, statním zástupcům a advokátům, co mají dělat jinak,
- a semlít i všechno, co s tím souvisí.

Cenzura je výjimečné opatření. Autocenzura je lepší.


xxl idealistický pesimista... a tak 
Ale to je hezké, že ústavní soud se vzepře výslovnému znění zákona. A ani se nezmíní, zda tedy tu úpravu požaduje za rozpornou s ústavou (a pokud, proč tedy nebyl návrh plénu na zrušení dotčených částí zákona) a soudu vytýká dodržování platného práva, které ani nedovoluje dvojí výklad...

Ach jo, příště budou soudy poskytovat poučení i obnově řízení?
ogre in the rain collapse cross out which way 
Další legrace z dílny ÚS
Protože tomuhle už se člověk může jenom smát. Takže odteď už se nebudou k prvostupňovým rozsudkům psát poučení o odvolání a k odvolacím o dovolání, ale ke všem se budou psát poučení o všech možných opravných prostředcích. Aby nebyla pošlapána práva kverulantů podat libovolnou žalobu, kterou je napadne.

Doporučuji disent dr. Výborného a z něho následující zhodnocení nálezu: „V tomto smyslu bude snad lépe, dojde-li v praxi obecných soudů k jeho tichému nepovšimnutí či zapomenutí.

Výborného je škoda.

 
ogre není core jako  core
Dobrý večer po šesti letech...
 
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Ad ocs

Je to Pecinův blog, není dobré mu to moc žrát (ani těm komentářům). Teoreticky je nicméně možné cokoli, kdykoli, kdekoli (na toto téma jsme vedli debatu ke katastru). Navíc je to obvod. Ale celé to zní silně přitažené za vlasy (myšleno přefouknutí, zdramatizované, fantasiině doladěné...), pokud by u sebe měl odposlech, je to na trestní stíhání, svléknutí z talár atd. a nechce se mi moc věřit tomu, že by to někdo takhle natvrdo postavil.
 
flegmaticka  
No jo, jenže zákon (ať už občanský nebo obchodní) žádný takový nárok z vad jako "zaplacení ceny opravy" nezná. Jako nárok z vady si můžete vybrat, že je vám prodávající povinen věc bezplatně opravit (ať už sám, pokud to umí, nebo pomocí třetí osoby, ale opravu musí zajistit a zaplatit prodávající, jak a kým, do toho vám nic není). V případě, že prodávající svou odpovědnost neuzná, můžete na něj podat žalobu ve smyslu, aby mu soud uložil provedení opravy, po dobu soudního řízení věc neužívat (nebo užívat i s tou vadou) a čekat několik let, jak to dopadne, protože jestliže si necháte věc opravit sám, žaloba pozbude smyslu. Nebo můžete zajistit důkazy, že věc měla vadu (samozřejmě v daném případě akreditovanou zkušebnou, která spotřebu změří "v laboratorních podmínkách", tedy se vyloučí vliv nesprávného stylu jízdy a podobných faktorů), poté si věc nechat opravit a jako nárok si zvolit slevu z ceny, tak přibližně ve výši ceny opravy. Mezitím s tím autem můžete jezdit, prodat jej, zkrátka udělat s ním cokoliv, na uplatněném nároku to nic nemění.
SJ Etiamsi omnes  ego non.
Šalamoun dřív bombardoval soudy odkazy na své články, ale už asi přes rok nic nepřišlo. Buď je zablokovali, nebo se na to vyprdli.
 
xxl A tak... 
Chjo, asi o nich nebylo dlouho slyšet. Nemá někdo z Ústavního soudu účet u České spořitelny (sKarty :-P)?
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
 
To je na tom to nejvíc fascinující, že jde jednostranně zahrnout i cizí majetek ....
xxl A tak... 
Podrobnosti mimo článek neznám, ale trochu se mi to nepozdává, aneb kdo je teď zapsán v katastru jako vlastník? V článku se píše, že KN změnu vlastnictví zapsal, takže vlastnictví by mělo být zapsáno na Prologis. Nepíše se, že by se to mělo změnit.

Správce ty pozemky z nějakého důvodu zahrnul, ale (v IZ se natolik nevyznám) to nemůže znamenat změnu vlastníka. Vylučovací žaloba v insolvenci je IMHO stejně jen procesní, takže s ní nemohou být spojeny účinky změny vlastníka.

A pokud se správce něčeho domáhá, nebo naopak, tak musejí jít cestou klasické žaloby na určení vlastnictví, tohle v incidenčním sporu asi nevyřeší.
Tak ve hře je hodně, tudíž by na to s klidem bylo...
U toho Proglosisu je yajímávé, že se má jednat o velkého hráče, přitom v kauze se choval jak úplný hlupák. To trochu smrdí podmáznutím pár lidí u nich.
 
Tak to je hodně smutný kino.
ocs sine ira et studio  OCSite
No, ono je spíše obtížné najít v naší justici něco, co by zajímavé a kreativní nebylo.

U mne zatím vede toto.

 
captainn di se zahrabat někam do baněk,  ty zrůdo
Tak on se tak projevuje především mediálně, žel to není jediný druh paseky, co za sebou nechal.
Altaroffilth  
Jo, tak těhle je dost. Že znalecká specializace na autorské právo odporuje zákonu zatím nikomu moc nepřišlo divné (až na pár článků, třeba v prvním rádci). Právnická fakulta UK to má taky.
No on se "profiloval" jako specialista na autorske pravo v oblasti IT.
Na co ma ale vlastne kulate razitko netusim a nezjima me to tak, abych to zjistoval.
captainn di se zahrabat někam do baněk,  ty zrůdo
Tohoto pána nepřipomínat.
Altaroffilth  
Pikantní na tom je, že znalec se k právní stránce věci vyjadřovat nesmí. Hodiny soudního lékařství s jakousi autoritou z lékařské fakulty mne přesvědčili, že je to dobře.