Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

ogreReklamaVadí Vám pomalé soudy? Měli by být soudci odvolatelní? Jste pro trest smrti? Co si myslíte o nezávislosti soudní moci? Věříte v Kajínkovu nevinu? Má v dnešní době smysl soudit se o 10.000,- Kč? Myslíte si, že devětadvacetiletý člověk nemůže být dobrý soudce? Už na Vaše dveře někdy klepal exekutor? Mají soudci větší plat, než si zaslouží? Nechápete justiční systém v ČR? Chtěli byste se stát přísedícím? A zapisovatelkou? A jaký je vlastně Váš názor na princip neúplné apelace v odvolacím řízení :-)?

Co by se tu mělo a mohlo:
- diskutovat o našem justičním systému (soudech, ministerstvu spravedlnosti, vězeňství,...),
- rozhořčovat se nad aktuálními kauzami,
- probírat právní úpravu,
- vymýšlet zjednodušující návrhy a jednoduché recepty na zlepšení stavu,
- radit ministrovi, soudcům, statním zástupcům a advokátům, co mají dělat jinak,
- a semlít i všechno, co s tím souvisí.

Cenzura je výjimečné opatření. Autocenzura je lepší.


Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
 
To je na tom to nejvíc fascinující, že jde jednostranně zahrnout i cizí majetek ....
xxl A tak... 
Podrobnosti mimo článek neznám, ale trochu se mi to nepozdává, aneb kdo je teď zapsán v katastru jako vlastník? V článku se píše, že KN změnu vlastnictví zapsal, takže vlastnictví by mělo být zapsáno na Prologis. Nepíše se, že by se to mělo změnit.

Správce ty pozemky z nějakého důvodu zahrnul, ale (v IZ se natolik nevyznám) to nemůže znamenat změnu vlastníka. Vylučovací žaloba v insolvenci je IMHO stejně jen procesní, takže s ní nemohou být spojeny účinky změny vlastníka.

A pokud se správce něčeho domáhá, nebo naopak, tak musejí jít cestou klasické žaloby na určení vlastnictví, tohle v incidenčním sporu asi nevyřeší.
Tak ve hře je hodně, tudíž by na to s klidem bylo...
U toho Proglosisu je yajímávé, že se má jednat o velkého hráče, přitom v kauze se choval jak úplný hlupák. To trochu smrdí podmáznutím pár lidí u nich.
 
Tak to je hodně smutný kino.
ocs sine ira et studio  OCSite
No, ono je spíše obtížné najít v naší justici něco, co by zajímavé a kreativní nebylo.

U mne zatím vede toto.

 
captainn di se zahrabat někam do baněk,  ty zrůdo
Tak on se tak projevuje především mediálně, žel to není jediný druh paseky, co za sebou nechal.
Altaroffilth  
Jo, tak těhle je dost. Že znalecká specializace na autorské právo odporuje zákonu zatím nikomu moc nepřišlo divné (až na pár článků, třeba v prvním rádci). Právnická fakulta UK to má taky.
No on se "profiloval" jako specialista na autorske pravo v oblasti IT.
Na co ma ale vlastne kulate razitko netusim a nezjima me to tak, abych to zjistoval.
captainn di se zahrabat někam do baněk,  ty zrůdo
Tohoto pána nepřipomínat.
Altaroffilth  
Pikantní na tom je, že znalec se k právní stránce věci vyjadřovat nesmí. Hodiny soudního lékařství s jakousi autoritou z lékařské fakulty mne přesvědčili, že je to dobře.
Pote, co jsem si precetl tri posudky ruznych znalcu "z meho oboru", jsem ztratil i ten malinky zbytek iluzi, ktere jsem jeste mel.

Primo exemplarnim pripadem je tady Smejkal, ktery se v IT chvilku tesil povesti "no on do toho zase az tak nevidi ale vyzna se v pravni strance problemu" a ve stejne dobe mi o nem jeden pravnik rikal "je to spickovy IT odbornik, akorat to pravo holt nikdynopravdu nestudoval je to zatracene poznat".
ocs sine ira et studio  OCSite
Kdyby soudil Vševědoucí... kdyby...
Altaroffilth  
Jj. To je fakt libůstka. Krok k jejich omezení to určitě není.

Na druhou stranu (pomineme-li extrémy typu špatně vypracovaných a copy-pastovaných posudků), nebyl bych úplně přísný. Soudce (státní zástupce,...) z logiky věci rozhoduje autoritativně ze své pozice, v případě samosoudce bez fóra (babičkovský test je prima, ale blbě se na něj aplikuje osř a do odůvodnění si ho člověk taky nezapíše). I když je to trošku drahá sranda (ve všech ohledech), znalecký posudek může i v relativně jednoduchých věcech podat nějaký odbornější náhled na problematiku, a i když kritika užívá námitku že to či ono "ví/mohou zhodnotit všichni", imho to tak být zdaleka vždy nemusí. A asi lepší znalčák, než denegatio iustitae.

Ale jak říkám, to platí na zlomek v současnosti zadávaných. Já jejich fanouškem zrovna nejsem, nato jsem jich viděl moc zmršených (popř. párů - s revizním, který tvrdil naprosto suveréně pravý opak), nicméně kdyby za něco stály... kdyby...
XXL: Tak ne. Přemýšlím, kde to mohlo být...
Serendipity you got to be good looking  'cause it's so hard to see
Huh, díky za upozornění.
xxl A tak... 
ad Šnek:
http://home.tiscali.cz/petr.partyk/Dokument/2001_10_04_13_Posudek.jpg

?

A ocs děkuji za připomenutí Haškovy povídky, v podstatě se nic zásadně nezměnilo...
 
xxl A tak... 
BTW spolu s poplatky máme nový § 127a OSŘ, který postavil posudky pořízené na objednávku účastníků na roveň posudkům zadaných soudem. (tedy bude to důkaz posudkem, ne listinou)