Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

ogreReklamaVadí Vám pomalé soudy? Měli by být soudci odvolatelní? Jste pro trest smrti? Co si myslíte o nezávislosti soudní moci? Věříte v Kajínkovu nevinu? Má v dnešní době smysl soudit se o 10.000,- Kč? Myslíte si, že devětadvacetiletý člověk nemůže být dobrý soudce? Už na Vaše dveře někdy klepal exekutor? Mají soudci větší plat, než si zaslouží? Nechápete justiční systém v ČR? Chtěli byste se stát přísedícím? A zapisovatelkou? A jaký je vlastně Váš názor na princip neúplné apelace v odvolacím řízení :-)?

Co by se tu mělo a mohlo:
- diskutovat o našem justičním systému (soudech, ministerstvu spravedlnosti, vězeňství,...),
- rozhořčovat se nad aktuálními kauzami,
- probírat právní úpravu,
- vymýšlet zjednodušující návrhy a jednoduché recepty na zlepšení stavu,
- radit ministrovi, soudcům, statním zástupcům a advokátům, co mají dělat jinak,
- a semlít i všechno, co s tím souvisí.

Cenzura je výjimečné opatření. Autocenzura je lepší.


Existuje. To ale neznamená, že na to soudy neserou.
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
Vyhověl tak dovolání nejvyššího státního zástupce, který pro Dalíka požadoval tvrdší trest, stejně jako stížnosti obhajoby, která poukázala na špatně použitou verzi trestního zákoníku.
Soud se totiž přiklonil k novější verzi, platné od roku 2010, zatímco sám Dalík úspěšně poukazoval na to, že úprava platná v době údajné korupce, tedy v roce 2007, by pro něj mohla být výhodnější, a tedy měla být použita právě ta.


Cywe, to je opravdu možné u našich soudů? Já měl za to, že existuje právní princip, který (zejména v trestním řádu) přikazuje použít pro obžalovaného výhodnější úpravu.
 
Leknin wannabe drsňačka, certified edgelord 
Prostě si Oganesjan zaplatil u idnes píárko a copywriter to sesmolil, víc to nemá cenu řešit.
Jasně, že může. Viz § 92/2. Ostatně ten článek je celkově úplně mimo, když tvrdí, že úřady nestíhají projednat v jednom roce a tím zaniká odpovědnost. Už jsou to roky tři.

Že v tom zákoně je plno mnohem zajímavějších věcí, to taky článek ignoruje.
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Názor odborníka NPKC?
Nesmíte mě pokutovat, školí řidiči policii z nového zákona
8. července 2017 0:30

Nový přestupkový zákon je nejednoznačný a policisté se v něm sami nevyznají, píše sobotní MF DNES. V zákoně není totiž doslovně uvedeno, zda policie může dávat pokuty za přestupky v dopravě na místě, nebo musí přestupek ohlásit úřadům. Toho využívají řidiči, aby se vyhnuli pokutám.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/policie-ridici-prestupkovy-zakon-pokuta-fpm-/domaci.aspx?c=A170707_205206_domaci_mpl
 
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Na druhou stranu, ve čtvrtek mám v úmyslu klienta obeslat, jelikož mám 3-4 měsíce po splatnosti přes 9K na fakturách a následně mu asi vypovím plnou moc (a peníze asi odepíšu, je to celkem divoce fakturované na jeho s.r.o. a nejsem plátce DPH, takže na to kašlu), čímž se asi problému vyhnu :( Ale pracovat zadarmo mě baví jen do určité míry.
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Cywe, to se mi zrovna moc nehodí. Tak holt budu muset odkazovat na judikaturu NS z 2014 a 2015.
Ano. Je to smutné, ale nepřekvapivé.
redpittbull  
Tak nakonec to NS smetl.
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
To by asi měl a nejen dobrý... :)
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Mmch když už jsme u toho, dobrý notář by měl jako nositel veřejné moci přinejmenším de lege ferenda dědice o této možnosti i bez vyzvání poučit. Pak už je to na nich.
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
 
Pustili Dalíka. To zas bude na novinkách v diskuzi nablito...
 
 
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
Smutné
 
Ústavní stížnost se zdánlivě modrých zón vůbec netýká, věnuje se totiž problému poplatků ve správním soudnictví. Pecákovi, který loni v říjnu podal hromadnou žalobu za 39 lidí, totiž vadí, že u správního soudu musí každý poškozený jednotlivě nést náklady řízení. „Soudíme-li se mezi sebou v občanskoprávních věcech a sejde-li se nás deset na jedné straně stejně poškozených, zpravidla neseme náklady řízení (a soudní poplatky) solidárně a dělíme se o ně. To neplatí zatím ve správním soudnictví, kde i ve stejných věcech se stejnými poškozeními každý zaplatí soudní poplatek v plné výši sám,“ řekl pro Echo24 Pecák.

To by mě nenapadlo, že hromadná žaloba u správního soudu znamená zaplatit soudní poplatek tolikrát, kolik je účastníků...!

 
(Nejen v těchto věcech jsou české soudy na zblití. V poslední době opět pozoruji masivní vzestup WTF rozsudků v mně detailně známých kauzách.)
(Přičemž někdy píše ten novinář přímo na zakázku jedné strany sporu.)
(Asi tak. Potkal jsem již novinářsky naprosto zdeformované případy, o nichž jsem osobně věděl dost na to, abych tu zdeformovanost pousoudil. Že české sociálky a soudy jsou v těchto věcech často na zblití, wo tym żadna, ale z novinového článku se to bohužel poznat nedá.)
Já bych řekl, že o tom víme kulový, takže jakkoli to hodnotit je nesmysl. Tyhle rodinné kauzy jsou extrémně komplikované a vůbec jen každého otravují.