Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

ogreReklamaVadí Vám pomalé soudy? Měli by být soudci odvolatelní? Jste pro trest smrti? Co si myslíte o nezávislosti soudní moci? Věříte v Kajínkovu nevinu? Má v dnešní době smysl soudit se o 10.000,- Kč? Myslíte si, že devětadvacetiletý člověk nemůže být dobrý soudce? Už na Vaše dveře někdy klepal exekutor? Mají soudci větší plat, než si zaslouží? Nechápete justiční systém v ČR? Chtěli byste se stát přísedícím? A zapisovatelkou? A jaký je vlastně Váš názor na princip neúplné apelace v odvolacím řízení :-)?

Co by se tu mělo a mohlo:
- diskutovat o našem justičním systému (soudech, ministerstvu spravedlnosti, vězeňství,...),
- rozhořčovat se nad aktuálními kauzami,
- probírat právní úpravu,
- vymýšlet zjednodušující návrhy a jednoduché recepty na zlepšení stavu,
- radit ministrovi, soudcům, statním zástupcům a advokátům, co mají dělat jinak,
- a semlít i všechno, co s tím souvisí.

Cenzura je výjimečné opatření. Autocenzura je lepší.


ogre what goes around comes back stronger 
Tak jo. A co říkáte na věcný záměr c.ř.s.?
 
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Teď jsem mluvil s kanceláří. Podání došlo, v informačním systému správně zařazeno ke spisu, ale buď ho někdo nevytisknul a nezaložil do fyzického spisu vůbec, nebo se někde mezi tiskárnou a spisem vytratilo. Ve fyzickém spisu prostě není. Na těch opatrech je dobré, že se soud fakt snaží (takže to paní s kanceláře dohledá, probere se soudce a zavolá zpět). Je to za pár korun a určitě si to nechtějí dělat sami. Protože asi bych se odvolal, ale připadal bych si kvůli necelým dvěma tisícovkám jako pitomec (navíc tuším, že jeden z úkonů by mi odvolačka nepřiznala).
xxl idealistický pesimista... a tak 
Zajímavé, opatrovnické oddělení, tam se mi to také několikrát stalo.
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Jdu si postěžovat
Soud ignoroval moje vyúčtování v opatrovnické věci. A to tak dokonale, že mi nejen přiznal cca poloviční odměnu, ale ještě mě vyzývá zvláštním přípisem (nebo možná spíš vyzívá), ať jim sdělím číslo účtu, kam mi to mají poslat. To je samozřejmě součástí vyúčtování.

Zítra volám do příslušné kanceláře. Doufám, že to bude po dobrém, protože tam jinak odpoledne naklušu osobně (mám tam jednání). A to mě asi povede ven justička.
 
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
A tomu byste uvěřili
Obvodní soud pro Prahu 1 uznal manželku bývalého premiéra Janu Nečasovou (dříve Nagyovou) vinnou v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. Vinni jsou také šéfové Milan Kovanda a Ondrej Páleník. Výši uložených trestů soud teprve oznámí.

Moje poznámka: celý ten příběh má bohužel s nalezáním práva a spravedlnosti velmi málo společného. Spíš z něho čpí procesní pachuť.
 
Není to jen o tom. Za prvé je tam odškodné za výkon trestu. Za druhé to bude psychická újma, když státní orgány neubereou, a to ani když je konečný výsledek už celkem jasný. Za třetí to bude poškození dobrého jména. Za čtvrté pak ušlý zisk právě za to, že nemohl pracovat atd.
pan_kreas Ani krásné vlasy   nejsou k jídlu.
Nebude, nevydělává.
Ale uvěřili, není to nic šokujícího, děje se to běžně. SZ si opět podal odvolání, takže vláček jede dál. Odškodnění bude asi vysoké.
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Afaik aplikace zásady in dubio pro reo (už jsem přestával věřit, že se tahle zásada ještě aplikuje). Je trochu ostudné, že to nebyly soudy schopny četně vzdát už dříve, ale z hlediska vyššího principu mravního je imho vždy trochu suboptimální, když se nepovede trestný čin (spáchání nebo fakt jeho trestnosti) přesvědčivě vyvrátit.
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
Tomu byste neuvěřili ...
Krajský soud v Hradci Králové zprostil obžaloby Lukáše Nečesaného, kterého obžaloba vinila z pokusu o vraždu kadeřnice. V několikaletém procesu je to tak poprvé, co soud Nečesaného neposlal do vězení. Mladíka se dvakrát zastal Nejvyšší soud. Novinky sledují jednání soudu v on-line reportáži.
 
ocs sine ira et studio  OCSite
(Omluva za sáhnutí mezi odkazy vedle, jako svědka Tě zajímá spíše tato zkušenost, ovšem výsledek je přesně stejný.)
ocs sine ira et studio  OCSite
(S tím doplňováním opatrně, může se to vymstít. Vlastně bych považoval za rozumné moc podrobně neodpovídat ani na ty otázky, jak už ostatně správně psal dexter.)
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Protože stručná odpověď na takovou otázku neexistuje, resp. tě očividně neuspokojuje a s vypisování dlouhých elaborátů se tady imho za tak abstraktním účelem nikdo dřít nebude.
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
A bude to formou podání vysvětlení, výslechu podle trestního řádu nebo podle správního řádu a zákona o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich? Pro jaký účel se ptáš? Budeš vyslýchat, vyslýchán, někoho zastupuješ, nebo o tom píšeš článek?

Formální požadavky jsou na věci okolo - poučovací povinnost vyslýchajícího, obsah protokolu atp. Na výpověď samou žádné "formální" požadavky nejsou. Prostě odpovíš na otázky, které jsou ti kladeny event. doplníš, co si myslíš, že by mohlo vyslýchajícího zajímat.
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Jde mi o to jak by měla vypadat formálně, co má obsahovat a co ne...
 
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Tak se zeptej trochu smysluplně. Svědek takovou věc standardně nepotřebuje řešit. Pokud mu hrozí obvinění (v případě blbé výpovědi), obecná odpověď nepomůže. Pokud se tážeš za specifickým účelem, zeptej se jinak, ideálně tak, abys nám ten účel poněkud rozkryl.
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
No to jste mi pomohli... :)
 
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
(hojně užíváno svědky z řad policie)
Důležitá slovíčka, která vás mohou uchránit před popotahování, jsou "nevzpomínám si". Doporučuji používat, pokud si opravdu nejste jistý tím, co jste vlastně viděl/slyšel.
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Odpovědi na dotazy osoby vedoucí výslech a dalších osob oprávněných klást svědku otázky. Nebo právně konformní odmítnutí výpovědi.