Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Kultura

Spravuje:

PremekReklamaHelena Co si myslíme o současné české televizní tvorbě? Televizní inscenace a seriály České televize, Novy, Primy a dalších hrdinů a antihrdinů naší mediální scény.

Ještě k tomu Moravcovi
http://toulky.vojenstvi.cz/210-emanuel-moravec-na-podzim-1938.html
Já se na ten canc jinak nedíval, stačilo mi pár ukázek.
 
Místo zločinu Ostrava
Tak na závěr jsme opět přeleštili profesní čest veřejnoprávních investigativců. Udržet si seriál nastavenou úroveň kvality (poslední díl a díl odehrávající se za lázeňského pobytu náčelníka jsou naprosto debilní), hodnotil bych přívětivěji. Spadlo to do takového standardního konzumního podprůměru, kteréhož příznakem je absence přidaných hodnot. Tvůrci nebudou hladovět a přibyla další fajfka ve výrobním plánu.
Slovy již nežijícího klasika:
"Děkuji ČT, že za symbolický poplatek se od ostatních liší tím, že místo aby donekonečna recyklovala staré filmy, vytváří kvalitní původní tvorbu, která se zabývá zásadními problémy současnosti."
 
Ach, ta láska nebeská...
Tak zas něco, co pochroumá žilky místních kulturních labužníků:

třebaže to bylo místy přízemní a předvídatelné a některé postavy nesnesitelné (obtloustlá neherečka Absolonová, noname mladá roští z bezvýznamných musicalů, nepříčetný glosátor a Havlův pohrobek Hrušínký a někteří další), tak to na druhou strany nepostrádalo řadu opravdu vtipných momentů (Langmajer, Gregor B., nejvíc ovšem pobavila Helča z rádia), klasa písně a to včetně nových, mělo to střídmou délku a hlavně to byla velká pocta pro paní Evu (klobouček dolů).
Za mě poctivej průměr, bez polštářů trapnosti a útrpného čekání na konec, který mě především neurážel svou nemístnou uměleckou namachrovaností. Zdravím tímto Tauše, Polesnýho a další veřejnoprávní nýmandy.
 
No tak že je MT červená knihovna, o tom není sporu.
Přestože mi Dějiny a současnost procházejí občas rukama, nezaregistroval jsem, že by stejnou péči věnovali recenzím veřejnoprávních nebo státním fondem kinematografie podporovaných opusů z doby rudého teroru, které obsahují v každém druhém komentáři na ČSFD výkřiky "Takhle to opravdu bylo!" a "To by se mělo povinně promítat ve školách."
Třeba jen špatně vidím...
marin72 marin 
Vít Vlnas líbí!
Premek "Až vám zmodrají hlavy od kyslíku,   žádnou cigaretu vám nedám."
Ještě k té Marii Teresii
87995869_3390609534302250_8783158083951001600_n.jpg
 
Premek "Až vám zmodrají hlavy od kyslíku,   žádnou cigaretu vám nedám."
Víte, pane gezo, kdybyste tolik energie, co věnujete sirné nenávisti vůči veřejnoprávní televizi věnoval skutečné recenzní práci, docela bych si to i rád početl, protože některé vaše postřehy nejsou od věci. Bohužel, tohle vaše běsnění nad existencí nekomerční televize je činí nečitelnými.
Prostě ze sebe zbytečně děláte debila.
Jistě; však i na ČSFD po deseti minutách každého nového veřejnoprávního výronu jsou procenta obvykle mezi 85 a 90%, aby po pár stovkách hodnocení spadla do modrých čísel. Abonenti TV předpremiér budou rozhodně milí a přející lidé.

A tak pro zvýšení lesku dodejme, že paní Alena zajisté má vysokoškolské vzdělání, žije ve městě nad 100.000 obyvatel, má mezi 20-30 lety, je majitelkou televizního přijímače a nemá v přátelích nikoho, kdo by sál ze zbytnělého ČT cecku.
 
Jestli ono to nebude tím, že to paní Alena viděla na předpremiéře v Liberci...
Premek "Až vám zmodrají hlavy od kyslíku,   žádnou cigaretu vám nedám."
Nevšiml jsem si nějakého konkrétního kvalitativního hodnocení; tzn. paní mohla ocenit předem záměr a činnost, nikoli výsledný tvar.
Zrádci
Alena K.23. 2. 2020
poděkování
Děkuji ČT, že za symbolický poplatek se od ostatních liší tím, že místo aby donekonečna recyklovala staré filmy, vytváří kvalitní původní tvorbu, která se zabývá zásadními problémy současnosti.

/konec citace/
"Hlas lidu" na stránce pořadu, několik hodin před uvedením - ANEB: nikdo nás nepochválí tak, jako to uděláme my sami.
 
Past
Další kupka veřejnoprávního hnoje, ze které obhajoba Kláry čpěla víc, než neblahý úděl Jiřiny. Nastavené zrcadlo se autorům tentokrát poněkud vymklo a poodhalilo křivé charaktery umělců tehdejších i současných. Použití dobových záběrů normálně vítám, ovšem tentokrát to snad bylo uděláno představitelce hlavní role naschvál, aby divák mohl posoudit, jaká je to herecká nicka. Její "herectví", založené na jediném výrazu tváře, jež je servírováno a recyklováno stále dokola, už je za hranou jakékoliv snesitelnosti. Stateční to lidé, bděte dál!
 
Leknin wannabe drsňačka, démonská duše 
Beru zpět, scénář byl taky sračka.
+1
kacule1 je země kulatá? 
Nápodobně, zloprcek mě odpudil.
tommyknocker Sojová paštika z jelena. 
Nevim, jestli bych se na to dival. Ale Krajco me odradil hned u ukazek, takze jsem nevidel.
Leknin wannabe drsňačka, démonská duše 
Nevím jestli tohle nutně zkazil scénář nebo spíš dosazení Krajča jako drsného vyšetřovatele.
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
To je hezký způsob, jak o mistrovi prohlásit, že je neschopný chaotik. Náročné, ale inspirativní, cha!
w_o_o_d_y  
a zajímavost na csfd mluví za vše

„Natáčení pro mě bylo zajímavé v tom, že pan režisér Svoboda neustále přicházel se změněným scénářem. Povědomí o postavě, kterou si vymodelujete v hlavě dopředu, tak v přímém přenosu neustále padalo. Moje postava se totiž zničehonic chovala úplně jinak. Bylo to náročné, ale inspirativní. Najednou jsem byla nucena nepřemýšlet o postavě jako celku, ale spíš situačně,“ prohlásila o své roli Anna Fixová. (Bioscop)
 
w_o_o_d_y  
Svoboda neuměl psát nikdy, zabil tím svým neumětelstvím už hromadu slibných látek...