Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Kultura

Spravuje:

PremekReklamaHelena Co si myslíme o současné české televizní tvorbě? Televizní inscenace a seriály České televize, Novy, Primy a dalších hrdinů a antihrdinů naší mediální scény.

JakubJan kouř potěší člověka z venkova  Ryba
Přikláněl bych se spíš k panu Hudskému. Už proto, že pani detektivka v klidu nechává hlídat svoji malou dceru evidentně psychicky labilnímu bratrovi.
Hlava medůzy 2
Druhý díl byl překvapivě mnohem lepší, až jsem se divil.
Teda jen do chvíle, než na scénu vstoupila matka ochranitelka. Jako by se prolomil dekl na septiku a všechno spadlo do sraček.
Tvůrci by se měli přestat "inspirovat" zahraniční produkcí a používat občas vlastní hlavu. Nebo už skutečně ve své veřejnoprávní bublině ztratili zcela kontakt s realitou?
 
Premek "Až vám zmodrají hlavy od kyslíku,   žádnou cigaretu vám nedám."
Hlava medúzy II.
POZOR SPOILER! Tak já nevím... znásilní tě spolužák, zmlátí tě jak psa a ty hned potom zazvoníš u jeho matky, všecko jí vyklopíš a chceš, aby zavolala policajty... Otázka za 10 tisíc: je zfetovaná ta holka nebo scénárista?
 
Premek "Až vám zmodrají hlavy od kyslíku,   žádnou cigaretu vám nedám."
Mirka tomu dala neuvěřitelných 60 procent, ale má hezké přípodotky:
"... Na druhé straně příjemně překvapí Karel Heřmánek ml. v nejednoznačné roli výbušného psychopata, jakému může svěřit dítě opravdu jen seriál."

Zdroj: https://www.idnes.cz/kultura/film-televize/serial-hlava-meduzy-filip-renc.A210110_155052_filmvideo_spm
 
eso Nechoďte na Vyšehrad, je tam nebezpečno. 
poprvé, kdy se s tebou shodnu

je to za hranicí nechtěné parodie, jestli jsou i další díly takové, tak by se z toho mohl stát až kult :)
Premek "Až vám zmodrají hlavy od kyslíku,   žádnou cigaretu vám nedám."
Hele, nech si ty "brněnské" fórky, sračku z toho dělaj Pražáci (Petr Hudský, Filip Renč). My jsme dodali Rubense a Isteníka, vole.
Hlava medůzy
To je nějaká vykopávka z devadesátek, kdy jsme byli všichni děsně kůůl, mluvili jsme sprostě a zaťatost prokládaná džoukama z nás jen tryskala?
I ten Strach má ve svých sériích alespoň atmosféru, tohle nemělo ani to. Přemýšlím, jestli něco bylo práci policie ještě vzdálenější než toto.
Děsně provinční, brněnské v tom špatném smyslu. Cílová skupina zjevně 65+.
Asi nějaký díl ještě dám, ale neočekávám už naprosto nic.
 
Protože si mě v klubu Česká televize berou do huby, musím se ozvat, i když nerad, tady (nejsem takový charakter jako tigr a jiní, kteří, jsa odněkud vyhozeni, hned tam vlezou pod jinou identitou):
- do klubu nepřispívám, ač bych rád, ne proto, že bych neměl co napsat, ale protože jsem blokován
- blokován jsem proto, protože je to takové veřejnoprávní - prostě správný názor máme my, jiné názory neexistují (proto nám vznikají takové krásné paradoxy, třeba že na naše nejveřejnoprávnější osobnosti nám chodí jen kladná hodnocení - to je takové milé, teplé)
- a to poslední, co bych udělal, že bych snad žadonil o to, abych byl odblokován.
A tak, milí veřejnoprávní lidé, oslavujte, hýkejte, lijte kýble hoven na koho je třeba, a hlavně si nenechte rýt ve své krásné zahrádce. Klidu na práci je vám třeba.
 
marin72 marin 
ha, tento klub asi neznal jsem... takže plevelím klub ČT...

Božena, díl druhý... tak asi definitivně nelíbí - teče to jak asfalt, nic se tam neděje... až na jebačku u zdi a následnou akci "nájemník" a ten Boženy pohled, když Václav Bolemír Nebeský dorazí s Němcem z putyky, že teda upekli kšeft a milenec Bolemír tam bude bydlet: ty ses jako fakt posral?? (ovšem s takovou tou jiskrou v očku - těším, těším!!) Tahle Božena/Anna Kameníková je fakt spíš moderní "punkerka" a tahle role jí i přes kostýmní orgie moc nesedí... (btw jsem teprve skrze guglení zjistil, že je dcerou Jitky Asterové, takže dědičná posa, prokletí rodu... Asterovou nemám rád ještě víc než např. Vilmu Cibulkovou) No a s Geislerkou teda fakt nevím - počkám asi až na díl čtvrtý - tam snad budou nějaké skutečné tragedie a moře žalu... Jinak objevem budiž Jan Hájek / Josef Němec - celkově sympaťák a zraje jak víno, snad dostane další příležitosti ve filmu i v telefisi.
 
Božena 2
Tak dokoukám to asi jen proto, že vím, že to má jen 4 díly.
Takovéhle softporno, to se dřív dávalo až po desáté, ale mezi těma kurvama v ČT už se člověk nediví ničemu.
A nejrůznějších "významných" pohledů tam bylo asi šedesát, no k nevydržení.
Nakonec to vypadá, že to, že BN byla autorkou nějaké literatury, je spíš taková nezajímavá historie, asi taková, jako že Josef Němec jednou spadnul z koně.
A přítomnost dětí jako stafáže, bez jakéhokoli významu - to jsme z americké produkce převzali dokonale (ještěže staří lidé tam absentují úplně, co taky s nimi, že).
Bohužel po prvním celkem slušném díle byl druhý díl trapas.
 
Premek "Až vám zmodrají hlavy od kyslíku,   žádnou cigaretu vám nedám."
Kukačky
Po prvním dílu nadšení, doufám, že následující části pocit nezmění. Dobře vyprávěno a hráno. Těším se.
 
Kukačky
Zato Kukačky jsou ale prvotřídní shit. Arichtev a jeho team - veřejnoprávní nemohoucnost s růžovou pentlí. To nedám už ani minutu.
 
Anita zajaciky neboli dlho mrtvy   aj na selijake hranie boli pekny
Za pár dní má premiéru náš seriál o počítačovej gramotnosti na ČT:D
https://www.ceskatelevize.cz/porady/13369519174-alenka-v-risi-gifu/220553110250001/
(Pre decká 8-11 rokov, téma cca ako sa vzsporiadať s hentými fejsbukmi, tiktokmi, instagramami atd.)
 
Božena
Šlo to, i přes několik nepěkných věcí. (Asi desetiřádkový komentář se neodeslal, znovu ho psát nebudu.)
 
Leknin wannabe drsňačka, démonská duše 
Nebylo by nějaké tl,dr?
Ještě k tomu Moravcovi
http://toulky.vojenstvi.cz/210-emanuel-moravec-na-podzim-1938.html
Já se na ten canc jinak nedíval, stačilo mi pár ukázek.
 
Místo zločinu Ostrava
Tak na závěr jsme opět přeleštili profesní čest veřejnoprávních investigativců. Udržet si seriál nastavenou úroveň kvality (poslední díl a díl odehrávající se za lázeňského pobytu náčelníka jsou naprosto debilní), hodnotil bych přívětivěji. Spadlo to do takového standardního konzumního podprůměru, kteréhož příznakem je absence přidaných hodnot. Tvůrci nebudou hladovět a přibyla další fajfka ve výrobním plánu.
Slovy již nežijícího klasika:
"Děkuji ČT, že za symbolický poplatek se od ostatních liší tím, že místo aby donekonečna recyklovala staré filmy, vytváří kvalitní původní tvorbu, která se zabývá zásadními problémy současnosti."
 
Ach, ta láska nebeská...
Tak zas něco, co pochroumá žilky místních kulturních labužníků:

třebaže to bylo místy přízemní a předvídatelné a některé postavy nesnesitelné (obtloustlá neherečka Absolonová, noname mladá roští z bezvýznamných musicalů, nepříčetný glosátor a Havlův pohrobek Hrušínký a někteří další), tak to na druhou strany nepostrádalo řadu opravdu vtipných momentů (Langmajer, Gregor B., nejvíc ovšem pobavila Helča z rádia), klasa písně a to včetně nových, mělo to střídmou délku a hlavně to byla velká pocta pro paní Evu (klobouček dolů).
Za mě poctivej průměr, bez polštářů trapnosti a útrpného čekání na konec, který mě především neurážel svou nemístnou uměleckou namachrovaností. Zdravím tímto Tauše, Polesnýho a další veřejnoprávní nýmandy.
 
No tak že je MT červená knihovna, o tom není sporu.
Přestože mi Dějiny a současnost procházejí občas rukama, nezaregistroval jsem, že by stejnou péči věnovali recenzím veřejnoprávních nebo státním fondem kinematografie podporovaných opusů z doby rudého teroru, které obsahují v každém druhém komentáři na ČSFD výkřiky "Takhle to opravdu bylo!" a "To by se mělo povinně promítat ve školách."
Třeba jen špatně vidím...
marin72 marin 
Vít Vlnas líbí!