Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 


Původ slova "smažka" lze jednoznačně spatřovat ve slově smash, o kterém Encyklopedie Britannica doslova říká to go to pieces suddenly under collision or pressure. Druhotný význam a výklad se odvíjí od slovesa smazat. Toto sloveso popisuje snažení (podle některých "smažení") každé opravdové smažky - smazat svou identitu a dostat se co nejblíže bodu nula, kterým je absolutní nevědomí, ozařované pouze záblesky vrozené inteligence. Při průzkumu životního cyklu smažky obecné (dále SO) je zapotřebí vyvarovat se její záměny se smažkou drogovou (dále SD) případně se smažkou roztržitou (dále SR). Jakkoliv můžeme u SO pozorovat mnohé rysy SD či SR, z každého činu SO vyzařuje navíc jakási neuchopitelná energie, která staví její činy, často zaměnitelné právě s činy SD a SR, do zcela jiného světla.
Pokud snad máte problémy s chápáním výše uvedeného textu, víte pravděpodobně, o čem mluvím.

První a základní pravidlo, podle kterého poznáte smažku obecnou je: ukaž smažce šipku a ona se podívá na její konec, nic jiného ji nezajímá

klikni si pro další ukázku
(pozorování ze dne 14.2.2003)

Tento klub se zabývá pozorováním chování smažek obecných a popisy standardních modelů jejich chování.


Díky S_M_Lomozovi je obsah původního klubu smažka obecná k vidění ZDE.

kultakutri molekularni ekologie!  
(Děkujeme, kapitáne.)
ocs sine ira et studio  OCSite
(No, chceš-li to brát takhle, pak „železo“ — tedy jen Fe bez příměsí — v praxi v zásadě neexistuje, výjimky jsou naprosto zanedbatelné. Existuje naproti tomu velká spousta materiálů, jež souhrnně slovou „železo“; chemicky jde o Fe s různými příměsemi, a jedním z nich je mj. také litina.)
(Technická: litina obsahuje spoustu železa. Ale nedá se říct, že je to to samý.)
einy I don't judge the sinners.  I judge the saints.
chvile s pilnikem...
ocs sine ira et studio  OCSite
(Technická, nepříliš podstatná: litina je železo.)
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
njn. my mame poctivy litinovy prvorepublikovy mlynek. nebo mozna je to jen zelezo a ne litina, tak ci tak, kdyz ti upadne byt jen jedna cast na nohu, tak to sakra boli, a cely to muze vazit klidne kilo.
Na mlýnku z Tescomy to jde :-)
!! taky dobry. Macho model :))
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
to zalezi, na tom mlynku co mam ja ho obracene nenasadis, je to konicky, takze z jedny strany je ta dira moc uzka. teda takhle ty to nasadis, protoze to ma jeste ten presah do toho "sitka", ale to sitko pak nenasadis a tim padem nesesroubujes, takze na to, ze mas nuz obracene, nejpozdeji do toho zasroubovani prijdes. pak samozrejme sakrujes, kterej debil to vymyslel, ale zasroubovat to nejde, nacez otocis nuz, on na tu hridel sedne o kousek dal, a hned to jde sroubovat.
einy I don't judge the sinners.  I judge the saints.
Tak karbanatky, to je vlastne takovy cukrovi...
Taky se ten nůž dá nasadit obráceně.
Není von Jíra chlap?
Wiwianka Krasavica ynteligentni 
Tvl!
vzpomnel jsem si na vtip o Koljovi stachanovci, co mu koupili z kapitalisticke ciziny tu retezovou motorovou pilu. Vsechny normy s ni splinil na 500%, a po nekolika mesicich prace byl zaskocen zjistenim, ze se do toho lije nafta.
Bloodrat Inkwizytora z planet tańczących mongołów 
Jako když jsem ten mlýnek poprvé v životě skládala sama dohromady, tuten ondoň ve tvaru plusu jsem taktéž považovala za kurvítko a první čtvrtkilo protlačila nahrubo, než mi to došlo a složila strojek tak jak jej pánbůh zamýšlel.
Ale rok fitka, recpekt tedy!
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Já jsem byla ukolébaná jeho tvrzením, že to umí, tak jsem se mu do toho nepletla. Dával mi jasně najevo, že to je mužská záležitost. Ale když už po několikátý přišel servanej jak šraňky, tak jsem se nakonec v tom zapraseným mlýnku zkusmo porejpala a zjistila jsem, že tam nemá nůž. A že ani neví, jak ten nůž vypadá. Celou dobu to měl za nějaký kurvítko, který nechával v bedničce s ostatním příslušenstvím.
Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
!! rok! tak to je teda taky dobrá smažkovina
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Takhle SOJíra mlel maso na hamburgery na klasickém, kovovém, ručním mlýnku. Opakovaně. Trvalo asi rok(!), než jsem náhodou zjistila, že tam nedává nůž, ale že to maso vlastně těma dírkama procpává hrubou silou (a to zase rescept!).
A celou dobu si myslel, že se proti němu spikli řezníci.

Vtipnější to bylo o to, že se velmi holedbal, jak s mlýnkem umí zacházet, jelikož jeho táta jeden čas pracoval u řezníka. :-)
Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
SOT se chystá pomlít oříšky na vánoční cukroví. I vytáhne mlýnek ke kuchyňskému robotu, který používá tak zhruba 1x za rok. Tělo mlýnku, dozadu ta plastová spojovací část, jo a nepouštět na moc vysoký otáčky, ať ta plastová věc nerupne jak tenkrát. Doprostřed plastový věci se trefit šnekem a na opačnou stranu kolečko s dírkama a přes kolečko ten kroužek se závitem. A do který z těch tří děr robotu se to upíná? Aha do týhle. Zajistit závlačkou, nasadit horní talířek a meleme. Aha, tak nemeleme. Proč se to sakra tak strašně ucpalo a proč to neleze ven a proč se to vrací nazpátek? Že bych tam toho dala moc najednou? Nebo jsem to pustila na moc velkou rychlost? Anebo... NŮŽ! Ty káčo blbá, zapomělas na nůž! No tak vypnout, rozebrat, oříšky vysypat a další pokus.