Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 


Původ slova "smažka" lze jednoznačně spatřovat ve slově smash, o kterém Encyklopedie Britannica doslova říká to go to pieces suddenly under collision or pressure. Druhotný význam a výklad se odvíjí od slovesa smazat. Toto sloveso popisuje snažení (podle některých "smažení") každé opravdové smažky - smazat svou identitu a dostat se co nejblíže bodu nula, kterým je absolutní nevědomí, ozařované pouze záblesky vrozené inteligence. Při průzkumu životního cyklu smažky obecné (dále SO) je zapotřebí vyvarovat se její záměny se smažkou drogovou (dále SD) případně se smažkou roztržitou (dále SR). Jakkoliv můžeme u SO pozorovat mnohé rysy SD či SR, z každého činu SO vyzařuje navíc jakási neuchopitelná energie, která staví její činy, často zaměnitelné právě s činy SD a SR, do zcela jiného světla.
Pokud snad máte problémy s chápáním výše uvedeného textu, víte pravděpodobně, o čem mluvím.

První a základní pravidlo, podle kterého poznáte smažku obecnou je: ukaž smažce šipku a ona se podívá na její konec, nic jiného ji nezajímá

klikni si pro další ukázku
(pozorování ze dne 14.2.2003)

Tento klub se zabývá pozorováním chování smažek obecných a popisy standardních modelů jejich chování.


Díky S_M_Lomozovi je obsah původního klubu smažka obecná k vidění ZDE.

Bloodrat Inkwizytora z planet tańczących mongołów 
Slabší, ale.
V Tescu mají akci, koupím olbřímí meloun. Nahážu nákup do auta, ale teď co s melounem, že jo, do toho mi někdo volá, tak aby se mi nekutálel, s telefonem u ucha ho hážu na dětskou sedačku dozadu, pokládám a vyrážím domů.

O dva kilometry dál mne staví policajti na běžnou kontrolu, koukají do auta a smějou jak blbí. Otočím se a koukám, že jsem meloun ze zvyku poctivě připoutala pásem. Ještě že jsem mu nedala čepici.
 
Gustav_Husak Na Štěpána bez Štěpána  na Andreje bez Andreje!
Čekal jsem, kdo sem s tím příjde první.

Na jednu stranu s Vámi souhlasím, ale... když si spočítám ostatní možnosti... rád si vařím, rád si peru, prostě na to občas... :-)
Reakce na | Vlákno  
(Dvě pračky prádlo (tmavé a světlé), jedna povlečení, jedna plyšáci a jiné polštáře a jedna navíc, že su smažka)
ocs sine ira et studio  OCSite
Sám si vařím, sám si peru; že se na to...
corydoras stříbrný   vítr
No dobře, a chápete tedy že i když perete průběžne, tak se vám tu i tam nahromadí "pět praček"?
Gustav_Husak Na Štěpána bez Štěpána  na Andreje bez Andreje!
Vím, že prát bílé a barevné dohromady se nevyplácí - takhle jednou maminka získala hadry na nádobí, když k bílému prádlu hodila... přísahala, že sama neví, co, ale ty asi patery perfektně růžový slipy si mohla nechat na vizte výše co, okamžitě jsem se k tomu odmítl znát, natož to na sebe někdy vzít.
Takže v třídění "bílé - barevné" se, myslím si, vyznám dostatečně.
A mimochodem, již skoro deset let si peru sám a zatím nemá veškeré mé prádlo jednu jakousi podivnou barvu, tedy... barevné od bílého, prisámbačku, poznám.
Gustav_Husak Na Štěpána bez Štěpána  na Andreje bez Andreje!
Vzhledem k tomu, že, nejsa (naštěstí) dělník, montérky nenosím, mohu s klidným svědomím souhlasit - ano, nosím i normální hadry krom montérek.
corydoras stříbrný   vítr
cywe, někdy se to nahromadí. Nemůžete prát některý barvy dohromady a jeden kousek nebudete cpát do pračky. Nebo dětský hadry se perou úplně zvlášť. A z těch odkládek se najednou nahromadí dvě, tři pračky navíc. Nosíte i nějaký normální hadry místo montérek?
Gustav_Husak Na Štěpána bez Štěpána  na Andreje bez Andreje!
Dnes peru...
Pět várek prádla... máte dítě... jeden hloupý chlap by se zamyslel, proč neperete tak nějak průběžně...
"Dnes peru" mi připomíná babičku a sobotní velké prádlo, což byla akce v lepším případě na celé dopoledne, když se to tedy do oběda stihlo..... a neboť si pamatuju cosi ve smyslu, že nemáte vlastní pračku, neboť (odmítám přemýšlet, proč) Vám radši vyhovuje společná pračka v domě, již se na nic neptám.

Krom tedy toho, k čemu je tohle dobré, mít společnou pračku s celým barákem, a pokud si dobře pamatuji, stěžovat si, že jste čekala, než si soused tedy laskavě vypere hadry na podlahu... ale co je mně vlastně do toho, perte si třeba na valše, je to jen a pouze Vaše věc.
Chukcha nezcestovalý, opovrhující 
Zedník Chvístek, nedoporučuji.
ocs sine ira et studio  OCSite
Delší dobu jsem přemýšlel o tom, jak se Ti to stalo, že máš myčku nakřivo.
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
To co je na očích, jako když není...
Uhrovite_devce  
Přehledná místa jsou největší past!
obvious
Dnes peru, přičemž už od nedělní noci mám v koupelně kbelík s vodou a nějakými opravdu špinavými dětskými věcmi. I první, co jsem udělala, překlopila jsem ten kbelík do vany, ať to trochu okape, než s tím budu manipulovat, sehnala ostatní prádlo, cajk, kbelík prázdnej, na nic jsem nezapomněla, dala prát jednu várku, druhou várku, myčku budu muset narovnat a v kabelce mám krabičku od oběda, i dám ji na místo, kde ji rozhodně nepřehlédnu, až budu po bytě hledat opomenuté hrnky, třetí várku prádla, narovnám a pustím myčku, čtvrtou várku prádla a než se to dodělá, mohla bych se jít umejt, ale copak to máme ve vaně? Zeblité, odmočené a okapané dětské věci. Inu dám prát pátou várku, no a čeho si nevšimnu na druhé cestě do koupelny? Nezamyčkované krabičky od dnešního oběda.
 
pejr všechno je  zbytečné
Abych nebyl OT, tak SOpejr zrovna minuly tyden po asi 8mi letech konecne dostala poradnej vztek na vchodovy dvere do baraku, ktery se fakt blbe zaviraj/otviraj, konecne si nasla navod, jak se ty dementni panty stelujou a sla na vec. Vtipny je, ze vyrobce pantu nemyslel na montaz/ladeni SO, takze cast stelovacich sroubu je zevnitr a cast zvenci (pri otevrenych dverich mezerou mezi futrem a dverma). A jak se prosim nejlip testuji dvere, zda jdou zavirat? Ano, prostym zavrenim. Zevnitr na kliku, zvenci.. oh wait! No nic, nahradni klic pro pripad jsem si jiz kdysi schoval, jen byl asi o pul metru jinde, nez jsem si pamatoval (tydlenty stehovaci skritci bych zakazal!)
ocs sine ira et studio  OCSite
(Chápu, že když je Posa zasratá, musí se posovat jinde; ale proč zrovna tady, híml?)
 
Gustav_Husak Na Štěpána bez Štěpána  na Andreje bez Andreje!
Tuhle zvěř naštěstí doma nemám, aspoň o tom nevím - a kdyby tu byla, rozhodně ne z mého přání a postaral bych se, aby nebyla.

(a plurál slova šváb je "švábi")
cajti Nebojte se  zeptat
štěnice, šváby a faraoni snad nejsou zvěř? Ha!
Gustav_Husak Na Štěpána bez Štěpána  na Andreje bez Andreje!
Tak mám-li zvěř, kterou je třeba krmit, to je jeden z důvodů pro přenechání někomu klíčů. Za normálních okolností nejsem pryč obvykle déle než týden a to květiny před odjezdem zalité v pohodě přežijou a zvířenu nevlastním :-)
fukung. starý fukung s novým heslem 
Primo do vedlejšího bytu se nastehovali kamaradi, oni moje klice maji, je ty jejich jen kdyz jedou pryc, abych jim mohl krmit zvířenu a zalevat kytky.