Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

japok,
tapewormReklamaMonarchisti, libertariáni a marxisti svůj klub už mají, je čas pro nás, sluníčkově multikulti politickokorektně pseudohumanistické.
Název možná je trochu zavádějící, ale zvyknete si.
Multikulti pseudohumanista vylézá ze své nory
PŘÍSPĚVKY NEJDE MAZAT. DEAL WITH IT.

Cichlasoma  
No, stručně a jednoduše řečeno - jestli tam k modernisaci a/nebo liberalisaci dojde, tak to bude spojeno s jiným pojetím islámu, ne s odmítnutím islámu. To je jistota. A islám mají i jinde, kde je jinak a Tvoje nedávání na to, že se drží islámu a malují si obří Korány, je na hlavu a je mimoběžný s tím, co říkáš o ostatních věcech (o modernisaci, tradicionalismu a dalších).
Tander Lee Freedom of expression is the freedom to  
No právě, a já si prostě jen myslím, že když by začali v té modernizaci z let 1933 až 1978 pokračovat, tak by to mohlo potenciálně za jednu či dvě generace vést k podstatně lepšímu stavu, než mají dnes. Jinak, zemí, které měly dost obtížná desetiletí je po světě více a některé to dokázaly překonat (viz třeba i to Polsko, nebo třeba Finsko, Vietnam, Jižní Korea a další).
tigr_papirosowy  
Pointa je taková, že společnost odpovídá tomu, co se tam za těch 30 let událo. Dnes v těch hliněných cihlách žije Afghánců ještě více.
Šnek ... sometimes, you should simply   ACT
Ani v Afghánistánu nežila většina obyvatel kočovným způsobem. Ohledně "hliněných cihel" (asi myslíš nepálené) nevím, ale při povodních v posledních letech jsme opakovaně zažívali, že i v Česku jich je ve venkovských zdech docela dost.
popcorp Zfetovaný židovský  negr
u nás nežila většina obyvatel kočovným způsobem nebo někde v domcích z hliněných cihel. Takovým je nějaká moderna u prdele, když po špatné zimě nemají co jíst.
tigr_papirosowy  
I když i v průběhu rekonstrukce (která právě v Afghánistánu nenastala) to bylo dost drsné. Třeba takoví sudetští Němci rozhodně zažili středověk.
tigr_papirosowy  
Myslíš 2. světovou? To srovnání mě nenapadlo. Bod. No budiž, asi trochu přeháním, každopádně oni i my jsme měli to štěstí že jsme po válce dostali vydatnou pomoc ze zahraničí (narozdíl od Afghánců), a, OK, bude u nás modernita ukotvena lépe než v Afghánistánu konce 70. let.
radamec Staňte se členy  FRA
Myslím že i v České republice by jsme ale měli s tradicionalismem a středověkými zvyky dost problém, kdyby k nám vtrhli Rusové, zastřelili každého patnáctého Čecha, další zmrzačili a vysídlili třeba čtvrtinu obyvatelstva, za průběžné destrukce ekonomiky od základů

Nestalo se něco podobného Polákům?

tigr_papirosowy  
TL: V Afganistanu je to naprosto bez debat - Sovětský svaz v 50. letech byl oproti současnému Afganistanu rájem svobody a ekonomického blahobytu

Jenom bych chtěl připomenout, že to byl pokus o násilné zavedení sovětských metod, který uvrhl Afghánistán někam do středověku. Celý násilný konflikt vznikl tak, že po konci monarchie a začátku vlády marxistů se začala uskutečňovat násilná kolektivizace. Možná kdyby vláda vzala věci ležérněji, Afghánistán by došel dnes dále. Vem si ty fotky z 60. let, tehdy byl alespoň ten městský Afghánistán dost daleko, evidentně není tuhý náboženský útlak a drtivá chudoba na každém kroku defaultní stav tamní společnosti.

Mohou přece navazovat třeba na období mezi lety 1933 až 1978... Jinak tedy zdatně pracovali na budování trosek i během těch 11 let mezi odchodem Rusů a příchodem Američanů.

Afghánistán nikdy nebyl úplně modernizován, v té době procházel přechodem k moderní společnosti, který byl násilně přerušen. Myslím že i v České republice by jsme ale měli s tradicionalismem a středověkými zvyky dost problém, kdyby k nám vtrhli Rusové, zastřelili každého patnáctého Čecha, další zmrzačili a vysídlili třeba čtvrtinu obyvatelstva, za průběžné destrukce ekonomiky od základů (v českých podmínkách si navíc už dost těžko představujeme situaci zemědělců kterým helikoptéry rozmlátí rozsáhlé zavlažovací systémy).

Doufám že jsem pochopil jádro sdělení dobře.