Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

japok,
tapewormReklamaMonarchisti, libertariáni a marxisti svůj klub už mají, je čas pro nás, sluníčkově multikulti politickokorektně pseudohumanistické.
Název možná je trochu zavádějící, ale zvyknete si.
Multikulti pseudohumanista vylézá ze své nory
PŘÍSPĚVKY NEJDE MAZAT. DEAL WITH IT.

Ne, to je naprosto logická otázka na tvůj úžasnej plán, jak Kanada řekne, že nechce cikány, a problém s vízy se vyřeší. Podle mě jsi to teď ty, kdo mlží a překrucuje.
Takže to byl divnej pokus o trolling, nezdálo se mi to špatně.

Jestli za současný vzestup "extremistů" kteří utěšují oběti globalizace tím že je ženou proti cizincům, teploušům, barevnejm' a ostatním zrádcům Státu/Rasy/Národa/Západu můžou socani a multikulti ideologové, tak bod pro socany a multikulti ideology. "Tradiční" svět kde se nedá cestovat přes hranice a kastrujou se homosexuálové mě moc neláká.

Základní příjem je věc která by do jisté míry mohla pomoct i s Romy a pobíráním dávek, ale neřeší větší problém, a to je brutální antiintelektuálnost spousty Čechů, kterejm se při zaslechnutí slov jako "multikulturalismus" nebo "politická korektnost" scvrkne penis a přejdou do instinktivního protiútoku.

Spousta politiků si na odporu vůči podobnejm konceptům vystavěla kariéru (Zdravíme celou ODS) a těžko po nich chtít aby změnili postoje co je dovedli ke korytu. Jedno z řešení by mohla bejt trpělivá práce a vysvětlování že na těhle pojmech není nic špatnýho a že jsou vlastně fajn. Jako jednodušší řešení by mi přišlo tyhle názy oputit a najít si jiný, ale spousta lidí na druhý straně barikády k nim stejně iracionálně přilnula.
Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge
Myslím celosvětovou. Místní bulvár už se poněkud fašizuje v reakci na očividné popírání problémů, které existují. Ten Šnekův příspěvek je myslím hezkou ukázkou sluníčkového překrucování reality.
Takže ta mediální fronta je Respekt a Britské Listy? Naše média ovládají multikulturalisti? To snad nemyslíš vážně. Naše média nevynechají jedinou příležitost, aby se zavděčili těm tvým obyčejným lidem, jak strašně ignorují cikány, to mě teda fakt praští do očí jen co kouknu na stánky s novinama.
Tak spousta těch co se hrdě hlásí k multikulti je nějaká forma nové levice co bojuje proti kultuře útlaku a Systému a liberalismus je pro ně vykořisťovatelská ideologie. V tomhle klubiku nejsou, ale tvoří větší část cílovky Referenda.
tigr_papirosowy  
Proč? Kanaďani se tvářej jako multikulti sluníčkovci, vzor světa, ale když jim tam začnou lifrovat naši nepřizpůsobivou menšinu, tak ne že by řekli "cikány my tady neradi", tím by si pokazili to sluníčkový renomé, nýbrž zavedou plošný víza pro všechny z Čech.

Jejich problém byli prostě podvodníci, kteří zneužívali azylový systém (klidně tam vegetovali doslova tisíc dní, než byli vyhoštěni). Kanada v současnosti považuje ČR za zemi bezpečnou pro Romy, tudíž není nutné jim azyl udělovat, krom toho upravili ten systém tak, aby mohli podvodníky vyšoupnout hned. Víza se budou brzy rušit.

Že většina podvodníků z České republiky byli Romové - budiž, ale s Abrahamem Lincolnem se ptám, co konkrétního to na nich je, aby jim to znemožnilo přístup a jestli to samé nemůže platit i o kterémkoliv ze zbytku Čechů.
 
Kristian: nýbrž zavedou plošný víza pro všechny z Čech

Protože jim tam lozí čeští občané. Co je na tom divného? Co jiného by měli udělat? Zavést víza podle vzorníku Pantone? A co když se během dovolené opálíš?

Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge
Proč? Kanaďani se tvářej jako multikulti sluníčkovci, vzor světa, ale když jim tam začnou lifrovat naši nepřizpůsobivou menšinu, tak ne že by řekli "cikány my tady neradi", tím by si pokazili to sluníčkový renomé, nýbrž zavedou plošný víza pro všechny z Čech.

Upřímně řečeno, já taky nemám recept na nějaké řešení (naopak pojímám automatickou nedůvěru ke každému, kdo ho má), ale to záměrné ignorování problémů, které ta multikulti fronta, tak mediálně silná, provozuje, zadělává na sakra průser.

Konkrétní ukázka: Nohavica napsal nablblou písničku o tom, jak ho přepadli Cikáni. Na mediální frontě totální křižování Nohavici za rasismus. Běžný občan, který cikány nijak zvlášť nerad, souhlasí s Nohavicou a mediální fronta ho sere. Já rasisti nerad, ale fakt je, že ta nadřazená intelektuální pokrytecká chytrost, která se provozuje v západním světě, opravdu žene strašnou spoustu lidí do náručí nějakým budoucím náckům.
Ale mluvíš o něčem, co s tím nesouvisí.
Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge
Ale s těma cikánama trošku švindlujou, žejo.
No tak třeba kanadský multikulturalismus má co já vím oporu v konkrétních zákonech nebo opatřeních (na ochranu francouzštiny, v legalizaci náboženského práva atd.), není to jen "žít a nechat žít".
tigr_papirosowy  
Já jsem psal "krajně liberální", narážel jsem tím na země které si nekladou na imigraci téměř žádné nároky.

Multikulti bych viděl stejně. Důsledek globalizace, lidé se spoustou různých kulturních pozadí žijících pohromadě. Líbí se mi kanadský multikulturalismus, kde členové jednotlivých kultur mají spoj ve společně sdílených hodnotách liberální demokracie (politologičník).

Japoku, co přesně myslíš tím "brát etnickou nebo jinou diverzitu v potaz třeba i legislativně" ?
Ok, tak pro přesnost bych upozornil, že až doteď se debata o multikulturalismu v úzkém slova smyslu nevedla. "Multikulti" je nejasně definované cosi, co většinou používají konzervativci (nebo xenofobové, jak to kdo vidí) a co nemusí mít s multikulturalismem v úzkém slova smyslu zas tam moc společnýho. Jak se zdá, motají se do toho i lidská práva a ekologie, jak se zrovna hodí.

Kdybychom měli být úplně přesní, tak multikulturalismus by nejen hledal to lepší na diverzifikované společnosti, ale od státu by navíc očekával, že bude etnickou nebo jinou diverzitu brát v potaz třeba i legislativně (a nebude žádnou konkrétní kulturní identitu stavět jako centrální, imho). Spor multikulturalisti versus liberálové se vede zjednodušeně řečeno o to, jestli je to zrada individualistického liberalismu, nebo je to jeho logické domyšlení.
Nazaretsky Jsem do muziky celej blázen  protože jsem blázen
Ja bych nadhodil odbocku. Vzdycky jsem si myslel ze stret multikulti vs xenofobove je jenom novej hiphoperskej nazev pro tradicni intelektualni souboj konzervy vs liberalove. Ale posledni dobou zjistuji, ze mnoho tech, kteri se hrde hlasi k multikulti pouzivaji "liberal" jako nadavku.
Co to je vlastne to "multikulti"? Pro mne osobne je multikulti stav sveta, dusledek globalizace, fakt, ktery nelze zvratit jinak, nez likvidaci civilizace. Takze to beru tak, ze ti kteri se hlasi k multikulti toto berou jako pozitivni jev a oproti tomu xenofobove ne.
Je to tak, nebo se nejak zasadne mylim v pojmech? Kopiruej podle vas tento stret tradicni stret, nebo ne?
 
Multikulturní ideologie tu máme ve větším měřítku tak někdy od šedesátých let, tak se snad nepotřebujem dívat do budoucnosti. Je to tu těch posledních čtyřicet padesát let lepší nebo horší, než když v Anglii kastrovali homosexuály a v Americe píchali černochům syfilis?
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
Co když multikulturní ideologie můžou naopak za to, že v tomhle stavu přece jen ještě nežijeme?

Jo, to je taky možnost. Uvidíme za 10 let. Třeba budeme žít v harmonické sluníčkové společnost... to mi ostatně slibovali už komouši ve škole. Lidi nikdy nepřestanou snít o utopiích.

Jinak v těch 30. letech se xenofobové zas tak moc neprosadili - nemyslím si, že xenofobismus by byl zdrojem třeba italského fašismu, rozhodně ne tolik jako v Německu.

No první co mě napadlo bylo, že za napětí ve společnosti mohou lidská práva, ochrana menšin a přírody.
V tom případě se s napětím ve společnosti rád smířím.

Hele, já osobně to co z tebe teď padá, popravdě řečeno vnímám v první řadě jako strašně provařený fráze, nevím jestli zaslouženě nebo ne. Uvědom si, jak to tu vypadalo před těmi "multikulturními" ideologiemi - s menšinama se nakládalo jako s hadrem, xenofobové vykřikovali přesně to samý, co dneska, a nakonec se dostali nejen do parlamentu, ale ovládli celý vlády, jako v Německu.
Co když multikulturní ideologie můžou naopak za to, že v tomhle stavu přece jen ještě nežijeme?
Ok, takže jaké povinnosti bys dal menšinám a jaká práva bys jim naopak vzal?
Náckové a xenofobové mají jednoduchou ideologii, která si podporu najde vždycky, v době ekonomické krize (nebo příliš dlouho po tom, co se ukázala jako totálně debilní) to mají jednodušší.
Dá se s tím dělat to, že jim to nebudeme usnadňovat. Nebudeme zapomínat, že to jsou "ti špatní", pro začátek.
po obědě