Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

japok,
tapewormReklamaMonarchisti, libertariáni a marxisti svůj klub už mají, je čas pro nás, sluníčkově multikulti politickokorektně pseudohumanistické.
Název možná je trochu zavádějící, ale zvyknete si.
Multikulti pseudohumanista vylézá ze své nory
PŘÍSPĚVKY NEJDE MAZAT. DEAL WITH IT.

Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
Nečekám nic. Ale je smutné, že jako jediné řešení tě napadne tohle.
Je to regulérní výraz politického přesvědčení, pravicová odpověď na multikulti zelené, druhá strana postmateriální cleavege. Co čekáš že uslyšíš za řšení, plynovat je?
TL: co se s tím dá dělat?

Hodně pracovat za málo peněz. Pak jednak nebude potřeba dovážet pracovní sílu odjinud, jednak tyhle podmínky nebudou zvenčí lákavé.

Je to možný, tak v tom případě to odpovídalo francouzskýmu předválečnýmu ekonomickýmu boomu. To by vlastně dávalo i větší smysl.
chajim To je taková pitomost, že by se na to an  Talmud česky
Tomuhle idiotovi to nevysvětlíš.
Reakce na | Vlákno  
Není imigrace hlavně způsobena tím, že v zemi, kam se emigruje jsou lepší podmínky k životu, než v zemi, odkud se emigruje?

Například v roce 1907 emigrovalo do USA 1,3 milionů Evropanů. To tam zrovna moc sociální stát neměli.

Naopak ve 30. letech, během hospodářské krize, emigrovalo víc lidí z USA ven, než dovnitř.
 
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
Tedy jinak - "náckové a xenofobové" po celé Evropě sílí a získávají podporu (a to možná mají dokonce větší, než ukazují jejich volební preference - spousta lidí si je volit ještě netroufá, protože vědí, že jsou to "ti špatní").

Co je příčinou (multi-kulti ideologie ani sociální stát tedy prý ne) a co se s tím dá dělat?

 
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
Vola ze mě dělat nemůžeš, maximálně si to o mně můžeš myslet :)

Ano, náckové byli, jsou a budou. Je však třeba jejich xenofobii zpětně ospravedlňovat? Za evropskou krizi může mnoho věcí, mutlikulti pseudohumanisté jsme nejspíš jednou z nich.

Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
(A ani to není přesně, tak snad někdy jindy.)
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
Myslím, že se pleteš. Někde na AlJazeeře jsem četl statistiky a začínalo to někdy v roce 1908 cca 5000 Alžírany. A pak je taky rozdíl mezi "pracovní stáží" a "trvalým usídlením".
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
Asi ne. Musel bych to modifikovat na "imigrace způsobující nacionalistické nálady" a to je nepřípustné. So, you win.
TP: Dnes jsem shodou okolností zakončoval četbu Thilo Sarrazina. Ten pán má asi v lecčems pravdu.

Ohavný multikulturalisto! To se sluší, vychvalovat Saracény?

TL: Imigrace je důsledkem sociálního státu a multikulturalistických ideologií.

Asi by se hodilo napsat něco o blábolech a prdeli, ale zkusme to po dobrém: Umíš tuto svou smělou teorii nějak doložit?

(IIRC tak masová emigrace z kolonií probíhala do Francie už na konci 19. století jako zdroj pracovní síly především na stavby. Ale možná se pletu.)
Jeho názor na dědičnost inteligence, plz, ať se mám čím pobavit.
tigr_papirosowy  
Přečetl jsem si celou diskuzi a trochu tápu v tom o čem je řeč. V tom že imigranti a jejich integrace či nedostatečná integrace způsobuje xenofobní nálady? Samozřejmě. Otázkou je, nakolik jde o vinu imigrantů či přecitlivělost společnosti. V tomto ohledu se mi nezdá, že by se debata nějak posouvala nebo byla v něčem přínosná. Jenom bych se rád vyjádřil ke dvěma větám, snad je nevytrhnu z kontextu.

Imigrace je důsledkem sociálního státu a multikulturalistických ideologií.

Imigrace vždy v nějaké podobě probíhala, takže řeč bude asi o masové imigraci. Dá se bezpečně říct, že například ve Francii masová imigrace Arabů a černochů dávno předcházela současné chique socialistické či krajně liberální ideologie. Trochu jsem se zabýval meziválečnou Francií a můžu bezpečně říct, že masová imigrace do Francie začala minimálně v souvislosti s 1. světovou válkou, po níž Francie potřebovala nahradit miliony mrzáků a milion mrtvých. Francouzi se již tehdy báli, že jim miliony imigrantů ukradnou jejich identitu, ale nestalo se tak. V této souvislosti se ovšem sluší dodat, že meziválečná Francie nebyla nic moc sociální stát dneška - nedalo se tam z dávek pohodlně vegetovat, stejně tak v souvislosti se zákazem antikoncepce byla porodnost dost vysoká, takže by bylo samozřejmě falešné se domnívat že "demografie nějak byla, nějak bude".

V souvislosti s Anglií jsem viděl pěkný dokument o Enochu Powellovi kde se mluvilo též o multikulturalismu. Aspoň doufám že je to on, každopádně Británie začala mluvit o multikulturalismu až v souvislosti s již probíhající imigrací lidí z Karibiku, Pákistánu atd.

V tom článku se kromě Skandinávie mluví o zemích jako je Řecko, Maďarsko nebo Rusko, ty byly imho nacionalistické vždycky a těžko tudíž můžeš přičítat vinu multikulturalistům. Nácky jsme tu měli, jak sám naznačuješ, dávno před nějakou multi kulti frontou nebo sociálním státem.

Jenže přesto je určitě validní otázka, nakolik jsou obavy či požadavky radikalizovaných obyvatel založené na reálných problémech, koneckonců jako multikulturní politicko-korektní pseudohumanista se domnívám, že nejlépe se konflikt vyřeší odstraněním problémů v jádru věci, a ty nemusí vždy vycházet z iracionality.
 
20 % lidí není 20 % voličů. Btw, já svoje pseudohumanistické sklony považuju taky za přirozený, můžeš si o tom myslet co chceš, ale s klapkama na očích jdu na pivo.
tigr_papirosowy  
Dnes jsem shodou okolností zakončoval četbu Thilo Sarrazina. Ten pán má asi v lecčems pravdu.
 
Tander Lee, já z tebe rozhodně nechci za každou cenu dělat vola, ale co kdybys zkusil trochu sebereflexe a nezamyslel se nad tím, jak moc jsou v tomhle tvoje názory na štýru s argumentací a jak moc je to imho převzatá demagogie? V tom článku se kromě Skandinávie mluví o zemích jako je Řecko, Maďarsko nebo Rusko, ty byly imho nacionalistické vždycky a těžko tudíž můžeš přičítat vinu multikulturalistům. Nácky jsme tu měli, jak sám naznačuješ, dávno před nějakou multi kulti frontou nebo sociálním státem.
Nejvážnější obvinění multikulturalistů, o kterém vím, je, že přehnaně podporují imigraci, já osobně si myslím, že to až tak horký nebude, jinak se multikulti ideologie skládá z větší části z názorů, se kterými bys imho souhlasil i ty.

Ono je velmi sladný prohlásit že za evropskou krizi můžou multikulti pseudohumanisté, ale vědomuješ si, že tenhle názor docela nahrává lidem, co by tě s tvejma názorama mezi ně nejspíš zařadili taky?
Takže jdi do sebe a uvědom si, že i ty můžeš svými sebevražedně humanistickými pseudonázory za vítězství Nového Úsvitu v Řecku :)
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
I tak je to obsažnější, než 99 % tvých příspěvků. Jestli chceš diskutovat vážně, tak nějaké řešení naznač. Nebo napiš nějaký svůj názor, kromě překrucování mých příspěvků. Jinak (opět cituji) drž hubu a táhni do piči.