Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

japok,
tapewormReklamaMonarchisti, libertariáni a marxisti svůj klub už mají, je čas pro nás, sluníčkově multikulti politickokorektně pseudohumanistické.
Název možná je trochu zavádějící, ale zvyknete si.
Multikulti pseudohumanista vylézá ze své nory
nějaké výpisky
PŘÍSPĚVKY NEJDE MAZAT. DEAL WITH IT. tigrverze

Šnek ... sometimes, you should simply   ACT
TL: Také je možné chápat to i jako uměleckou performanci - mnozí lidé nechápou moderní obraz "Modrá na modré" nebo plastiku "Slisované auto", tak tohle je totéž. Hra se slovy, která možná vyprovokuje někoho k zamyšlení, k utřídění názorů atd... Jsem prostě umělec :) a jako takový jsem pro vysvětlení svého díla udělal až dost. Kdo si z toho odnese, že jsem kokot, prostě jen nepochopil sdělení, ke své vlastní škodě.

Tohle vypadá jako nějaká proklamace toho umělce, co namaloval ten obří Korán.

Tander Lee Freedom of expression is the freedom to  
Tak jistě, má to dvě roviny - jedna je ta "kolektivní vina". Stejně jako jsme "my" mohli za komunistický převrat a různé další ne moc skvělé okamžiky našich dějin (třeba odsun Němců), tak i Afghánci mají svůj díl viny na tom, jak to u nich vypadá.

V druhé rovině, stejně jako u nás, tak i tam, žijí lidé, kteří by chtěli, a měli mít, lepší život.

A jak jsem psal před chvílí - obrácení se k tradicionalismu jim nepomůže.

A jinak již na začátku, u svého kontroverzního výroku, jsem jasně uvedl, že to je to jen takový iracionální podprahový pocit. To, že někteří nejsou schopni to pochopit jinak než doslovně, je prostě vlastností psaného slova. Také je možné chápat to i jako uměleckou performanci - mnozí lidé nechápou moderní obraz "Modrá na modré" nebo plastiku "Slisované auto", tak tohle je totéž. Hra se slovy, která možná vyprovokuje někoho k zamyšlení, k utřídění názorů atd... Jsem prostě umělec :) a jako takový jsem pro vysvětlení svého díla udělal až dost. Kdo si z toho odnese, že jsem kokot, prostě jen nepochopil sdělení, ke své vlastní škodě.

Cichlasoma  
No, stručně a jednoduše řečeno - jestli tam k modernisaci a/nebo liberalisaci dojde, tak to bude spojeno s jiným pojetím islámu, ne s odmítnutím islámu. To je jistota. A islám mají i jinde, kde je jinak a Tvoje nedávání na to, že se drží islámu a malují si obří Korány, je na hlavu a je mimoběžný s tím, co říkáš o ostatních věcech (o modernisaci, tradicionalismu a dalších).
popcorp Zfetovaný židovský  negr
tak.
Když já mám furt takový nepříjemný pocit z toho tvého nevyslovovaného kolektivního "oni" v tom stěžování si na to jak tam mají čas na to dělat takové hovadiny jako je největší Korán na světě, místo toho aby tam "oni" budovali pokrok.

Měl jsem za to, že pro moderátory spřáteleného klubu libertarián pokrok je nesen aktivitou a prací jednotlivce a kolektivní budování pokroku je nepřípustný kolektivismus. Překvapuje mě to u tebe mnohem víc, protože si pamatuju jak jsi na Okounu bránil Egypťany před Eudoxem jako lidi co tvrdě pracujou a otáčej se, jen aby si zajistili lepší budoucnost a kapitalismus jim tam šlape líp než tady nám v ČR (vlná parafráze). Tak proč tohle nejseš schopnej vidět i u Afgánců? Proč je považuješ za hordu blbejch ručníkářů co se chtěj akorát mydlit? Nespravila by to dovolená v Kábulu?

Jako, Afgáistán je ve slušný prdeli, wtz, ale to se zemím který jsou už víc jak 30 let v permanentní občanský válce stává. Islám s tím má málo společnýho, spíš za to může velmocenský hrátky v týhle oblasti a ta nešťastná skutečnost že Saudi mají moře ropy kterou si od nich kupujeme. Fungující stát a klid pro práci se bohužel nedá zajistit když máš spoustu warlordů co mají z konfliktů profit na jedné straně, etnicky naprosto roztříštěnou společnost na straně druhé a do toho Taliban placený ze zahraničí.

Tohle mi přijde jako dost nešťastný rozmazávání hoven zaviněný jedním pitomým výrokem na začátku a faktem že ty i Japok máte dneska krámy.
tigr_papirosowy  
!
Tander Lee Freedom of expression is the freedom to  
No právě, a já si prostě jen myslím, že když by začali v té modernizaci z let 1933 až 1978 pokračovat, tak by to mohlo potenciálně za jednu či dvě generace vést k podstatně lepšímu stavu, než mají dnes. Jinak, zemí, které měly dost obtížná desetiletí je po světě více a některé to dokázaly překonat (viz třeba i to Polsko, nebo třeba Finsko, Vietnam, Jižní Korea a další).
Šnek ... sometimes, you should simply   ACT
TP: Na té Wikipedii citují nějaké genetické analýzy: Researches have shown not only a relationship between Afghan (Pashtun) and Jewish (Ashkenazi, Sephardic, Mizrahi) DNA but that Afghan DNA is second closest (68.1) to Ashkenazi DNA after Irani and Iraqi Jews (67.9).
Tander Lee Freedom of expression is the freedom to  
Takhle přímo bych to neřekl - Afghánistán. je v prdeli a rozhodně jim nepomůže, když se v reakci na to uchýlí k islámu.
tigr_papirosowy  
Věděl, dokonce o tom Izraelci dělali nedávno výzkumy. Zajímalo by mne jak to dopadlo, ale nemůžu najít výsledek, tak počítám že se to nepotvrdilo a je to stále jen teorie.
Tander Lee Freedom of expression is the freedom to  
Ty jsi začal útočit na moje přesvědčení, Ty máš jasný názor na moji osobu na základě pár příspěvků, které nezapadají do tvého myšlenkového rámce nebo je nejsi schopen pochopit, takže proč bych vůči tobě nemohl občas použít nějakou ironii. To, že máš s chápáním ironie problémy a s chápáním psaného textu taky, za to nemohu. Zkrátka, trochu se uvolni a začni brát svět s nadhledem, pomůže ti to.

Pokud jde o lidská práva, nevím, co si dovoluješ bránit mi brát si do huby chartu lidských práv, když třeba s článkem 19 máš zjevné problémy, což ostatně dokazuješ neustále i v úplně normální diskuzi.

Šnek ... sometimes, you should simply   ACT
Mimochodem, tohle jste věděli? (Já až dodnes ne.)
 
tigr_papirosowy  
Pointa je taková, že společnost odpovídá tomu, co se tam za těch 30 let událo. Dnes v těch hliněných cihlách žije Afghánců ještě více.
Šnek ... sometimes, you should simply   ACT
Ani v Afghánistánu nežila většina obyvatel kočovným způsobem. Ohledně "hliněných cihel" (asi myslíš nepálené) nevím, ale při povodních v posledních letech jsme opakovaně zažívali, že i v Česku jich je ve venkovských zdech docela dost.
Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge
Ok, takže to teda není národností, nýbrž tím, jak jsou jednotlivé soupeřící národy vyspělé? Proč se tady dá žít a v Afghánistánu jen velmi obtížně? Samé otázky... Realtita je příliš komplexní na to, abyste z pár faktů tvořili nějaké logické systémy.
Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge
Ok, opravuji svoje tvrzení. Pročetl jsem vše, co tvrdíte a vychází mi zo toho, že zatímco Tander si myslí, že Afghánistán je v prdeli a asi za o může islám, ty si myslíš, že Tander je kokot.
popcorp Zfetovaný židovský  negr
u nás nežila většina obyvatel kočovným způsobem nebo někde v domcích z hliněných cihel. Takovým je nějaká moderna u prdele, když po špatné zimě nemají co jíst.
popcorp Zfetovaný židovský  negr
V Afg. je to příliš polarizované, navíc funguje kastovní společnost. Nahoře máš Tádžiky, kteří jsou společensky úplně jinde, neš Paštuni na jihu. A spousta těch etnik se mezi sebou z různých důvodů nesnáší a chtěli by samostatnost.
tigr_papirosowy  
I když i v průběhu rekonstrukce (která právě v Afghánistánu nenastala) to bylo dost drsné. Třeba takoví sudetští Němci rozhodně zažili středověk.
tigr_papirosowy  
Myslíš 2. světovou? To srovnání mě nenapadlo. Bod. No budiž, asi trochu přeháním, každopádně oni i my jsme měli to štěstí že jsme po válce dostali vydatnou pomoc ze zahraničí (narozdíl od Afghánců), a, OK, bude u nás modernita ukotvena lépe než v Afghánistánu konce 70. let.