Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

japok,
tapewormReklamaMonarchisti, libertariáni a marxisti svůj klub už mají, je čas pro nás, sluníčkově multikulti politickokorektně pseudohumanistické.
Název možná je trochu zavádějící, ale zvyknete si.
Multikulti pseudohumanista vylézá ze své nory
nějaké výpisky
PŘÍSPĚVKY NEJDE MAZAT. DEAL WITH IT. tigrverze

Nezapomeň na kolem.jdoucí, krtky, veny a chajimy. Nicméně si při vší sebekritice myslím, že o rozumnou diskuzi jsem s tebou jmenovanými snažil o dost víc než oni.
Tander Lee Si tacuisses, philosophus mansisses. 
Ne, vzbuzuje to ve mě pocit zoufalství a beznaděje. Místo k modelu staré Prahy bych to přirovnal spíš k veřejnému vystavení pečlivě provedenému modelu tankové armády Němců z 2. světové.

Zemské jsem podtrhl, protože v Zemském muzeu by to bylo fajn. Nebo v historickém. Bohužel se obávám, že i za 100 let ho budou mít vystavený v nějaké mešitě či madráse a budou tam lidé putovat, uctívat ho a řídit se v něm napsaným obsahem.

Prostě jsou to místa, která mi přijdou silně nehumánní - Severní Korea, Afghánistán, Bangladéš, Saudská Arábie... Smolení a uctívání velkého Koránu je symptom stejně jako třeba monstrózní pohřeb Kima nebo občas nějaká ta ukamenovaná cizoložnice.

Tander Lee Si tacuisses, philosophus mansisses. 
něco jinýho než zvyšujou národní produkt pěstováním opia

Jo, substituční droga, náboženství místo opia... To je teda pokrok.

Jerome reaguje na všechny stejně, takže pochybuji, že by to byl schopen vnímat. Jinak, cikány obhajuji v diskuzích vždy - ne, že by to byli en block takové nevinné oběti, ale spíš si myslím, že je dobré vzájemné extrémní názory trochu tlumit, čemuž rozhodně nepřispívá Jerome, ale čekal bych to od intelektuálů (tentokrát bez ironie), kteří by měli být schopní určitého diskuzního nadhledu.

Jen, nevím, jestli se pak z psedohumanisty nestává pouhý humanista... V jednom státě tu s námi žijí totiž cikáni, ale i jeromkové, mastodonti, mptsové a Eudoxové. Nevím čemu prospívá vzájemná radikalizace.

Šnek ... sometimes, you should simply   ACT
(A podtržení "zemského" moc nechápu. U toho Langweila jsem si mezitím dohledal, že to bylo Vlastenecké museum, zemské jsem tam hodil podle mlhavé paměti.)
Šnek ... sometimes, you should simply   ACT
TL: A kde je důvod k agresi? Závidíš někomu, že se mu podařilo udělat piplačku, na kterou se budou za 150 let lidé chodit dívat?
Ano, budeme i takovým lidem říkat, že jsou debilové. Říkej tomu třeba peer pressure, na levičáky se tu aplikuje běžně a to nevyhrožují Afghanistánu jadernou genocidou jako Eudoxus.
To rozlišování mezi tématickou agresivitou a agresivitou ke spoludiskutujícím je moc zajímavý. Myslíš, že kdybych byl cikán, bránilo by to Jeromkovi, aby si honil nad tím, že jsou cikáni sajrajt a že by z nich bylo skvělý hnojivo?

A když v tobě vyvolává agresivní pocity zpráva, že v Kábulu napsali největší Korán na světě, nemůžeš se divit, že ve mě vyvolává agresivní pocity tisíc jinejch píčovin, kterým se věnujeme tady (třeba že se pohoršujeme nad tím, že v Afghanistánu dělají taky něco jinýho než zvyšujou národní produkt pěstováním opia. My!)
Tander Lee Si tacuisses, philosophus mansisses. 
Jo, ať žijou analogie. Ale ano, pokud se budou za 150 let v Kábulu chodit na tenhle Korán dívat do tamního Zemského muzea a běžní lidé si budou říkat jenom "taková piplačka to musela bejt!", bude to dobrý výsledek.
Šnek ... sometimes, you should simply   ACT
TL: třeba velmi agresivní pocity ve mně naposledy vyvolala zpráva, že v Kábulu představili největší Korán na světě, kaligrafický, zdobný, autor na něm pracoval 14 let. Boha jeho! - V zemi, která je už snad 100 let jedno z nejhorších míst k životu na světě, ale hlavně, že mají největší knihu náboženských nesmyslů a hovadin* na světě

Jo, takhle nějak prý reagoval správce zemského muzea, když ho nemocný Antonín Langweil prosil, aby muzeum odkoupilo jeho model Prahy za cenu materiálu...

Tander Lee Si tacuisses, philosophus mansisses. 
V případě, že by na to přišla řeč, tak bych se tím nikomu netajil a, mimochodem, Jerome v top five bude taky. Jinak nemluvím o tématické agresivitě, mluvím o agresivitě ke spoludiskutujícím.

Prostě mi vadí, že se dnes již nenosí takové to gentlemanské (ani mezi gentlemany): "s veškerou úctou k Vám, jsem nucen prohlásit, že vámi prezentovaná tvrzení jsou v rozporu s pravdou".

Zrovna Eudoxe jsem snad nikdy neslyšel jiným diskutujícím nadávat, ale podle dnešních měřítek je nepochybně rasista, jenže jeho názory prostě byly v době kdy vyrůstal normální (cestopisy Hanzelky a Zikmunda jsou také vysoce rasistické a hemží se zaostalými primitivy, zpátečnickým islámem apod.) A názory na cikány, které na internetu probleskují, jsou jen vrcholem ledovce toho, co se dá zaslechnout mezi normálními lidmi - nedá se to přece řešit osobními výpady na nositele těchto závadných názorů (Jerome je extrémní pako, ale názory má prakticky stejné jako třeba Mastodont, který je normálním příslušníkem vzdělané střední třídy. Budeme i takovým lidem říkat, že jsou debilové, protože mají závadné názory?)

Jinak mi stále chybí to vymezení - jako humanista si třeba myslím, že všichni lidi jsou si rovnocenní ale musím si to myslet i o všech kulturách? A někdy, když čtu zprávy se světa, tak mě občas nějaké pocity "nuke'em" napadají i mě (třeba velmi agresivní pocity ve mně naposledy vyvolala zpráva, že v Kábulu představili největší Korán na světě, kaligrafický, zdobný, autor na něm pracoval 14 let. Boha jeho! - V zemi, která je už snad 100 let jedno z nejhorších míst k životu na světě, ale hlavně, že mají největší knihu náboženských nesmyslů a hovadin* na světě :( A ano, vím, že tam žije spousta nevinných lidí, kteří si to vyatomování nezaslouží...).

*) Jo jo, hanobení náboženského přesvědčení.

Proč mám pocit, že i kdybych byl v tý top 5, byl bych jedinej, kterýmu bys to vyčítal nahlas?
Já myslím, že pokud jde o rasismus nebo třeba současnej přístup médií (ta aféra s palamentníma listama je jen špička ledovce a je to imho čímdál větší průser) máme oba dva velmi podobný názory. Stejně hledáš něco, co bys mohl sluníčkovým omlátit o hlavu. Ale když někdo postne do KkA něco, co by ti imho mělo vadit víc, tak to většinou přejdeš bez poznámky. Levičáky a euhujery tam křižují celkem pravidelně, ale když tam přijde Eudoxus s nějakou roztomilou genocidní náladou nebo Jerome Heretic s nejnovějším nápadem na deratizaci republiky, je ticho po pěšině.
Takže já mám dojem, že smpkp budou až na pár černých ovcí asi přeci jenom nějaký diskuzně pacifičtější.
Tander Lee Si tacuisses, philosophus mansisses. 
(A už jsem pryč.)
 
Tander Lee Si tacuisses, philosophus mansisses. 
Nejde vůbec o křivdu (na to jsem příliš splachovací), spíš o nalezení typických diskuzních schémat. Škoda, že už tady není Exar Kůň, ten měl tu diskuzní etiku v teoretické rovině rozpracovanou mnohem lépe. Vnímání agresivity v diskuzích je samozřejmě ryze subjektivní věc, čili, má-li pro tebe můj názor nějakou relevanci, v diskuzích se podle mého názoru často chováš velmi agresivně, na okounu bych tě zařadil někam do "top five". Ale klidně můžeš dávat vinu zrcadlu.
Každopádně křivdy z jiných klubů sem snad už nepatří vůbec. V téhle fázi si myslím, že i Tander Lee by možná ocenil, kdybych mu v zájmu vzájemného přátelství a duševní rovnováhy nás obou dal ban (opačně by to bohužel nemělo smysl)
 
Upřímně, nemyslím si, že bych se choval nějak zvlášť agresivně. Možná bys měl zkusit najít tu životní rovnováhu nejdřív sám.
Tander Lee Si tacuisses, philosophus mansisses. 
Diskuzi "střílet nebo plynovat" jsem nějak minul. A tu o tech statných junácích vs. odporných kreaturách asi taky. A asi by mě to nenasralo, jen bych si pomyslel něco o debilech. Nicméně, když jsem mluvil o nasranosti, tak jsem měl konkrétně vybavil to, co jsi ty se sarnegatem (ale to není sluníčkář) předváděli v Ekologii na téma vodní stopa minulý týden. Nevšiml jsem si, že by tam šlo o nějaké rasové či podobně nahnědlé otázky a stejně jsi se choval velmi agresivně, jak kdybys byl autorem konceptu a ne jen ad hoc obhájce napadaného ekologa.
Víš Tander Lee, jsetli ta tvoje životní rovnováha je schopnost proplouvat diskuzí o tom, jestli radši střílet nebo plynovat a jací jsme to Čechové statní junáci a všichni ostatní odporný kreatury, bez toho, aby tě to aspoň trochu nenasralo, s názorama schovanýma pro sebe abys náhodou nerušil sociální smír, hele, já si svou zastydlou pubertu radši nechám.
Nic ve zlým, ale jestli ty jseš ta alternativa v životní rovnováze, vyměnil bych akorát jednoduchej přímočarej hejt za přátelský trolování, místo nácků co nesnáším, bych se hádal se smpkp, i když ani pořádně nevím, s čím bych měl nesouhlasit, je to jednoduchý a člověk neriskuje žádnou tuhle životní nerovnováhu.
Tander Lee Si tacuisses, philosophus mansisses. 
Možná se dfensové liší od smpkpéček jako náckové od komoušů. Proto ta vzájemná nevraživost.
notorius  
No nevím, ale tu permanentní nasranost cítím spíš z dfensů a spol.
Tander Lee Si tacuisses, philosophus mansisses. 
Aha, tak to jsem byl blízko - včera jsem učinil závěr, že hlavním rysem smpkpéček je permanentní nasranost, verbální agresivita a rychlé deklasování názorových odpůrců.

Takže vlastně, když smpkpéčko dospěje a nejde životní rovnováhu, tak přestane být smpkpéčkem. Být starý smpkpéčko je vlastně jako mít zastydlou pubertu. OK. Tak aspoň něco máme jasný. :)

Ok (a sorry), tak pro začátek, téma "nebezpečná symbolika" nebo "zvýhodňování krajní pravice na úkor krajní levice" považuju za vyčerpaný. Jak ukazuje senátor Doubrava, donedávna člen KSČM a současná celebrita pro všechny dobré nácky, rozdíl mezi pravicí a levicí je aspoň pro tenhle klub zcela nepodstatnej.

S definicí pseudohumanismu ti asi moc neporadím, já to slovo nevymyslel. Co takhle "člověk, který nesnáší xenofobní plky a nestydí se to dávat najevo"? Zkus svý názory na rasismus projevovat trochu nasraněji a uvidíš, že z tebe budou dělat pseudohumanistu taky.