Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

japok,
tapewormReklamaMonarchisti, libertariáni a marxisti svůj klub už mají, je čas pro nás, sluníčkově multikulti politickokorektně pseudohumanistické.
Název možná je trochu zavádějící, ale zvyknete si.
Multikulti pseudohumanista vylézá ze své nory
PŘÍSPĚVKY NEJDE MAZAT. DEAL WITH IT.

Hanba. Opak cti. Proto se tomu říká "vraždy ze cti".
o128 Svět je založen na paradoxu 
Nekde napravuji, jinde zas prilevaji olej do ohne. Nabozenstvi je jen nastroj a zalezi na tom, komu padne do ruky.

Vždy napravují, je pouze otázkou jaký byl výchozí stav. Upalování vdov je jen příklad toho kompromisu. Co bylo skutečně potlačeno je dnes již asi nezjistitelné.
Tander Lee ... gradientně fašizující humanista  ... taky jeden z nás
Tvoje chyba.
Tander Lee ... gradientně fašizující humanista  ... taky jeden z nás
A jak jinak nazvat, když se dcera začne chovat v rozporu se zvyky a tradicemi svých rodičů? Dokonce v takové míře, že ji za to musejí zavraždit?
Tander Lee ... gradientně fašizující humanista  ... taky jeden z nás
Pointu obrázku nějak nechápu. Obrázek třech normálních chlapů...
o128 Svět je založen na paradoxu 
Psycholog by to popsal možná jinak. Ten bloger je zbabělec. Proto chodil s Boženkou na kafe a utvrzoval se v tom jak není rasista. Potom se stalo pár incidentů, bloger si uvědomil svou zbabělost, a stal se z něho rasista.

A nemusí se řešit jestli chodí dál s Boženkou na kafe, protože to není podstatné.

Podstatné je, že je zbabělec. A s tím se nic nezměnilo. Nyní vše logicky zapadá. Není se nad čím dál divit.
Ještě štěstí, že jsou stále lidé, kteří nepodlehli multikulturnímu cynismu a citové vyprázdněnosti
 
Klidně ololuj. Mě už tvý názory na demagogii po "Spíš než úvahy, by mě zajímalo, jaké pocity máš" -> "zdrojem tvého multikulturalismu je cynismus a lhostejnost k lidskému utrpení" popravdě řečeno moc nezajímaj.
No tak třeba to "odpadlictví", který jsi v tom našel, jsem tam jako motiv nikde neviděl.
Šnek neboli  Šnek
TL: Pořád jsi nevysvětlil, podle čeho to poznáváš. Uchýlit se k výkřikům, že demagog jsem já, je dost trapný útěk z diskuse. Buď vybal jasná kritéria, podle kterých si ujasníš, jaká ideologie stojí za vraždou, o které se dočteš v nějaké sedmkrát redigované zprávě, nebo přiznej, že to prostě nepoznáš, jen si to domýšlíš podle toho, jak se Ti to hodí, resp. k čemu Tě pudí Tvé nezvládnuté emoce.
Tander Lee ... gradientně fašizující humanista  ... taky jeden z nás
Tak tu, kterou jsem vzal jako ilustraci, tak ta už byla propírána natolik dlouho, aby motivy vrahů byly se značnou mírou pravděpodobnosti jisté. (Kromě toho si dokážu jen velmi těžko představit nějaký "ospravedlňující" scénář.)
Tander Lee ... gradientně fašizující humanista  ... taky jeden z nás
LOLuju nad mírou demagogie, která kape ze Šnekova příspěvku. A asi bych mohl LOLovat i nad tvým.
Šnek neboli  Šnek
Japok: Neříkám, co je nebo není problém, jen tvrdím, že Tander Lee z té zprávy nepozná, co bylo vlastně pohnutkou vraždy, a jaké má názorové pozadí.
Tak vraždy ze cti samozřejmě jsou problém (stejně jako vraždy ze žárlivosti, pro prachy nebo z vilnosti). Ale Tander Lee je používá jenom jako taková nic neříkající "Baf!" a když sebou netrhneme, jsme zrůdy a on konečně ví, co je to ten multikulturalismus.
Tander Lee ... gradientně fašizující humanista  ... taky jeden z nás
LOL.
Šnek neboli  Šnek
Ilustrace: V bídě žijící dělník se dozví, že manželka je mu nevěrná. Posílí se v hospodě, dojde domů, začne manželce nadávat a v hádce ji nakonec zabije. V novinách o několik zemí dál pak stojí, že 46-letý pákistánský muž zabil svou ženu pro pouhé a nedokázané podezření nevěry, a že tyhle vraždy ze cti jsou veliký problém atd.
Šnek neboli  Šnek
TL: Jenže já právě mluvím o tom, žeTy se tváříš, jako bys z té zprávy pochopil podstatu. Já tvrdím, že ji nepochopíš. To jediné, co ze zprávy podobného rozsahu a podání můžeš poznat, je, že třeba někdo někoho zabil (i když ani to neplatí s úplnou jistotou). Co byly pohnutky, okolnosti atd., to Ti už servíruje (často jen drobnými slůvky) autor zprávy.
Tander Lee ... gradientně fašizující humanista  ... taky jeden z nás
No tak na jednu stranu můžeme podezírat novináře, že píší zprávy s cílem vyvolat emoce. A ano, uvědomuji si tu jejich prvoplánovost. Nic to ovšem nemění na podstatě zprávy. Na druhou stranu bych to s představou, že novináři píší výhradně v žoldu nějaké "státní moci" k niž bych byl ve vztahu podaného, tak moc nepřeháněl.

Ostatně, třeba Člověk v tísni také píše s cílem vyvolat ve čtenářích nějaké emoce - a pak je jen na každém člověku, zda se cynicky ušklíbne, nebo se nechá "zmanipulovat" a pošle jim nějaké prachy (či se aspoň nechá dojmout, nemá-li jak pomoci).

Istral A co když byl Jidáš hrdina? 
To imho nemá co do činění s rasizmem. Psycholog by to popsal líp. Cigánský vzhled je jasně rozlišitelný znak,a pokud si ho někdo spojí se silně nepříjemným zážitkem, tak v něm bude takové setkání vyvolávat nepříjemné pocity pokaždé. Asi to bude něco podobného, jako lidi, co onehdá zažili povodně, co je z ničeho nic vypláchly z baráku, dostanou třesavku, když se venku spustí bouřka.
Šnek neboli  Šnek
TL: Osobně doufám, že je stále dost lidí, kteří si "ještě nezvykli".

To doufají hlavně Ti, kdo ty zprávy píší. Ty fakt nevidíš, jak zoufale přesně odpovídáš představě hodného poddaného?