Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

japok,
tapewormReklamaMonarchisti, libertariáni a marxisti svůj klub už mají, je čas pro nás, sluníčkově multikulti politickokorektně pseudohumanistické.
Název možná je trochu zavádějící, ale zvyknete si.
Multikulti pseudohumanista vylézá ze své nory
PŘÍSPĚVKY NEJDE MAZAT. DEAL WITH IT.

Ještě štěstí, že jsou stále lidé, kteří nepodlehli multikulturnímu cynismu a citové vyprázdněnosti
 
Klidně ololuj. Mě už tvý názory na demagogii po "Spíš než úvahy, by mě zajímalo, jaké pocity máš" -> "zdrojem tvého multikulturalismu je cynismus a lhostejnost k lidskému utrpení" popravdě řečeno moc nezajímaj.
No tak třeba to "odpadlictví", který jsi v tom našel, jsem tam jako motiv nikde neviděl.
Šnek neboli  Šnek
TL: Pořád jsi nevysvětlil, podle čeho to poznáváš. Uchýlit se k výkřikům, že demagog jsem já, je dost trapný útěk z diskuse. Buď vybal jasná kritéria, podle kterých si ujasníš, jaká ideologie stojí za vraždou, o které se dočteš v nějaké sedmkrát redigované zprávě, nebo přiznej, že to prostě nepoznáš, jen si to domýšlíš podle toho, jak se Ti to hodí, resp. k čemu Tě pudí Tvé nezvládnuté emoce.
Tander Lee ... gradientně fašizující humanista  ... taky jeden z nás
Tak tu, kterou jsem vzal jako ilustraci, tak ta už byla propírána natolik dlouho, aby motivy vrahů byly se značnou mírou pravděpodobnosti jisté. (Kromě toho si dokážu jen velmi těžko představit nějaký "ospravedlňující" scénář.)
Tander Lee ... gradientně fašizující humanista  ... taky jeden z nás
LOLuju nad mírou demagogie, která kape ze Šnekova příspěvku. A asi bych mohl LOLovat i nad tvým.
Šnek neboli  Šnek
Japok: Neříkám, co je nebo není problém, jen tvrdím, že Tander Lee z té zprávy nepozná, co bylo vlastně pohnutkou vraždy, a jaké má názorové pozadí.
Tak vraždy ze cti samozřejmě jsou problém (stejně jako vraždy ze žárlivosti, pro prachy nebo z vilnosti). Ale Tander Lee je používá jenom jako taková nic neříkající "Baf!" a když sebou netrhneme, jsme zrůdy a on konečně ví, co je to ten multikulturalismus.
Tander Lee ... gradientně fašizující humanista  ... taky jeden z nás
LOL.
Šnek neboli  Šnek
Ilustrace: V bídě žijící dělník se dozví, že manželka je mu nevěrná. Posílí se v hospodě, dojde domů, začne manželce nadávat a v hádce ji nakonec zabije. V novinách o několik zemí dál pak stojí, že 46-letý pákistánský muž zabil svou ženu pro pouhé a nedokázané podezření nevěry, a že tyhle vraždy ze cti jsou veliký problém atd.
Šnek neboli  Šnek
TL: Jenže já právě mluvím o tom, žeTy se tváříš, jako bys z té zprávy pochopil podstatu. Já tvrdím, že ji nepochopíš. To jediné, co ze zprávy podobného rozsahu a podání můžeš poznat, je, že třeba někdo někoho zabil (i když ani to neplatí s úplnou jistotou). Co byly pohnutky, okolnosti atd., to Ti už servíruje (často jen drobnými slůvky) autor zprávy.
Tander Lee ... gradientně fašizující humanista  ... taky jeden z nás
No tak na jednu stranu můžeme podezírat novináře, že píší zprávy s cílem vyvolat emoce. A ano, uvědomuji si tu jejich prvoplánovost. Nic to ovšem nemění na podstatě zprávy. Na druhou stranu bych to s představou, že novináři píší výhradně v žoldu nějaké "státní moci" k niž bych byl ve vztahu podaného, tak moc nepřeháněl.

Ostatně, třeba Člověk v tísni také píše s cílem vyvolat ve čtenářích nějaké emoce - a pak je jen na každém člověku, zda se cynicky ušklíbne, nebo se nechá "zmanipulovat" a pošle jim nějaké prachy (či se aspoň nechá dojmout, nemá-li jak pomoci).

Istral A co když byl Jidáš hrdina? 
To imho nemá co do činění s rasizmem. Psycholog by to popsal líp. Cigánský vzhled je jasně rozlišitelný znak,a pokud si ho někdo spojí se silně nepříjemným zážitkem, tak v něm bude takové setkání vyvolávat nepříjemné pocity pokaždé. Asi to bude něco podobného, jako lidi, co onehdá zažili povodně, co je z ničeho nic vypláchly z baráku, dostanou třesavku, když se venku spustí bouřka.
Šnek neboli  Šnek
TL: Osobně doufám, že je stále dost lidí, kteří si "ještě nezvykli".

To doufají hlavně Ti, kdo ty zprávy píší. Ty fakt nevidíš, jak zoufale přesně odpovídáš představě hodného poddaného?

Cichlasoma  
+1
tak výhody a nevýhody samozřejmě závisí na tom, kdo mu dělá veřejnost
Jan.S.Harold Если книг читать не будешь  скоро грамоту забудешь
Mně přijde, že je kokot. (A od cikánů jsem přes hubu dostal, ale proč proto ze sebe dělat kokota? A ještě veřejně...)
 
Mně přijde zvláštní, že to není nic neobvyklého.
tigr_papirosowy  
Vždyť to není nic neobvyklého, pravděpodobně s ní tedy na kafe nechodí, anebo, jak už to tak bývá, dělá v jejím případě výjimku (cikáni jsou svině, ale Boženka je jiná). Jeho situace není ničím zvláštní.
Mně celkem nezajímá, jestli je rasista nebo ne a co to v něm probudilo. Mě jenom přijde celá ta logika divná. Buď jsem rasista, nebo chodím s Boženkou na kafe. Mě by rozhodně nepřekvapilo, kdyby mě nějakej cikán zmlátil, i když by vočko se to v praze dá čekat spíš od té generické lower class, ve které se člověk pohybuje, ale "světonázorově" pro mě bude důležitější ta Boženka.