Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

japok,
tapewormReklamaMonarchisti, libertariáni a marxisti svůj klub už mají, je čas pro nás, sluníčkově multikulti politickokorektně pseudohumanistické.
Název možná je trochu zavádějící, ale zvyknete si.
Multikulti pseudohumanista vylézá ze své nory
PŘÍSPĚVKY NEJDE MAZAT. DEAL WITH IT.

Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge
Proč? Kanaďani se tvářej jako multikulti sluníčkovci, vzor světa, ale když jim tam začnou lifrovat naši nepřizpůsobivou menšinu, tak ne že by řekli "cikány my tady neradi", tím by si pokazili to sluníčkový renomé, nýbrž zavedou plošný víza pro všechny z Čech.

Upřímně řečeno, já taky nemám recept na nějaké řešení (naopak pojímám automatickou nedůvěru ke každému, kdo ho má), ale to záměrné ignorování problémů, které ta multikulti fronta, tak mediálně silná, provozuje, zadělává na sakra průser.

Konkrétní ukázka: Nohavica napsal nablblou písničku o tom, jak ho přepadli Cikáni. Na mediální frontě totální křižování Nohavici za rasismus. Běžný občan, který cikány nijak zvlášť nerad, souhlasí s Nohavicou a mediální fronta ho sere. Já rasisti nerad, ale fakt je, že ta nadřazená intelektuální pokrytecká chytrost, která se provozuje v západním světě, opravdu žene strašnou spoustu lidí do náručí nějakým budoucím náckům.
Ale mluvíš o něčem, co s tím nesouvisí.
Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge
Ale s těma cikánama trošku švindlujou, žejo.
No tak třeba kanadský multikulturalismus má co já vím oporu v konkrétních zákonech nebo opatřeních (na ochranu francouzštiny, v legalizaci náboženského práva atd.), není to jen "žít a nechat žít".
tigr_papirosowy  
Já jsem psal "krajně liberální", narážel jsem tím na země které si nekladou na imigraci téměř žádné nároky.

Multikulti bych viděl stejně. Důsledek globalizace, lidé se spoustou různých kulturních pozadí žijících pohromadě. Líbí se mi kanadský multikulturalismus, kde členové jednotlivých kultur mají spoj ve společně sdílených hodnotách liberální demokracie (politologičník).

Japoku, co přesně myslíš tím "brát etnickou nebo jinou diverzitu v potaz třeba i legislativně" ?
Ok, tak pro přesnost bych upozornil, že až doteď se debata o multikulturalismu v úzkém slova smyslu nevedla. "Multikulti" je nejasně definované cosi, co většinou používají konzervativci (nebo xenofobové, jak to kdo vidí) a co nemusí mít s multikulturalismem v úzkém slova smyslu zas tam moc společnýho. Jak se zdá, motají se do toho i lidská práva a ekologie, jak se zrovna hodí.

Kdybychom měli být úplně přesní, tak multikulturalismus by nejen hledal to lepší na diverzifikované společnosti, ale od státu by navíc očekával, že bude etnickou nebo jinou diverzitu brát v potaz třeba i legislativně (a nebude žádnou konkrétní kulturní identitu stavět jako centrální, imho). Spor multikulturalisti versus liberálové se vede zjednodušeně řečeno o to, jestli je to zrada individualistického liberalismu, nebo je to jeho logické domyšlení.
Nazaretsky Jsem do muziky celej blázen  protože jsem blázen
Ja bych nadhodil odbocku. Vzdycky jsem si myslel ze stret multikulti vs xenofobove je jenom novej hiphoperskej nazev pro tradicni intelektualni souboj konzervy vs liberalove. Ale posledni dobou zjistuji, ze mnoho tech, kteri se hrde hlasi k multikulti pouzivaji "liberal" jako nadavku.
Co to je vlastne to "multikulti"? Pro mne osobne je multikulti stav sveta, dusledek globalizace, fakt, ktery nelze zvratit jinak, nez likvidaci civilizace. Takze to beru tak, ze ti kteri se hlasi k multikulti toto berou jako pozitivni jev a oproti tomu xenofobove ne.
Je to tak, nebo se nejak zasadne mylim v pojmech? Kopiruej podle vas tento stret tradicni stret, nebo ne?
 
Multikulturní ideologie tu máme ve větším měřítku tak někdy od šedesátých let, tak se snad nepotřebujem dívat do budoucnosti. Je to tu těch posledních čtyřicet padesát let lepší nebo horší, než když v Anglii kastrovali homosexuály a v Americe píchali černochům syfilis?
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
Co když multikulturní ideologie můžou naopak za to, že v tomhle stavu přece jen ještě nežijeme?

Jo, to je taky možnost. Uvidíme za 10 let. Třeba budeme žít v harmonické sluníčkové společnost... to mi ostatně slibovali už komouši ve škole. Lidi nikdy nepřestanou snít o utopiích.

Jinak v těch 30. letech se xenofobové zas tak moc neprosadili - nemyslím si, že xenofobismus by byl zdrojem třeba italského fašismu, rozhodně ne tolik jako v Německu.

No první co mě napadlo bylo, že za napětí ve společnosti mohou lidská práva, ochrana menšin a přírody.
V tom případě se s napětím ve společnosti rád smířím.

Hele, já osobně to co z tebe teď padá, popravdě řečeno vnímám v první řadě jako strašně provařený fráze, nevím jestli zaslouženě nebo ne. Uvědom si, jak to tu vypadalo před těmi "multikulturními" ideologiemi - s menšinama se nakládalo jako s hadrem, xenofobové vykřikovali přesně to samý, co dneska, a nakonec se dostali nejen do parlamentu, ale ovládli celý vlády, jako v Německu.
Co když multikulturní ideologie můžou naopak za to, že v tomhle stavu přece jen ještě nežijeme?
Ok, takže jaké povinnosti bys dal menšinám a jaká práva bys jim naopak vzal?
Náckové a xenofobové mají jednoduchou ideologii, která si podporu najde vždycky, v době ekonomické krize (nebo příliš dlouho po tom, co se ukázala jako totálně debilní) to mají jednodušší.
Dá se s tím dělat to, že jim to nebudeme usnadňovat. Nebudeme zapomínat, že to jsou "ti špatní", pro začátek.
po obědě
já znám náhodou dost bohatých, co si pak koupili vysokoškolský titul na některé z těch (doslova) dálkových škol
Reakce na | Vlákno  
tak asi záleží, jestli vyšší společenská vrstva je ta, co je bohatá, nebo ta, co má vysokou školu...
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Děcka, bežte na vzduch, je hezky.
 
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
A taky jak definujeme vyšší společenské vrstvy. Někdy někde kdysi dávno (myslím, že v Respektu) porovnávali pravděpodobnost získání VŠ titulu u lidí z chudých rodin a z bohatých rodin. Mám dojem, že v "nesociálních" státech to vycházelo pro chudáky o dost lépe. (V tomto případě se to ovšem "vyřešilo" tím, že se dá titul všem :))
Reakce na | Vlákno  
Záleží ovšem na to, co definujeme jako "sociální stát".
Reakce na | Vlákno  
pokud jsem četl různé studie, tak přechod do vyšší společenské vrstvy je velmi těžký i bez sociálního státu (v rozporu s mýty o tom, jak se spousta lidí z chudých rodin stala bohatými milionáři)
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
Řekl bych spíš "střípky dat a spousta souvislostí".

Souhlasíš s tím, že sociální stát konzervuje sociální strukturu a znesnadňuje lidem přecházet do jiné ("vyšší") společenské vrstvy?