Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

japok,
tapewormReklamaMonarchisti, libertariáni a marxisti svůj klub už mají, je čas pro nás, sluníčkově multikulti politickokorektně pseudohumanistické.
Název možná je trochu zavádějící, ale zvyknete si.
Multikulti pseudohumanista vylézá ze své nory
PŘÍSPĚVKY NEJDE MAZAT. DEAL WITH IT.

jasně, že je potřeba si to nějak racionalizovat
Lépe řečeno, ani kulturní změna u nich nevyvolala představu, že je jejich kultura horší. Že zaspali, že čistý islám/šintó/konfuciánství pokazily nějaké nepatřičné vlivy, když už si je podávají i Tihle, ale pořád hledali nějaký centrum u sebe.
Cichlasoma  
Jinak, kdyby ta cizí kultura byla vyspělejší i morálně, tak by nám nic nevnucovala, několik našich lidí by se pro ni nadchlo, několik od nich zas pro naši, postupně bychom pomaličku přijímali víc a víc jejich prvků. Chci věřit, že ani my bychom je už nezkusili vymlátit za jinost.
 
Jenomže to je změna, která nemění, nevím jak to říct líp, kulturní identitu. Když Japonci před tím malérem s Pearl Harborem přebírali západní kulturu, tak to dělali vlastně pod hlavičkou návratu ke kořenům (nebo jejich idealizovaný představě) a vymezování se proti Západu. Víceméně to byl stejnej pattern jako u islamistů.
Nedělali to proto, že by si řekli "naše kultura stojí za prd, tahle je lepší, tak proč se otravovat s tou starou"
Reakce na | Vlákno  
no to je jen metoda, důležité je, jestli se jim povedlo ti jí vnutit rychle, nebo to trvalo delší dobu
Cichlasoma  
Anebo, když Ti ji někdo vnucuje.
 
problém nastává jen v případech, kdy je změna příliš rychlá
Reakce na | Vlákno  
ale taková změna vlastně pomalu probíhá neustále ve všech kulturách, ne?
V Británii se v afrických komunitách množí mučení dětí kvůli podezření z čarodějnictví.

Londýnská policie vyšetřovala za posledních deset let 83 případů, v kterých lidé mučili nebo zabili děti kvůli podezření z čarodějnictví.

http://zpravy.idnes.cz/do-britanie-se-vratily-hony-na-carodejnice-ohrozuji-africke-deti-p89-/zahranicni.aspx?c=A120302_224844_zahranicni_brm
 
aha, vidim, ze Prebral uz psal
Reakce na | Vlákno  
Realisticky by nás ta vyspělejší kultura nejspíš zničila - buď vojensky, nebo kulturně.

Doporučuji: http://en.wikipedia.org/wiki/Singularity_Sky
Dávám sem do placu jeden ze svých oblíbených blogísků. Snad zaujme i ostatní multikulti pseudohumanisty: http://bleedingheartlibertarians.com/
 
No, ani jedna ta varianta vlastně nepočítá se scénářem, který se jinak na naší planetě opakuje pořád dokola, že budou lidi nuceni (zvnějšku nebo sami od sebe) vyměnit částečně nebo úplně vlastní kulturu za jinou. Není to trochu divný? V Historii a Antropologii se probíraly objektivní měřítka hodnoty kultur, mě by zajímalo, jak moc bysme jim skutečně věřili, kdyby došlo na lámání chleba, a jestli si uvědomujeme, co taková změna znamená, když se týká někoho jinýho než těch ostatních.
J_H_ Our gathra, who cradgies in the manyak-n 
Trisolde je polobůh.
Šnek ... sometimes, you should simply   ACT
TL: Pozor, industriální velmoc neznamená přejímání evropského způsobu života. To se skutečně objevilo až po druhé světové válce.
tapeworm má nejsladší  dick
dík!
Dík, připomnělo Trisoldovu cover verzi.
Jan.S.Harold Если книг читать не будешь  скоро грамоту забудешь
 
Přebral Pro lásku boží,  Montresore!
Hezkou variantu ma taky Charles Stross v Singularity Sky - kontakt neoludditske "gentlemanske" civilizace (venkovani drzeni zkratka na urovni Rakousko-Uherska/stareho Ruska, vesmirne lode a hi-tech ma jen armada a obecne statni byrokracie) s jinou technicky pokrocilejsi a uz transhumanni odnozi lidstva.

Komplex vesmirnych lodi zaparkuje na orbite odlehle kolonie a zacne ji bombardovat replikami telefonu, ktere po nalezcich zadaji, aby je bavili - staci vypraveni pribehu, bizarnich anarchistickych socialnich teorii, jakychkoli originalnich napadu. Za to jim pridruzene nanoassemblery plni prani. Coz vede k rychlemu rozpadu spolecnosti - vsichni nespokojenci si muzou opatrit zbrane a jit si vyrovnat ucty se statem, lidi zmiraji na prezrani a realizaci svych nedomyslenych prani obecne, jednotlive marginalni sekticky se dostanou k ZHN nebo se zacnou predelavat na sve idealy. Typicky je smutny osud selske rodiny, ktera si preje slepici snasejici zlata vejce. O zlato neni zajem a navic pomrou na nemoc z ozareni, neb slepice transmutuje prvky zcela fyzikalni cestou.
Takze vlastne cela planeta obdrzi cosi na zpusob rohu hojnosti, ejich teoreticka zivotni uroven se drasticky zvedne, ale kvuli nastalemu chaosu a neschopnosti s tim zachazet se z ni nestane zrrovna lepsi misto k zivotu.

Flotila centralni vlady, ktera leti zjistit, co se deje a sestrelit "utocniky" z oblohy je ofkoz po prvnim agresivnim projevu sezrana nanoboty.
Cichlasoma  
Ještě k těm šátkům: z nejlepšího zdroje mám, že prababička už ve třicátých letech nenosila na hlavě buď nic, nebo klobouk - podle počasí a podle toho, jak jí klobouk seděl k šatům. Jediný zádrhel je, že Úpice prý "přece není žádná vesnice", jak mi vždycky připadalo. (Krom toho se prababička v Praze dokonce už narodila, nejen že tu studovala.)