Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

japok,
tapewormReklamaMonarchisti, libertariáni a marxisti svůj klub už mají, je čas pro nás, sluníčkově multikulti politickokorektně pseudohumanistické.
Název možná je trochu zavádějící, ale zvyknete si.
Multikulti pseudohumanista vylézá ze své nory
nějaké výpisky
PŘÍSPĚVKY NEJDE MAZAT. DEAL WITH IT. tigrverze
bez Anomalyho

Šnek ... sometimes, you should simply   ACT
Kristian: Doporučuji dostudovat. Zejména trochu diferencovat pojem "Arabáši" by to chtělo.

Afghánistán byl jedním z důležitých center jednak ve "zlatém věku" (do pádu Kalifátu), pak opět za Timurovců, a pak přinejmenším nadregionálně v době velké Afghánské říše v 18. a 19. století.

No velká část těch "arabášů" byli vlastně Peršani a lidi ze středoasijských republik (třeba al-Chwárizmí). Přímo z Afghanistánu nevím.
Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge
Byl někdy Afghánistán centrem světovéhokulturního vývoje? Arabáši byli, ale tady nevím, nějak se mi to nezdá. Historik npkc?
Afgánci byli muslimové a psali korány, když byla tahle oblast centrem světového kulturního vývoje, když si vybojovali nezávislost, když se jim nasrali postupně všechny blízký i vzdálený národy, co o to území z nějakýho důvodu stáli, když se snažili zemi modernizovat (protože to pochopitelně dělali věřící muslimové), když bojovali proti Sovětům, zatímco my seděli na prdeli, když bojovali proti Talibanu, al-Káidě a podobným zplozencům studený války, ale to je všechno úplně jedno, protože Tander Lee se rozhodl, že Korán je symbolem kmenového života a všechno afgánský špatný, i kdyby se to mělo poměřovat s bolševikama.

To mi přijde primitivní.

Rozebírat to nechci, myslím, že to patří spíš do klubu Islám, navíc mám dojem, že nikdo ze zainteresovaných svůj pohled měnit nehodlá.
Co tě vede k přesvědčení, že tvoje chování, myšlení atd. má s tou deklarací společného něco víc než naše? Vulgární nadávky pomineme, co jsem napsal v 19:05:48 je imho celkem přesnej popis toho, proč je celá tahle debata k ničemu.

A nejhorší je, že to nebude mít vůbec žádnej vývoj, když spolu přestanem teď komunikovat, nebo se dokonce na něčem dohodnem, přijedeš za pár dní znovu jako rytíř v zářivé zbroji na bílém koni, abys hájil svobodu a základní lidská práva před pomatenýma smpkp.
Tander Lee Freedom of expression is the freedom to  
... pokud diskutovat slušně nedokážeš ... (je lepší formulace).
Tander Lee Freedom of expression is the freedom to  
Co tě vede k přesvědčení, že je moje chování, myšlení atd. v rozporu s principy, které jsou tam popsané? A zkus diskutovat bez nadávek a urážek... nebo mi dej ten ban, protože diskutovat slušně zjevně nedokážeš (zcela zbytečně osobní jsi začal být v 19:05:48, teď už mi dokonce zcela bezdůvodně vulgárně nadáváš - což ti píšu jen pro informaci, ne že bych si z toho něco dělal - je to tvoje vizitka).
Cichlasoma  
(Kdekoli, mně je to jedno, když o tom budu vědět.)
bigvilik Part-Time   Guru
Ano, ale jde o jeho míru. Asi byla malá, když tak rychle muselo přijít internacionální pomožení. Já fakt nechci dělat znalce tamních poměrů... Ale tohle je doložená věc.
Tander Lee Freedom of expression is the freedom to  
Ne. Možná někdy jindy a někde jinde.
Nejspíš, jenže ten komunistický převrat byl místní....tak jako u nás
doprdele že jsem nedal na vlastní radu
Facepalm...

Ano, je to dobrý text a žádný demagogický sráč si ho nemá brát do huby, aby dokázal, co jsme my za lidský zrůdy. Už tomu rozumíš?
Cichlasoma  
"Bohužel od 80. let, kdy náš svět začal upadat do ideové stagnace"

Jen na okraj, můžeš tu "ideovou stagnaci" vysvětlit?
Tander Lee Freedom of expression is the freedom to  
"Zhruba", ale vzhledem ke kompromisnosti dokumentu, je to dobrý text. Je to jeden z nejlepších dokumentů, co OSN za svou historii vyplodilo. Opravdu by mě zajímalo, co se ti na tom nezdá, či co ti připadá demagogické. Netolerantní a agresivní jsem, si myslím, v zásadě a převážně jen k jevům, které jsou v rozporu s jednotlivými články, které kdyby byly implementovány do právních systémů po celém světě (což by u členů OSN mělo být vyžadováno), byl by svět výrazně lepší místo k životu.

Jako nečekal bych, že smpkpéčka jsou na tom tak špatně, že mají problém i s Chartou lidských práv.

bigvilik Part-Time   Guru
Oni volali asi tak jako 99 Pragováků v 1968.
Takže to je Tvoje schéma? Tander Lee, tohle už je dost za rámec povoleného patosu dokonce i v sluníčkovém klubu (a navíc teda i demagogie) já mám dojem, že si dám malou moderátorskou přestávku.
Šneku, možná si to pamatuji špatně, ale v Afganistánu měli panovníka, kterého sesadili v rámci vnitrorodinného puče, potom nastoupili komunisti, kteří to nezvládali a volali směrem k SSSR SOS.Takže v prvopočátku to byla ryze Afgánská záležitost.Tedy podle mého názoru.
Tander Lee Freedom of expression is the freedom to  
Moje schéma je navýsost primitivní. Stačí na něj nějakých maximálně zhruba 30 bodů:

- All human beings are born free and equal in dignity and rights.They are endowed with reason and conscience and should act towards one another in a spirit of brotherhood.
- Everyone is entitled to all the rights and freedoms set forth in this Declaration, without distinction of any kind, such as race, colour, sex, language, religion, political or other opinion, national or social origin, property, birth or other status. Furthermore, no distinction shall be made on the basis of the political, jurisdictional or international status of the country or territory to which a person belongs, whether it be independent, trust, non-self-governing or under any other limitation of sovereignty.

... atd.

ono je obecně daleko jednodušší udělat si obrázek o významu obřího Koránu v nějaký prdeli, než folklórního spolku tamhle za humny