Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

japok,
tapewormReklamaMonarchisti, libertariáni a marxisti svůj klub už mají, je čas pro nás, sluníčkově multikulti politickokorektně pseudohumanistické.
Název možná je trochu zavádějící, ale zvyknete si.
Multikulti pseudohumanista vylézá ze své nory
nějaké výpisky
PŘÍSPĚVKY NEJDE MAZAT. DEAL WITH IT. tigrverze
bez Anomalyho

Facepalm...

Ano, je to dobrý text a žádný demagogický sráč si ho nemá brát do huby, aby dokázal, co jsme my za lidský zrůdy. Už tomu rozumíš?
Cichlasoma  
"Bohužel od 80. let, kdy náš svět začal upadat do ideové stagnace"

Jen na okraj, můžeš tu "ideovou stagnaci" vysvětlit?
Tander Lee Freedom of expression is the freedom to  
"Zhruba", ale vzhledem ke kompromisnosti dokumentu, je to dobrý text. Je to jeden z nejlepších dokumentů, co OSN za svou historii vyplodilo. Opravdu by mě zajímalo, co se ti na tom nezdá, či co ti připadá demagogické. Netolerantní a agresivní jsem, si myslím, v zásadě a převážně jen k jevům, které jsou v rozporu s jednotlivými články, které kdyby byly implementovány do právních systémů po celém světě (což by u členů OSN mělo být vyžadováno), byl by svět výrazně lepší místo k životu.

Jako nečekal bych, že smpkpéčka jsou na tom tak špatně, že mají problém i s Chartou lidských práv.

bigvilik Part-Time   Guru
Oni volali asi tak jako 99 Pragováků v 1968.
Takže to je Tvoje schéma? Tander Lee, tohle už je dost za rámec povoleného patosu dokonce i v sluníčkovém klubu (a navíc teda i demagogie) já mám dojem, že si dám malou moderátorskou přestávku.
Šneku, možná si to pamatuji špatně, ale v Afganistánu měli panovníka, kterého sesadili v rámci vnitrorodinného puče, potom nastoupili komunisti, kteří to nezvládali a volali směrem k SSSR SOS.Takže v prvopočátku to byla ryze Afgánská záležitost.Tedy podle mého názoru.
Tander Lee Freedom of expression is the freedom to  
Moje schéma je navýsost primitivní. Stačí na něj nějakých maximálně zhruba 30 bodů:

- All human beings are born free and equal in dignity and rights.They are endowed with reason and conscience and should act towards one another in a spirit of brotherhood.
- Everyone is entitled to all the rights and freedoms set forth in this Declaration, without distinction of any kind, such as race, colour, sex, language, religion, political or other opinion, national or social origin, property, birth or other status. Furthermore, no distinction shall be made on the basis of the political, jurisdictional or international status of the country or territory to which a person belongs, whether it be independent, trust, non-self-governing or under any other limitation of sovereignty.

... atd.

ono je obecně daleko jednodušší udělat si obrázek o významu obřího Koránu v nějaký prdeli, než folklórního spolku tamhle za humny
Tander Lee Freedom of expression is the freedom to  
Neznám Tatrku, neznám horňácký soubor... takže se musíš zamýšlet sám.
takže když se nad tím zamyslím, třeba ta Tatarka, co zpívá v horňáckém souboru, tak oslavuje Protektorát Čechy a Morava.
tvoje názory ti nikdo nezakazuje, i když za sebe můžu říct, že pro mě se z nich stala nepřehledná dojmologie, která se všechno snaží napasovat na svý místo v nějakým dost primitivním schématu.
Tander Lee Freedom of expression is the freedom to  
Jo, určitě se dají najít omluvy pro kdeco, a ano s Protektorátem Čechy a Morava jsme toho moc dělat nemohli - tedy, náš lid měl samozřejmě již dříve možnost bojovat "do posledního muže" a dokud by tu nezbyl na kameni kámen. A taky by se dala připomenout tragicky neschopná meziválečná politika Československa, či ještě dřívější způsob rozbití R-U atd... Takže, ano, český lid měl lví podíl na tom, že tu Protektorát vznikl, a existuje mnoho scénářů (ne nutné lepších), jak se tomu dalo předejít či zabránit.
Šnek ... sometimes, you should simply   ACT
TL: Jenže jak vznikla ta náboženská občanská válka, he? Nebo jsi doopravdy toho názoru, že "roku 1938 si český lid vytvořil Protektorát Čechy a Morava"?
Tander Lee Freedom of expression is the freedom to  
Měli tam brutální dobyvatelskou válku, náboženskou občanskou válku, teď tam mají další, pro změnu, intervenční válku. A? "Oni" samozřejmě vyjadřuje "je, lid Afghánistánu".

Právě, že tuším, co se tam dělo a děje (sleduji to nad rámec běžného zpravodajství, byť nikoli jako specialista a odborník na tamní oblast), tak si mohu dovolit mít názory, které mám.

Šnek ... sometimes, you should simply   ACT
TL: Co znamená "se obracejí sami"? Co znamená "mohou navazovat"? Ty fakt opravdu netušíš nic o tom, co se tam dělo?
Tander Lee Freedom of expression is the freedom to  
K tradici(onalismu) se obracejí sami. Možná je to útočiště před tím zlým vnějším světem (tedy nositelem modernismu), to je sice fakt, ale i tak je to krok špatným směrem. Mohou přece navazovat třeba na období mezi lety 1933 až 1978... Jinak tedy zdatně pracovali na budování trosek i během těch 11 let mezi odchodem Rusů a příchodem Američanů.
Šnek ... sometimes, you should simply   ACT
TL: to, že jsou takové podmínky podloženy nějakou tisíciletou tradicí

To soudíš podle čeho?

Když si několik velmocí udělá z nějaké země na pár desítek let prostor k vyřizování vzájemných vztahů a následně ji zanechá v troskách, tak vidíš důvod těch trosek v tisícileté tradici?

Tander Lee Freedom of expression is the freedom to  
(To vyloučení podrobného srovnání se netýkalo SSSR vs. Afghánistán, ale SSSR vs. ostatní svět o 50 až 100 let dříve. Je vidět, že ani pečlivě formulovaný disclaimer nezabrání dezinterpretaci.) V zásadě pro mě ani není podstatné, jaké příčiny a okolnosti současný svět Afghánistánu doprovází, zajímá mě jen ten aktuální stav a výhled do budoucna, který je negativní (alespoň jsem ještě na žádnou pozitivní prognózu nenarazil a rád se s ní seznámím).

Obecně to vidím tak, že do nějakých 60. až 70. let byla celosvětově v módě "modernizace" a vzory "naší" západní kultury (a hlavně vědy a techniky) byly přejímány a adaptovány po celém světě. Díky tomu, se mnohé země dostaly na výrazně vyšší úroveň (materiální i společenskou). Bohužel od 80. let, kdy náš svět začal upadat do ideové stagnace, nastoupily některé části světa výrazně degresivní vývoj. Války, které to doprovázelo, nejsou samostatnou příčinou, spíš bych je viděl jako souběžný jev. Kromě toho jsou i oblasti, kterým se vlna modernizace vyhnula z různých příčin úplně (například ropné státy Blízkého východu).

Podle mého přesvědčení (až přímo víry, sic!) je naprosto nepřípustné, aby lidé v mnohých oblastech světa žili v nelidských podmínkách, a to, že jsou takové podmínky podloženy nějakou tisíciletou tradicí, a že se tam občas objeví i nějaké umělecké dílo vycházející právě (jen a pouze) z těchto tradic, není svou podstatou nic pozitivního, a k těm tradicím obdiv nebo úctu mít nezačnu.

Šnek ... sometimes, you should simply   ACT
TL: Sovětský svaz v 50. letech byl oproti současnému Afganistanu rájem svobody a ekonomického blahobytu...

Je to blbost a sám to víš, když k tomu hned dodáváš, že nehodláš provádět podrobná srovnání. Současný Afghánistán je pořád ve válce, v tom je hlavní rozdíl. V SSSR v 50. letech až na drobnosti nebyla válka. Se svobodou i s ekonomickým blahobytem to pravděpodobně bylo v různých oblastech SSSR hodně odlišné, ale celkově tedy opravdu žádná sláva ani s jedním, ani s druhým.

Pokud "ráj", tak možná ve smyslu onoho profláklého "ráje kuřat" pro "kuřata".

to je tak nějak hlavní příznak úspěšného protektorátu