Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

Case,
Trofozoit,
lspReklamaJak stylovat Okouna vlastním stylem:

Opera 12 - uložit styl jako CSS soubor na disk, pravým tlačítkem na Okouna vybrat Edit site preferences, záložka Display, do My style sheet cestu k souboru.

Opera 15+, Chrome, Vivaldi - stáhnout si addon/extenzi Stylish (nebo něco podobného), vlést na Okoun, kliknout na ikonu Stylish vpravo nahoře na liště, vybrat Manage installed styles, Write new style, do políčka nakopírovat celý obsah css souboru. Poté je ještě třeba pod polem s kódem v řádku Applies to kliknout na tlačítko Specify vedle textu Everything, následně zvolit možnost URLs on the domain a do prázdného políčka vedle zadat okoun.cz. Po vyplnění této sekce už jen stačí zaškrtnout v levé části obrazovky nahoře volbu Enabled (pokud už zaškrtnutá není) a konečně vše uložit kliknutím na Save.
(pokud styl začíná @-moz-document domain použít pro vložení textu import Mozilla formátu, doména se nastaví automaticky)

Firefox - alternativa 1 - stáhnout si extenzi Stylish (nebo něco podobného), kliknout na ikonu na dolním levém rohu obrazovky, vybrat Write style > For www.okoun.cz... a mezi závorky { } vložit obsah css souboru a uložit
   alternativa 2 - pokud v podadresáři chrome vašeho Firefox profilu existuje soubor userContent.css, vložte (copy/paste) do něj obsah souboru se stylem (verze pro Firefox). Pokud ne, prostě soubor se stylem na stejné místo rovnou uložte (pod zmíněným jménem souboru!).

Safari pro Mac OS - stáhnout extenzi Stylish (nebo něco podobného), klepnout na "S" ikonu na liště -> Manage -> Edit -> do CSS nakopirovat obsah staženého css souboru -> pojmenovat -> Applies to: URL Prefix a https://www.okoun.cz -> Add rule

IE 6.x a vyšší - uložit styl jako CSS soubor na disk, v IE zvolit menu Nástroje, Možnosti Internetu, na stránce Obecné dole zvolit Usnadnění, Formátovat dokumenty pomocí vlastních předloh se styly, vybrat soubor se stylem. Pozor - styl může ovlivnit i jiné stránky, nejen Okouna, a v současné době se s ním ve všech verzích IE chovají velice podivně ikonky na Okounu = jen pro odvážné (stejně jako celý IE)!

Styly:
Okoun Standard - styl co nejpodobnější původnímu stylu Standard pro Operu, Safari a IE, pro Firefox, náhled 1, náhled 2
Okoun Standard Bold - styl standard s tučnými odkazy v hlavičce a několika dalšími změnami pro Operu, Safari a IE, pro Firefox, náhled 1, náhled 2
Okoun ala-Classic (Trofo) - styl inspirovaný původním vzhledem Classic pro Operu 12, Pro Stylish (Chrome, Opera 15+, Firefox, Vivaldi) náhled 1, náhled 2
Okoun Kompost - styl, inspirovaný původním stylem Kompost pro Operu, pro Firefox, náhled 1, náhled 2 (nedoporučuji používat v IE)
Classic LCD (PIPBoy) - pro Firefox (momentálně nende), náhled 1, náhled 2
Modrý Okoun (PIPBoy) - pro Firefox, náhled 1, náhled 2
Okoun Black - styl Kompost bez ryby v hlavičce a s tučnými odkazy v ní pro Operu, pro Firefox, náhled 1, náhled 2 (nedoporučuji používat v IE)
Okoun Wide (Kdokoliv) - pouze úprava na roztažení příspěvků na celou šířku stránky pro Operu, pro Firefox, náhled bez úpravy, náhled s úpravou
Okoun Deep Blue - alternativní tmavě modrý styl pro Operu, pro Firefox, náhled 1, náhled 2, náhled 3 (nedoporučuji používat v IE)
Okoun DarkSilver Mageo (Lucifer) - Mageo stříbrný styl pro Firefox, náhled 1
Okoun MAGEO (BALCARENKO) - Mageo styl pro Firefox, Chrome, Operu, Safari, náhled 1, náhled 2, náhled 3
Okoun Black Orange v1.0 (Milford) - tmavý Cyberspace skin pro Chrome, Firefox, náhled 1, náhled 2
Okoun Lite (kostej3) - světlý jednoduchý skin náhled a odkaz pro Stylish


na Androidu to jde jenom pres FF a to je dost pomale
 
user0135972659  
Opsal jsem Reddit a teď se na vás budu na mobilu dívat takhle: https://userstyles.org/styles/165154/okoun-cz-mobile-2
 
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
;) Není. On tam není potřeba, protože Opera měla vestavěnou funkci User stylů a Js.
kostej3 Pentelky a Rifle 
a Opera na androidu styly umi?
 
(pardon, on v te archivni Opere Stylish ani Stylus nejspis neni, furt na to zapominam)
Za mě oprava dobrý a funguje
 
Radeji udelat jedno kompletni .css a uploadnout na userstyles, at to jde pak ciste na dva kliky v Stylus/Stylish nainstalovat online z nabidky pro Okoun.cz:
jakes máme doma brojler 
Skini za nas nebyvali.
 
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Fix pro Operu 12.18
Zkoušela jsem bruteforcem nahradit chybějící css pro Operu a zdá se že to funguje (mně).

1) Stáhnout opfix.css a uložit do STEJNÉHO adresáře jako používaný skin.
2) Do vlastního skinu doplnit na začátek: @import 'opfix.css';

1a) Pokud nemám žádný skin, tak jako User css nalinkuju přímo opfix.css

Ještě tam stejným způsobem chybí Js soubory. Nicméně na to teď nemám kapacitu, navíc nevím jak tam udělat absolutní cesty, je možné, že něco nebude fungovat.
 
blbne to resizování mrňavých obrázků po najetí myší...
mně se líbí, jen nevím, jestli bych si zvykl na okno pro psaní vpravo...
O víkendu jsem se hodně nudil a udělal jsem si vzhled pro Stylus pro Firefox. Má to asi mouchy a rozhodí se ve zmenšeném okně, ale pro zajímavost zde: https://userstyles.org/styles/159972/okoun-cz-new-gray-blue

 
Jste hipster a fanaticky inovator. Posledni gentlemana hodny FF je - moment, nahlizim - ano, FF45.
aha, to je ještě Opera jako ta puvodni, ok - chapu, mlcim.
(zvyk zelezna kosile, ja zas zustavam u FF56)
 
jo jeste takhle, ze jen v Opere. Ale to je stejne uz jen Chrome v jinem baleni, ne? Necekal bych v techhle zakladnich vecech rozdily, ale cert nevi.
 
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Dyť ty používáš Firefox! :)
aha, proto moje totalni konverze bez problemu = asi jsem fakt prepsal vsechno
 
BALCARENKO  
Ano.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Hmm, zjevně všechny CSS umístěné v adresáři static/atd.. mají MIME type text/plain. Chápu to dobře, že to musím reklamovat u kolese?
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
No, já se teď dívala, že je to rozbité i na tom druhém stroji (v Opeře, 12.18). A je rozbitý už default vzhled, tím pádem je logické, že to můj skin, který jen mění někde barvy, rozhodí stejně.

Už jsem přišla i na příčinu. Opera načte jako text/css pouze dva z těch 3prdele css souborů a zbytek bere jako text. Akorát nevím přesně proč, jestli je to nová změna někde na straně serveru nebo co :/