Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

Case,
Trofozoit,
lspReklamaJak stylovat Okouna vlastním stylem:

Opera 12 - uložit styl jako CSS soubor na disk, pravým tlačítkem na Okouna vybrat Edit site preferences, záložka Display, do My style sheet cestu k souboru.

Opera 15+, Chrome, Vivaldi - stáhnout si addon/extenzi Stylish (nebo něco podobného), vlést na Okoun, kliknout na ikonu Stylish vpravo nahoře na liště, vybrat Manage installed styles, Write new style, do políčka nakopírovat celý obsah css souboru. Poté je ještě třeba pod polem s kódem v řádku Applies to kliknout na tlačítko Specify vedle textu Everything, následně zvolit možnost URLs on the domain a do prázdného políčka vedle zadat okoun.cz. Po vyplnění této sekce už jen stačí zaškrtnout v levé části obrazovky nahoře volbu Enabled (pokud už zaškrtnutá není) a konečně vše uložit kliknutím na Save.
(pokud styl začíná @-moz-document domain použít pro vložení textu import Mozilla formátu, doména se nastaví automaticky)

Firefox - alternativa 1 - stáhnout si extenzi Stylish (nebo něco podobného), kliknout na ikonu na dolním levém rohu obrazovky, vybrat Write style > For www.okoun.cz... a mezi závorky { } vložit obsah css souboru a uložit
   alternativa 2 - pokud v podadresáři chrome vašeho Firefox profilu existuje soubor userContent.css, vložte (copy/paste) do něj obsah souboru se stylem (verze pro Firefox). Pokud ne, prostě soubor se stylem na stejné místo rovnou uložte (pod zmíněným jménem souboru!).

Safari pro Mac OS - stáhnout extenzi Stylish (nebo něco podobného), klepnout na "S" ikonu na liště -> Manage -> Edit -> do CSS nakopirovat obsah staženého css souboru -> pojmenovat -> Applies to: URL Prefix a https://www.okoun.cz -> Add rule

IE 6.x a vyšší - uložit styl jako CSS soubor na disk, v IE zvolit menu Nástroje, Možnosti Internetu, na stránce Obecné dole zvolit Usnadnění, Formátovat dokumenty pomocí vlastních předloh se styly, vybrat soubor se stylem. Pozor - styl může ovlivnit i jiné stránky, nejen Okouna, a v současné době se s ním ve všech verzích IE chovají velice podivně ikonky na Okounu = jen pro odvážné (stejně jako celý IE)!

Styly:
Okoun Standard - styl co nejpodobnější původnímu stylu Standard pro Operu, Safari a IE, pro Firefox, náhled 1, náhled 2
Okoun Standard Bold - styl standard s tučnými odkazy v hlavičce a několika dalšími změnami pro Operu, Safari a IE, pro Firefox, náhled 1, náhled 2
Okoun ala-Classic (Trofo) - styl inspirovaný původním vzhledem Classic pro Operu 12, Pro Stylish (Chrome, Opera 15+, Firefox, Vivaldi) náhled 1, náhled 2
Okoun Kompost - styl, inspirovaný původním stylem Kompost pro Operu, pro Firefox, náhled 1, náhled 2 (nedoporučuji používat v IE)
Classic LCD (PIPBoy) - pro Firefox (momentálně nende), náhled 1, náhled 2
Modrý Okoun (PIPBoy) - pro Firefox, náhled 1, náhled 2
Okoun Black - styl Kompost bez ryby v hlavičce a s tučnými odkazy v ní pro Operu, pro Firefox, náhled 1, náhled 2 (nedoporučuji používat v IE)
Okoun Wide (Kdokoliv) - pouze úprava na roztažení příspěvků na celou šířku stránky pro Operu, pro Firefox, náhled bez úpravy, náhled s úpravou
Okoun Deep Blue - alternativní tmavě modrý styl pro Operu, pro Firefox, náhled 1, náhled 2, náhled 3 (nedoporučuji používat v IE)
Okoun DarkSilver Mageo (Lucifer) - Mageo stříbrný styl pro Firefox, náhled 1
Okoun MAGEO (BALCARENKO) - Mageo styl pro Firefox, Chrome, Operu, Safari, náhled 1, náhled 2, náhled 3
Okoun Black Orange v1.0 (Milford) - tmavý Cyberspace skin pro Chrome, Firefox, náhled 1, náhled 2
Okoun Lite (kostej3) - světlý jednoduchý skin náhled a odkaz pro Stylish


O víkendu jsem se hodně nudil a udělal jsem si vzhled pro Stylus pro Firefox. Má to asi mouchy a rozhodí se ve zmenšeném okně, ale pro zajímavost zde: https://userstyles.org/styles/159972/okoun-cz-new-gray-blue

 
Jste hipster a fanaticky inovator. Posledni gentlemana hodny FF je - moment, nahlizim - ano, FF45.
aha, to je ještě Opera jako ta puvodni, ok - chapu, mlcim.
(zvyk zelezna kosile, ja zas zustavam u FF56)
 
jo jeste takhle, ze jen v Opere. Ale to je stejne uz jen Chrome v jinem baleni, ne? Necekal bych v techhle zakladnich vecech rozdily, ale cert nevi.
 
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Dyť ty používáš Firefox! :)
aha, proto moje totalni konverze bez problemu = asi jsem fakt prepsal vsechno
 
BALCARENKO  
Ano.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Hmm, zjevně všechny CSS umístěné v adresáři static/atd.. mají MIME type text/plain. Chápu to dobře, že to musím reklamovat u kolese?
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
No, já se teď dívala, že je to rozbité i na tom druhém stroji (v Opeře, 12.18). A je rozbitý už default vzhled, tím pádem je logické, že to můj skin, který jen mění někde barvy, rozhodí stejně.

Už jsem přišla i na příčinu. Opera načte jako text/css pouze dva z těch 3prdele css souborů a zbytek bere jako text. Akorát nevím přesně proč, jestli je to nová změna někde na straně serveru nebo co :/

Používám Okoun Standard Bold + starou Operu a všechno je centrovaný.
BALCARENKO  
Mageo styl ok. Akorát jsem si zrušil nově se objevivší bold u tlačítek odeslat a náhled, ale to zatím jen u sebe, počkám, jestli to zas nezmizí.
 
problémy hlásí víc lidí, ale spíš ti s defaultním skinem...
já se svým black orange nic nezaznamenal...
u mne asi vse ok (darksilver), a ze to je desna slátanina.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Mám to teď s vlastním skinem rozbité jenom já nebo se nějak komplet přepsala struktura Okouna?
 
Potvrzuju, že nejde.
kostej3 Pentelky a Rifle 
To už je na javascript, ale nevím, zase takový machr na CSS nejsem
hmm... myslíš, že by to ten styl uměl ještě řadit podle abecedy? nebo to je funkčnost nad rámec css?
kostej3 Pentelky a Rifle 
jo, uz se da normalne najit, klikaci: https://userstyles.org/styles/164657/okoun-mobile
tak ten styl normalne pridej do userstyles nebo jakseto, pak ho normalne stylish nabidne online k instalaci pro okoun.cz
 
kostej3 Pentelky a Rifle 
no je to dost opruz, ale chrome v devel modu (F12) se muze prepnout na simulaci mobilu, ikonka vlevo nahore