Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Humor a zábava

Spravují:

Dadel,
Finwe,
Hercoš,
caracho

Může vás zajímatReklamaSivý čtverák - web

Náš dědeček má liškou podšitý kožíšek. Tento klub je věnován dědečkovým žertíkům, dědečkovi, jeho sivosti a šelmovitosti, Ladíkovi a dalším postavám nejhumornějšího cyklu všech dob.

Nechť se projeví soukromé archivy, ale i osobní kreativita, ať vrátíme na pomyslný piedestal to, co si na něm být opravdu zaslouží.

Sivý čtverák - stránky

Všechny dosud publikované žerty ZDE!

Přehled exerpce originálních Sivákových žertíků ZDE!

Projekt Čtverák do škol: se řeší v tomto klubu


Pokud budete uvádět ftip z vlastní dílny, napište do titulku "vlastní tvorba". Je to z důvodu, aby jej bylo možné jednodušeji zaznamenat. Pokud v titulku nic nebude, nelze vyloučit, že váš vtip skončí v zapomnění...

Asi opravdu nebyly. Jsou k nalezení zde v roce 1922 - http://sc.fud.cz/ptvorba.php?selby=year&selval=1922?
Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge
Našel jsem svazaneho Malého čtenáře, ročník 1922. Hledání podle slov mi naznačuje, že řada vtipů tu nebyla. Už se nepamatuju, byly tu nascanovaný, nebo se dávaly někam jinam?
 
xxl idealistický pesimista... a tak 
(tak chyták by mohl být v tom, že do tramvaje nastoupilo jen těch sedm žen. Skutečnost, že měly sedm dětí je irelevantní, pokud tyto děti nenastoupily společně s nimi, což v zadání není.)
já čekal několik válečných hrdinek s amputacemi, špatně vyvinutých dětí bez nohou a koček poznamenaných životem, + několik ulitých vepřových nožiček v záňadří
istaed no jo, no ... 
+1
Ovšem pointu jsem čekal jinou: "Čtrnáct nohou. Řekl jsem 'Každá žena měla sedm dětí' a ne 'Každá žena měla s sebou sedm dětí', milý Jendo."
xxl idealistický pesimista... a tak 
!!
Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge
+1, to je ten duch
Velmi milé!
Celý mistr Hakl!
Pan_Azathoth stay chudák pomýlený zelený pičusek 
je to pěkné
!!! (no, ale toho dědouška bych rád potkal někde v temném zákoutí)
Morttus před ním se skloní i sám Capoušek 
Vlastní tvorba
"Dědečku, dědečku, dejte nám zase nějakou hádanku!" žadonila jednoho dlouhého zimního večera vnoučata u svého milovaného dědouška.
"Inu, když jinak nedáte, tedy poslouchejte," usmál se lišácky dědeček. "Do tramvaje nastoupilo sedm žen. Každá žena měla sedm dětí. Každé dítě mělo sedm tašek. V každé tašce bylo sedm koček. Každá kočka měla sedm koťat. Uhodnete, kolik nohou bylo v tramvaji dohromady?"
Děti usilovně přemýšlely a počítaly. Jeník, nejzdatnější to počtář, si vypomohl papírem a tužkou, a po chvilce vyhrkl: "76 944!"
"I kdežpak," zakroutil děd s úsměvem svou sivou hlavou.
"To není možné, vždyť jsem všechny nohy správně spočítal...," povzdechl si Jeník.
"Mám to! Jeník zapomněl na řidiče a jeho nohy!" zavýskla Lidka, rozradostněna, že Jeníka trumfla.
"Ani to není správně," pousmál se náš čtverák.
"Počkejte, děde," rozzářila se tvář nejstaršího Ladíka spásnou myšlenkou. "Vždyť sedačky v tramvaji mají přeci také nohy! Jak jen ale zjistit, kolik jich bylo v tramvajovém voze? A kolik vlastně měla tramvaj vozů?"
"Marně bys svůj rozoumek namáhal, Ladíku, stejně bys neuhodl," zadržoval již kmet stěží smích.
"Tak jak je to tedy?" volali neúspěšní hadači jeden přes druhého.
"Ani jedna - tak zní správná odpověď! Cožpak by který řidič takovou sebranku do tramvaje vpustil?" rozesmál se dědoušek, a děti se vesele rozesmály s ním.

 
Uvozovky jsou myslím přesně v intencích sivosti.
ježíš, nojo. to je ostuda
Dobré! Jen ten "Ládík" to trochu kazí.
-1 za úvozovky
Pan_Azathoth stay chudák pomýlený zelený pičusek 
!!
danielsoft Forever trusting who we are  and nothing else matters.
!!! pěkně sivé
vlastní tvorba
“Ládíku”, pravil dědeček, “včera jsem tě celý večer tajně pozoroval, jak si "hraješ" se svým "pokladem". Dáš-li mi ale ten koláč od maminky, slibuji, že jí to neprozradím.” Ládík nerad obětoval koláč, na který už se mu sliny jen sbíhaly, ale byl rád, že se vyhne mrzutostem s maminkou. Brzy si ho však maminka zavolala k sobě a zle mu vyčinila za jeho hříšné chování. Ládík z toho byl náramně nešťastný, ale nejvíce ho trápilo, že milovaný dědoušek zklamal jeho důvěru. “Ale co tě nemá, Ládíku. Však jsem splnil svůj slib neprozradit mamince, že jsem tě celý večer tajně pozoroval", pravil se spokojeným pomlaskáváním dědeček, vybíraje si z vousu drobty.