Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Humor a zábava

Spravují:

Dadel,
Finwe,
Hercoš,
caracho

Může vás zajímatReklamaSivý čtverák - web

Náš dědeček má liškou podšitý kožíšek. Tento klub je věnován dědečkovým žertíkům, dědečkovi, jeho sivosti a šelmovitosti, Ladíkovi a dalším postavám nejhumornějšího cyklu všech dob.

Nechť se projeví soukromé archivy, ale i osobní kreativita, ať vrátíme na pomyslný piedestal to, co si na něm být opravdu zaslouží.

Sivý čtverák - stránky

Všechny dosud publikované žerty ZDE!

Přehled exerpce originálních Sivákových žertíků ZDE!

Projekt Čtverák do škol: se řeší v tomto klubu


Pokud budete uvádět ftip z vlastní dílny, napište do titulku "vlastní tvorba". Je to z důvodu, aby jej bylo možné jednodušeji zaznamenat. Pokud v titulku nic nebude, nelze vyloučit, že váš vtip skončí v zapomnění...

Radalf_Hyperborejec Jsem socka  a jsem hrdý na to !!!
dobré!
Radalf_Hyperborejec Jsem socka  a jsem hrdý na to !!!
!!!
Pedro_voe  
vlastní tvorba
vtip 2. Ladíkovi nebylo do skoku celý den mu kručelo v břiše, z hladu ho i hlavička bolela a dostal proto 5 z vyňaých slov po P. Napadlo mu, že na zahradě aspoň otrhá poslední angrešt, aby umírnil křeče v břiše, než se pozdě k večeru vrátí maminka z Buštěhradu. Angrešt si hezky natrhal do mističky, tu postavil na stůl a už po ni natahuje ručičku, když v tom vejde dědeček a potměšile se ušklíbne. “Vyvážím tvůj angrešt vepřovým!” pronesl nahlas. Vnoučkova umořená hlavička se k němu zvihla a zamyslela se. Ladík při pomyšlení na hezky mastný kus masa neodolal. “No dědečku to bych raději než ten kyselý angrešt”. I dědeček vzal misku angreštu dal ji na trakař a odjel s ním na dvorek, kde se v louži rochnilo prase a misku s angreštem vyklopil přímo k praseti do louže. “Ale dedečku, co to děláte, to je přece škoda. Ale teď mi dejte slibovanou pečínku.” Děd se rozřehtal “Ale o pečínce nebylo řeči. Řekl jsem, že vyvážím tvůj angrešt vepřovým! A vidíš vyvezl jsem ho a vyklopil tady tomu praseti – tedy vepřovému to dobytku.” Ladík smutně sklopil hlavu a jal se okusovat travičku mezi kameny na zápraží.
 
Pedro_voe  
vlastní tvorba
vtip 1. "Ladíku," spustil dedeček, jen co se nebohý hoch posadil ke stolu, aby se snědl svoji snídani, kterou zatím ještě připravovala maminka. "Oč, že jednou rukou chytím na 60 dospělých lidí." "Dědečku toť zhola nemožno." odtušil Ladík. "Je-li to nemožno nemáš se čeho báti. Vsadíme se tedy o tvou dnešní snídani, vyhraješ-li dostaneš celé balení rumových pralinek". "Budiž dědečku, souhlasím." řekl Ladík slintaje při pomyšlení na rozkoš, kterou mu způsobí požití tolika rumových pralinek. Dedeček přešel k rozhlasovému přijímači a jednou rukou zakroutil knoflíkem. Ozvala se Smetanova Má vlast. "I vidíš milý vnoučku, jednou rukou jsem chytil na rozhlasovém přijímači koncert symfonického orchestru a takový symfonický orchestr má dobře na 60 členů". Pravil vítězoslavně kmet. V tom přišla maminka "Ladíku jedu dnes za tetičkou do Buštěhradu. Oběd proto nebude, ale připravila jsem řádnou snídani abys až do večera nestrádal hlady."
 
No jo!
JVjr Dobrý den, servere Oko-une,  tak jste mě konečně dostali
Pardon, nějak jsem koukal šejdrem: chybí samozřejmě list 11–12, takže je tam dvojstránka 10–13.

A moje obálka je mnohem míň zachovalá, iniciály skoro nevidět.

Kdo chce též, pomozme mu tam (aka LMGTFY): http://www.antik-chimera.cz/cz/detska-literatura/pohadky-do-r-1950/katalog/dedeckovy-z-ertiky
Přebral KA13  R14
Toho dne byl JVjr...
Dadel Respect my authoritah! 
Chvíli jsem přemýšlel, jak to že má JVjr v rohu obálky své iniciály
Ještě do klubiku Tohle chci
gorgona "cože?" ... to není otázka, to je epitaf 
+ 1
Mně to napálilo kudrlinku. Anebo se za první republiky číslovaly stránky od nuly.
danielsoft Je to tak, nebo jak?  Co říkal ten nevoják?
stranu 10 - 11 zřejmě musel snísti Ladík
JVjr Dobrý den, servere Oko-une,  tak jste mě konečně dostali
Od včerejška jsem hrdým majitelem díla Stanislava Hakla Dědečkovy žertíky. Kniha veselých dědečkových příhod, povídek, vtipů, říkadel, žertovných hádanek, početních zábav a her pro děti každého věku (Jos. R. Vilímek v Praze 1929) — akorát list se str. 10–11 nějak záhadně a zcela nenápadně chybí, což ovšem přidává dotčeným žertíkům novou surrealistickou dimenzi — a připadá mi, že je plna materiálu dosud nevyexcerpovaného ani zde, ani na siwebu.

NĚCO VESELÉHO.

"Povězte nám, dědoušku, ještě něco veselého!" žadonily děti.
A dědeček: "Veselé vánoce! Veselý nový rok! Co chcete ještě víc?"

(str. 17, část Povidla a brusinky)

Příště pro změnu o tom, jak číslo 526,315,789,473,684,210 je pravý nezmar, a kterak různými početními výkony číslice se všelijak přesmyknou, ale číslo se při tom nezmaří.

 
Ano, tak je možno.
"Zdalipak byste mi, dědečku, poraditi mohl, jak na první schůzce dívku okouzliti?" vyzvídal již plnoletý Ladík, doufaje, že dny staříkových taškařic dávno pominuly.
"Ovšemže, Ladíku," odvětil děd, lišácky na vnuka pomrkávaje. "Přijď dnes večer do mé komůrky a já tě do tajů čači zasvětím."
"Tak již prozraďte, dědečku, kdy s prvními tanečními kroky začneme?" otázal se nesměle Ladík poté, co v kmetově pokojíku dobré dvě hodiny strávil. "Kolena se mi již podlamují a úzkost v hrdle pociťuji."
"Říkal jsem ti, Ladíku, že tě s čačou seznámím. Neměl jsem však na mysli tanec latinskoamerický, nýbrž kořalku z kraje gruzínského," rozřehnil se sivý čtverák, za břich se popadaje.
"Ach tak," škytl Ladík a přilnul opět hlavou k záchodové míse.
 
za Kafku dík
jeff.device Letos má pro vás Santa  úplně nový pytel.
relativně obtížná trasa Makotřasy - Golčův Jeníkov! Díky.
!!!
Morttus před ním se skloní i sám Capoušek 
Za Golčův Jeníkov dík!! Jak jste, dobrý muži, k mému rodnému městečku přijíti ráčil?

BTW tady by se děti té zříceniny skutečně dočkaly, protože ta stará zámecká budova už se želbohu jinak ani nazvat nedá.
Well!