Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Humor a zábava

Spravují:

Dadel,
Finwe,
Hercoš,
caracho

Může vás zajímatReklamaSivý čtverák - web

Náš dědeček má liškou podšitý kožíšek. Tento klub je věnován dědečkovým žertíkům, dědečkovi, jeho sivosti a šelmovitosti, Ladíkovi a dalším postavám nejhumornějšího cyklu všech dob.

Nechť se projeví soukromé archivy, ale i osobní kreativita, ať vrátíme na pomyslný piedestal to, co si na něm být opravdu zaslouží.

Sivý čtverák - stránky

Všechny dosud publikované žerty ZDE!

Přehled exerpce originálních Sivákových žertíků ZDE!

Projekt Čtverák do škol: se řeší v tomto klubu


Pokud budete uvádět ftip z vlastní dílny, napište do titulku "vlastní tvorba". Je to z důvodu, aby jej bylo možné jednodušeji zaznamenat. Pokud v titulku nic nebude, nelze vyloučit, že váš vtip skončí v zapomnění...

MaschinenFuhrer Jednotu Číně! 
proč ti ti filutové učitelští ve škole tajili existenci formátů .gif a .png?!
S_M_Lomoz Smažený i do salátu,  celer, to je základ státu
"Tak copak jste měli dnes ve škole?" otázal se staroušek jednou Ladíka.
"Dnes jsme měli katechismus, dědečku. Otec Piskáček nám vyprávěl, jak Pán Ježíš chodíval po vodě." vysvětloval mu vnouček. "Ach a co je na tom tak zvláštního?" pokrčil sivý čtverák své bělavé obočí, "Toho svedu také. A nejenom to! Dovedu dokonce choditi po pivě!"
"Není možná dědečku!" nesouhlasil chlapec.
Zasmál se děd a nakázal Ladíkovi, aby z hostince od Halaštů přinesl ten největší džbán naplněný čepovanou desítkou přímo od ledu.
Když pak děd na jeden zátah celý obsah džbánu do sebe obrátil, pocítil nutkání. I šel rozvážným, avšak rychlým krokem přes dvorek ke hnojišti a volal na užaslého Ladíka: "Choditi po pivě nejenom dokáži, ale i musím!"
"Ach tak, na to jsem nevzpomněl..." A za ním se ozývalo: "Však ti zítra předvedu, že i ty dovedeš běhati po podmáslí!"
 
Přebral It takes an idiot to do cool things.  That's why it's cool.
Vlastní tvorba
"Tak copak jste měli dnes ve škole?" otázal se staroušek jednou Ladíka.
"Dnes jsme měli katechismus, dědečku. Otec Piskáček nám vyprávěl, jak Pán Ježíš chodíval po vodě." vysvětloval mu vnouček.
"Ach a co je na tom tak zvláštního?" pokrčil sivý čtverák své bělavé obočí, "Toho svedu také."
"Není možná dědečku!" nesouhlasil chlapec.
"Jen vyčkej zimy, kdy rybníček u mlýna zase zamrzne a já ti ukážu, jak umím po voďe choditi!" smál se stařeček a Ladík se vesele rozesmál s ním.
 
Trisolde Richard Wagner  z hrobu vstal

Obrázek je odkazem, který vám umožní stáhnout si článek i v tiskové kvalitě, bude-li zájem.

 
Ale papír levicových novin jest zvláště chuten, ušklíbl se děd
27.04.2006 - JAKUB ŠOFAR - str. 02
Čeká nás avifauna?

liternetura

Dneska zase po čase nabízím směsku roztodivností, které se mi nashromáždily v pracovním souboru využitelné skurility. Úplně první věc - na netu se objevilo obrovské množství nových vtipů. Jak byla 90. léta v tomto punktu chudá a bezzubá, jako kdybychom se nakazili americkou korektností, tak teď se humorům dobře daří. Je pravda, že jde většinou o hard core, ale občas se najde i takový, u kterého by si ochránce slušnosti namlátil hubu: Místo antikoncepčních tabletek jsem brala omylem několik let antidepresivum. Teď mám 9 dětí a je mi to úplně jedno.
Před stanicí metra Národní mě oslovil jakýsi kočébr: Šéfe, nechcete superhodinky, švýcary? Odpověděl jsem mu, že nosit hodinky v této době shledávám poněkud dekadentním. Teda aspoň jsem si to myslel, že mu odpovídám. Ale jak huhlám, tak on slyšel jen slovo dekadentní, a zdá se, že se to stalo poprvé v životě. Navázal tedy hned, že dekadenty nemá, ale tisotky, certiny a wengerky jsou taky dobrý. Nepochybně.
Napadlo mě, v jedné chvíli, kdy hysterie s ptačí chřipkou zrovna vrcholila, že chodit spát se slepicemi je vlastně adrenalinový sport. Při té příležitosti - už to taky v PC suším dlouho - musím uvést svoje rozpaky nad názvem avifauna, což je výraz, který používají ornitologové pro ptactvo nebeské, protože je srozumitelný i na mezinárodní úrovni a není spojený s žádnými jinými významy. Kdypak to začneme používat, podle nějakého unijního přípisu, ze zákona? A jak bude znít adjektivum? Takže od příště už asi jenom avifauní chřipka, fršténzí?
Taky dostáváte maily, na jejichž konci je přilepeno slepé střevo? Právní informace: Tento e-mail a jakékoli soubory k němu připojené mohou být důvěrné nebo chráněné právními předpisy. Pokud jste tuto zprávu omylem obdrželi, prosíme oznamte toto odesílateli bez zbytečného odkladu a poté ji vymažte z Vašeho systému. Legal Disclaimer: The information contained in this message and any attached files can be confidential and may be legally privileged. If you have received this message by mistake please. Docela by mě zajímalo, jaká je právní váha takového blábolu.

* www.shibumi.org/eoti.htm

Když skurility, tak skurility. Může-li na území naší republiky existovat několik konců světa, bylo jen otázkou času, kdy se něco podobného najde v síti. Na uvedené adrese je jedna z vlaštovek: The End of Internet.

* sc.fud.cz

Když jsem začal anekdotami, tak s nimi i skončím. Na stránce Sivý čtverák se můžete začíst do žertíků (226) z cca 30 ročníků Vilímkova časopisu Malý čtenář (rubrika začala vycházet v roce 1898). Vybírat lze podle autora (nejvíce jich stvořil pan učitel Stanislav Hakl), ročníku nebo kategorie. „Ládíku,“ ptal se onehdy dědeček. „Viděls již někdy vrabce se dvěma zobáčky? Ach, opravdu?“ „Ne, neviděl,“ odpovídal hbitě Ládík, maje za to, že se dědeček chystá tuto neobyčejnou hru přírody mu ukázati. - „Jistě ne?“ - „Ne.“ - „Já taky ne,“ smál se náš dobrý staroušek (1906). Soubor Novodobá tvorba pak obsahuje 244 pokusů (k 24. dubnu) o podobně vtipnou kaši.
Kontakt: sofar@atlas.cz.
igi mors ontologica  -
přesneji Káji Máříka!
kdo opraví Ladíka na Ládíka měl by za trest sníst deset výtisků Káji Maříka!
DJ Slamák Kolme kättä ja kuusi penistä...  mä mutantti oon!
Sivizace!!!1
captainn to houká kápo  sýček
Kdyby se konala výprava v tyto dny, mohli bychom si užít nejednoho botanického žertíku. Obávám se však i dotazů na finský folklór ...
 
Trisolde Richard Wagner  z hrobu vstal
Provedu! (časem)
Kristian Celestial Emporium of  Benevolent Knowledge
nešlo by naskenovat? nechce se mi kupovat právo...
 
Dadel You can see more of me  ...
Ale je dobře, že sivec pomalu proniká mezi veřejnost. Sivizace je pomalý proces, ale už nese své ovoce!
 
pieta immature weasely wussie 
Fušeřina!
Dadel You can see more of me  ...
Kdo z vás?!
Trisolde Richard Wagner  z hrobu vstal
V literární příloze Salon dnešního vydání Práva v rubrice liternetura píše Jakub Šofar o sc.fud.cz a cituje jeden žert. Nějaký aktivista však bohužel opravil Ladíka na Ládíka.
 
notorius nebuď mrzutý,  buď šťastný!
Na dlouhé večery:
http://archiv.ucl.cas.cz/?path=HumL
Digitalizovaný archiv Humoristických listů (1858 - 1875)
 
Dadel You can see more of me  ...
oni si začali
gotreg řekni Ďáblovi ne,  avšak dýmce ANO
neměli jste na ně zkoušet sivých žertů
snof we reserve the right to be  unimpressed
otazka je, jestli tam nekdo z ucastniku expedice bude chtit podruhe. prece jen tam krome pomniku nic neni a pak ti ne zrovna pratelsti domorodci v tamni knajpe..
 
Přebral It takes an idiot to do cool things.  That's why it's cool.
Sledowacz...:
http://www.okoun.cz/boards/sivy_ctverak_reloaded

A není všem dnům konec, Makotřasy jsou nakonec nedaleko Prahy.