Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Humor a zábava

Spravují:

Dadel,
Finwe,
Hercoš,
caracho

Může vás zajímatReklamaSivý čtverák - web

Náš dědeček má liškou podšitý kožíšek. Tento klub je věnován dědečkovým žertíkům, dědečkovi, jeho sivosti a šelmovitosti, Ladíkovi a dalším postavám nejhumornějšího cyklu všech dob.

Nechť se projeví soukromé archivy, ale i osobní kreativita, ať vrátíme na pomyslný piedestal to, co si na něm být opravdu zaslouží.

Sivý čtverák - stránky

Všechny dosud publikované žerty ZDE!

Přehled exerpce originálních Sivákových žertíků ZDE!

Projekt Čtverák do škol: se řeší v tomto klubu


Pokud budete uvádět ftip z vlastní dílny, napište do titulku "vlastní tvorba". Je to z důvodu, aby jej bylo možné jednodušeji zaznamenat. Pokud v titulku nic nebude, nelze vyloučit, že váš vtip skončí v zapomnění...

 
Ilmarinen My nevěříme v Ďábla ale Ďábel věří v nás 
Obojí je sivé, ale ta druhá, sivější verse mě napadla hned při čtení té první.
 
To je málo sivé.

Daleko sivější verze říká, že nechal jmenovat svého nedávno narozeného syna, který ještě neuměl mluvit.
Proto neuměl říci ani slovo anglicky, ani velšsky.

(Eduard II se stal následníkem již v době, kdy měl několik měsíců, protože jeho starší bratr Alfons zemřel.)
sivý Eduard I.
Legenda (doložená z 16. století) tvrdí, že poté vítězný anglický král Eduard I. slíbil odbojným Velšanům, že nového knížete dosadí, ale že to bude velšský rodák, který nebude umět říci ani slovo anglicky. Roku 1301 dosadil svého syna, pozdějšího krále Eduarda II., který se skutečně ve Walesu narodil a uměl jen francouzsky.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Princ_z_Walesu
 
 
DJ Slamák revem nerevaj. no nerozumel mi  aj reval.
cajti gratulki
Pan_Azathoth stay chudák pomýlený zelený pičusek 
já v první vteřině myslel, že jsem u rydlů
Gustav_Husak Nechcete stíhaného STBáka premiérem?  Stránka pro Vás.
Když jsem viděl jen obrázek, myslel jsem, že jsem ve Freudovkách.
!!!
Rod žije!
Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni.
 
einy I don't judge the sinners.  I judge the saints.
Tak tedy.
czekotay lesní skřítek udeřil do křemene a vyskoč 
:-)
vlastní tvorba
Jednou takhle Ladík, již ve věku jinošském, pomáhal svému strýci koulet sudy do sklepů jeho hostince na předměstí Kladna. Stařeček si výlet do dělnické metropole nenechal ujít, seděl hezky u vstupu do sklepa, bafal fajfku, rozdával rady, sršel humorem a oběma pracantům náležitě pil krev.
"Pantáto, Bůh mi buď milostiv," bručel Ladíkův strýc pod vousy, "měl jsem vás umlátit kladivem, už když se kvůli vám nebožka maminka oběsila na půdě."

Když se překlopilo odpoledne, povídá dědeček Ládíkovi: "Chlapče, pojď, projdeme se spolu na kladenský rynek. Čeká tě vskutku pamětihodná přestávka." Ladík se zaradoval a úplně polevil jinak již řádně vycepovanou pozornost. Vždyť na náměstí byla vyhlášená cukrárna pana Hoffmeistera, co o ní dědeček po každé návštěvě Kladna vnoučátkům v Makotřasech básnil, pojídaje přitom jednu kremroli za druhou, aniž by se podělil. Tam jistě chce dědeček svého Ladíka vzít na přestávku po těžké práci!

I vydali se ulicemi průmyslového města. Sotva se přiblížili rynku, co to neslyší? Hluk, ryk - více, než co by slušelo poklidnému odpoledni! Ladík se ani nenadál a ocitl se v davu rozezlených dělníků. Pokřikovali svá hesla proti továrníkům kladenským, mávali rudými prapory a metali kameny do výkladních skříní nenáviděných buržoů. Ladík si ještě stihl všimnout, že z výkladní skříně cukrárny pana Hoffmeistera nezbylo zhola nic a že z jejích útrob se line ohavný černý dým. Najednou třeskl výstřel a Ladík si povšiml, že rynek je ze tří stran lemován četníky. Vedle něj padl k zemi Rudý Jožin, známý komunistický buřič, který ke strýci chodíval na kontušovku. Rudý prapor ještě svíral v prstech, zato oko i s mozkem již zdobilo nejen stěnu, ale i Ladíka.

"Pro-proboha," koktal Ladík, "dědečku, co se to tu děje? Kam jste nás to zatáhnul?!"
"Ale chlapče," ozvalo se vedle Ladíka, "co se tak rozčiluješ? Sliboval jsem ti přeci, že tě čeká pamětihodná pře a stávka. Jedna z vyhlášených dělnických stávek kladenských."
Ladík se zadíval na dědečka, který měl v očích zvláštní lesk, když koukal na tělo Rudého Jožina. Začal se sivě smát, jak náramně svého milého vnoučka zase napálil a jak mu to dobře vyšlo. Ještě když zacouval do poslední volné ulice, Ladíka nechávaje ve změti na rynku, byl jeho smích nad vší tou vřavou dobře slyšet. Ladík by byl přísahal, že dědečkův smích slyšel ještě i v tu chvíli, kdy cvakly četnické bodáky nasazené na pušky a jejich kordon se dal ze tří stran do pohybu proti davu.
 
Takže jsem to měl správně.
Díky.
Och, jak šťavnaté máchnutí!
Gustav_Husak Nechcete stíhaného STBáka premiérem?  Stránka pro Vás.
Věru sivé. Zaznamenáníhodné.
Přebral Nechceš, aby mě to  zajímalo.
(vlastní tvorba, pro evidenci)
Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni.
!!!
!!!