Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Barclay,
vetek

Může vás zajímatReklamaDiskuze o silniční dopravě, předpisech, zákonech, železničních přejezdech, tunelech, dálnicích, pánech v klobouku, levě orientovaných ženách (jezdí zásadně v levém pruhu) i mužích - prostě doprava (i doleva).

Úplné znění silničního zákona: doc pdf

Odmítnutí podání vysvětlení (mohl bych způsobit trestní stíhání nebo stíhání za přestupek sobě nebo osobě blízké)
u PČR: §61 odst. 3 zák. 273/2008 Sb.
u MP: §11 odst. 4 zák. 553/1991 Sb.
na úřadě: §60 odst. 1 zák. 200/1990 Sb.

Databáze ukradených vozidel

Spřátelené kluby:
Silniční doprava - body


bwian I'm a lucky bastard! 
Počkej, ty vážně myslíš, že než někde snížit rychlost, je lepší tam dát zákaz vjezdu za deště? To jako fakt???
JeromeHeretic #Black matter lives!  (Stephen Hawking)
Pokud chces omezit hluk, zakaz dest, debile.
Resilo se to v mnoha clancich se statistikama za poslednich cca 10 let.
Merene usekovky se standardne delaji na nejbezpecnejsich castech jednosmernych viceproudovych vozovek bez pristupu chodcu s nejmensi nehodovosti.

Na kryti tohodle dojeni nevinnych pouzivaji alibismus v podobe hluku (ty silnice tam byly odjakziva a stezuji si pripadne na hluk lide, kteri si tam postavi dodatecne dum hned u vozovky atp..

Nemluve o tom, ze auta pak jezdi na nizsi kvalt a hluk se nesnizuje, naopak hodne narostou emise.
A jasnym dukazem je i to, ze jakmile zprovozni kasirovaci usekovku, tak v tom useku obvykle snizi desitky let pouzivanou rychlost z 80 na 50km/h atp.
Typicky treba pobliz 1.km na D1 v Praze...
Tak tak, nase policie jsou jen drabove na vyber penez a podojeni OVCANU.
Dopravni policie ma nulovy prinos k bezpecnosti, naopak ji zhorsuje.
Vubec neresi skutecne nebezpecne veci.
Že tam za desítky let bylo 0 nehod máš od pojišťoven nebo odkud?
Co třeba hluk? To ti jako materiální aspekt nestačí?
Von_Sudenfed  
Celej tenhle systém posílání obsílek s dvěma čísly -> 1) Rychlost a 2) Příspěvek do rozpočtu mě uráží. Když je v nějakým úseku jezdí desítky let 70 při 0 nehodách a já tam najednou namontuju ceduli 50 a začnu vybírat peníze, to je v pořádku? Chybí tam prostě materiální aspekt, a tudíž to nemá to s právním státem nic společnýho :-( Pro bezpečnost by daleko víc udělala represe v oblasti bezpečný vzdálenosti.

Dnes jsem třeba viděl frajera co v 60 po obci jezdil 1,5 m (nekecám) za autem před nim. Ještě jel levým kolem po středový čáře, aby více ukázal svoji nadřazenost :-) V neděli večer na D11 ve směru HK-Praha jsou pak koloritem vláčky Poláků v levym pruhu ve vyjetech dieselech. Ti si nechávaj ve 160 kolem 5 metrů mezi sebou. Bohužel toto chování je v naší zemi asi beztrestné.
Máš kliku. Já jsem dvacet let nedostal pokutu za rychlost a pak dvě v rozmezí třičtvrtě roku.
El_Diablo petaklic je parchant co mi rozbil vzkazn  Chucka Norrise!
 
JeromeHeretic #Black matter lives!  (Stephen Hawking)
Myslim, ze je to lepsi, nezli ty clanky, protoze ty clanky jsou prosty navod. Tady vysvetluje ruzne dalsi aspekty veci, trebas i o tom, ze vase vzpominky na danou unalost (bouracku trebas) nemusi byt stoprocentne pravdive...
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Nejezdis jak kokot.
Jezdis na usekovkach pomalu a mas kliku :-)
Ja si jen 1x pujcil predloni od manzelky nakupni tasku DS3 1.6 turbo na cestu mimo blizke okoli a pred Benesovem mi zmerili 202 :-(
Bohuzel tohle bylo uz s plynem na podlaze, takze jsem musel zastavit.
Nastesti to Pojistovna uhrala na chybne mereni a zcela bez nasledku.
Lidi, jak to děláte? Najedu 30 tisíc ročně, rozhodně nejezdím podle předpisů (zrovna tento týden jsem jel po D1 přes 200) a za bezmála 30 let jsem nedostal jedinou pokutu za rychlost. Myslím, že jsem za celej život zaplatil na dopravních pokutách tak do 2.000 Kč, když nepočítám tuším 3 odtahy za špatný parkování.
 
El_Diablo petaklic je parchant co mi rozbil vzkazn  Chucka Norrise!
 
Rozhovor Urzy a D-Fense o tom, jak jednat s policií a dalších aspektech silniční dopravy - komu se nechce číst RoaD-Fense, může si to pustit jako videum:

https://youtu.be/Xx8ZbWkjylU
 
Nez jsem presel na homelesaky, tak jsem jel pres Pojisteni pokut a sledoval jsem ty desitky dopisu a odvolani, to bych teda sam nedal.
No a to by mě právě zajímalo, jaké je.
Reakce na | Vlákno  
Pokud je to jednorázový úlet, tak se přikláním na stranu praktického řešení.
vitmrazek PEN IS stronger than   vagina
na toho bacha, u právnických osob to může spadnout do správního řízení, protože právnická osoba je povinna vést evidenci řidičů vozidel. Takže jenom suše ocitovat cestovní deník.

Pak si pozvou onoho řidiče, seznámí ho s důkazy a on podá vysvětlení, které se zaprotokoluje do spisu. Anebo v dané věci odmítne podat vysvětlení, okopíruje si spis a buď je ten spis naprosto neprůstřelný anebo zase něco posrali, jakože měřili protijedoucí auta nebo přes svodidla. Což se jim stává velmi často.

Pak počká na platební příkaz, proti kterém podá odpor a při podání odporu doplní, že cajt např. měřili auto v prostějším pruhu, jak plyne přiložené dokumentace, tj. fotografie z radaru.
neprihlaseny_OC  
Aha, tak o tom slyším prvně — měl jsem za to, že vždy posílají to „tlusťochu zaplať nebo bonzuj“. Tohle je nějaká nová/jiná varianta. Zkusil bych se optat tam.
Ne, žádné výpalné bez bodů tam není.
Reakce na | Vlákno