Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Barclay,
vetek

Může vás zajímatReklamaDiskuze o silniční dopravě, předpisech, zákonech, železničních přejezdech, tunelech, dálnicích, pánech v klobouku, levě orientovaných ženách (jezdí zásadně v levém pruhu) i mužích - prostě doprava (i doleva).

Úplné znění silničního zákona: doc pdf

Odmítnutí podání vysvětlení (mohl bych způsobit trestní stíhání nebo stíhání za přestupek sobě nebo osobě blízké)
u PČR: §61 odst. 3 zák. 273/2008 Sb.
u MP: §11 odst. 4 zák. 553/1991 Sb.
na úřadě: §60 odst. 1 zák. 200/1990 Sb.

Databáze ukradených vozidel

Spřátelené kluby:
Silniční doprava - body


El_Diablo petaklic je parchant co mi rozbil vzkazn  Chucka Norrise!
VIDEO: Rozjeté auto smetlo tabuli a vůz u benzinky, řidič zřejmě usnul

14. září 2020 16:47
Náraz rozjetého auta v sobotu vážně poškodil čerpací stanici na Brněnsku. Zákazníci i posádka vozu jako zázrakem vyvázli bez vážnějších zranění. Hrozivě vyhlížející nehodu způsobila únava řidiče.

Zdroj: https://www.idnes.cz/brno/zpravy/nehoda-auto-benzinka-ridic-usnul-brnensko.A200914_150108_brno-zpravy_krut
 
rampa Strach zabíjí myšlení  svoboda rozvíjí kreativitu
takydík
DadB jsem zralý na šrotovné 
nahlas!!!
No ale tak počítám, že to byl nějaký automatický systém, kde jednoduchou námitkou lze pokutu zrušit. Nepochybuju, že podobný mechanismus v zákonech mají.
!!
Britský olol
Lewis udělal všechno podle předpisů. Zastavil okamžitě, jak to bylo možné, zavolal na tísňovou linku, kde si stěžoval na bolest na hrudi. Operátor jej vyzval, aby v jízdě už nepokračoval.

Na místo přijela sanitka a její posádka muže na místě vyšetřila. Podezření na infarkt se neprokázalo, ale když jeden ze zdravotníků informoval Lewise, že právě dostal pokutu za parkování, mohli s nadsázkou řečeno provádět vyšetření znovu.
 
Myslim ze ano, usetrite za evidencku, bez ktere vam prepis neudelaji. Ve finale pujdete s potvrzenim o likvidaci, VTP a usnesenim z dedictvi na prepis/likvidaci.
DJ Slamák Předně hlavu svatý Heleny,  velkou sklejnici čerstvý krve biskupa
...a na jaře to zkusí zapnout, ukáže se, že to na 3. kilometru nainstalovali blbě, a pojede se to celé nanovo?
Reakce na | Vlákno  
rampa Strach zabíjí myšlení  svoboda rozvíjí kreativitu
Děkuji.
Nazaretsky Jsem do muziky celej blázen  protože jsem blázen
Mrtvy je puvodni majitel/provozovatel, ale od okamziku jeho smrti je jiz provozovatelem dedic, jen je ta konkretni osoba dedice ustanovena ex-post. Rika muj pravnik a ten se vetsinou nemyli.
To netuším. Něco mi říká, že i před tou ekologickou likvidací by bylo potřeba udělat ten přepis, ale fakt nevím.

Zkusil bych to nechat přepsat z A na B, pokud jsou k tomu ty papíry. My jsme se ségrou řešili dvě auta z dědictví - jedno já, ale ve lhůtě a jedno ségra, odhaduju tak půl roku po lhůtě. Pokutu pravděpodobně nedostala, jinak by se zmínila.
rampa Strach zabíjí myšlení  svoboda rozvíjí kreativitu
Aha, dík moc. A ta ekologická likvidace, jestli by prý nebyla jednodušší, nevíte?
vitmrazek PEN IS stronger than   vagina
Nikoliv. Mrtvá osoba se nemůže dopustit jakéhokoliv přestupku a to ani právní fikcí (aka objektivní zodpovědností). Přestupek proto ani nevznikne.
Jenom ještě raději upozorním, že lhůta na přepsání po nabytí právní moci toho dědictví je 10 dnů. Což se, předpokládám, poměrně značně nedodrželo :-) Tak snad nebudou otravovat s nějakou pokutou (netuším, jestli vůbec a případně jaká sankce za to hrozí).
Neni to tak jednoduche, musis overit podpis...
Nějaké tipy, příp. přesné adresy a nacionále? Je někde databáze na prodej? :))
rampa Strach zabíjí myšlení  svoboda rozvíjí kreativitu
Děkuji, přesně tohle jsem potřeboval. Dík.
Nazaretsky Jsem do muziky celej blázen  protože jsem blázen
Ona by to byla docela vtipna situace, nebylo-li by to umrti. Predpokladejme, ze nekdo spacha prestupek po smrti aktualne zapsaneho provozovatele. Ve skutecnosti, uz je ale provozovatelem dedic, ale jeste se nevi, kdo to je. Az bude ukonceno dedicke rizeni, pak bude prohlasen dedic za provozovatele ode dne smrti predchoziho provozovatele, tedy zpetne. Mezitím by měli vsechny sprdele pozastavene a zacit je resit, az bude znam novy provozovatel. Tam se ale muze stat, ze prestupek bude starsi dvou let, nez se vyresi dedicke rizeni. (Nicmene si nemyslim, ze je aparat na takove cestovani v case vubec pripraven, a podle mne to vypadne ze systemu samo o sobe a resit to nebude vubec nikdo.)
Tzn dostanem se do situace, ze provozovatel vozidla je zodpovedny za prestupky zpusobene ridicem v dobe, kdy mu jeste neni vubec znamo, ze bude za provozovatele zpetne prohlasen.
Miluji zakonodarce. (Ale je treba rict, ze oni nemaj sanci ty zakony psat dobre. Logici to sice AFAIK neumi dokazat, ale predpokladaji, ze kdyz se zadnemu za poslednich stopadesat let nepodarilo, a ze se jich snazilo, sestrojit axiomatiku logiky prikazu, ze zadna neni mozna. Tedy laicky, jakmile zacnes lidem rozkazovat, tak nutne zacnes blabolit. Uz si nepamatuju v cem je presne jadro pudla, ale vim, ze logicky lapsus se da ukazat uz kdyz se pokusis formalizovat prikazy pro odbocovani vpravo. )
Jenze prave neni... ja pouzivam homelesaky, naprosto spickova vec.
Pokud je A provozovatel, tak řidič auta má nesmrtelnost na automatiké systémy měření rychlosti...