Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Barclay,
vetek

Může vás zajímatReklamaDiskuze o silniční dopravě, předpisech, zákonech, železničních přejezdech, tunelech, dálnicích, pánech v klobouku, levě orientovaných ženách (jezdí zásadně v levém pruhu) i mužích - prostě doprava (i doleva).

Úplné znění silničního zákona: doc pdf

Odmítnutí podání vysvětlení (mohl bych způsobit trestní stíhání nebo stíhání za přestupek sobě nebo osobě blízké)
u PČR: §61 odst. 3 zák. 273/2008 Sb.
u MP: §11 odst. 4 zák. 553/1991 Sb.
na úřadě: §60 odst. 1 zák. 200/1990 Sb.

Databáze ukradených vozidel

Spřátelené kluby:
Silniční doprava - body


george_killer  
Tohle dela jeden muj kolega. Cestu autem bere jako nutne zlo a naprosto odmita se tomu "jakkoliv nadbytecne venovat". V tomto ohledu debil. Jo, taky jezdi v rychlem pruhu 110 a kazdej at si polibi prdel, ze prece nepojede vic, neb by mu to zaclo vic zrat. Tedy rizeni se nevenuje temer vubec, zazil jsem, ze se mnou a s kolegou usnul jako ridic a na probuzeni reagoval: "no a co, jen jsem si klimbnul". Uprimne by tito lide nemeli vubec jezdit/mit papiry.
r0b0t ~ matika šmatika ~  braidd drwg
Orfanik Jemným poklepem dosáhneme   požadovaného nastavení
Kdysi jsem se docela vybál při cestě s kolegou, kdy jsme jeli po dálnici, před námi se něco začalo dít, rozsvěcela se tam brzdová světla jedno za druhým a kolega pořád statečně šlapal na plyn. Mne to vážně připadá, že cca polovina lidí při jízdě autem vypne mozek nebo myslí na něco jiného, pro takové by autonomní auta byla dobrodiním a pro jejich okolí koneckonců taky.
el Sent from my  browser
Přičemž na té D1 při nehodě té cisterny byl problém v tom, že někteří řidiči dělali bůhvíco a nečuměli na cestu.
r0b0t ~ matika šmatika ~  braidd drwg
No právě.
george_killer  
(omluva za preklepy a vubec)
 
george_killer  
Jak jsem se tu onehda rozsiloval, ze v Plzni nejaci mamrdi parkujou misto sikmo rovne, tak uz tam ted stoji rovne 5 aut a nic vic se tam nevejde. Je to tady okolo hromadu Romunu, Slovaku a vubec jinych curaku (nejaka pracovni agentura a ubytovani pro lopaty v blizkosti). Takze misto obvyklych 11 aut tam stoji 5. Zbytek si muze vykourit prdel a parkovat nekde pred Skodovkou u kurev, pasaku a fetek.
 
george_killer  
...Tak jako kdyz bude mit D1 v kazdem smeru 5 pruhu, neni problem mit rozestupy treba 100 m pri cca stejnem mnozstvi aut/cas.
 
Istral seci kricali od stracha 
Simvás, jel jste na D1 někdy? Tam je 2s bezpečný odstup spíš výjimkou. Kdejakej kokot tam jede na kref. Navíc v noci by to chtělo víc. Ale když si to odpočítáte, tak tam maj sotva ty dvě sekundy.
cajti Nebojte se  zeptat
Tak oni ti asistenti stojící/nehybnou překážku dost blbě rozeznávají - vlastně ji berou v úvahu až na hodně blízko.
Ti dva po půl minutě stání docela překvapili.
Tak měl rozkoukanej film no, se stane.
 
Ten by ještě před nástupem do vězení měl odevzdat trvale řidičák. To snad ani nejde přehlídnout modrý maják ve tmě.
r0b0t ~ matika šmatika ~  braidd drwg
Tak ten frajer co to napálil do zátarasu asi těžko.
ocs sine ira et studio  OCSite
Spoléhají na brzdové i jiné asistenty?
lucipher ¯\_(ツ)_/¯  
Nestačím se divit, co se to děje na našich silnicích a dálnicích. Osobně se snažím jezdit "na dohled" - tedy držím si odstup minimálně 2 sekundy, a jedu tak abych ubrzdil kam vidím.

Jak to mají ostatní? Na D1 se vysype cisterna, a prakticky každý kdo jede za ní to do ní prostě napálí?!
To ty lidi za volantem dřímaj, nebo si čtou okouna?!

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/provoz-na-d1-uzavrela-hromadna-nehoda-jedno-z-aut-hori/r~2bd28066ede211e98776ac1f6b220ee8/
 
Na okraj zdejší vysoce akademické diskuse některých z nás, kteří v Pardubicích také nebyli, bych si dovolil upozornit na text z tamnější debaty, Jiří Stržínek 11.10.2019 16:41.
 
No ale já bych čekal reakci ještě před tím přechodem. Když vidím vstoupit před sebe do silnice kluka, který evidentně nedává pozor, reaguju. Nečekám až mi narazí do boku.
Na délku určitě ne? Když dělali pokus tramvaj vs. autobus, autobus ze 40 zastavil po 12m od zašlápnutí pedálu. Tady si připočti reakční dobu, dále pak že má v autobuse lidi a brzdit na krev není úplně vhodný a ani snadný, odečti od toho, že 40 nejel, ale 30 tam měl určitě. A nakonec délka toho trolejbusu je 14,5m. Narazil mu do boku a ty zadní kola nejsou úplně na konci.
No já bych si teda nevsadil, že by ho ty zadní kola nepřejela. Podle mě by zůstal pod nima nebo mezi nima.
ten kluk mu narazil do boku, jak tomu chceš uhýbat?