Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Barclay,
vetek

Může vás zajímatReklamaDiskuze o silniční dopravě, předpisech, zákonech, železničních přejezdech, tunelech, dálnicích, pánech v klobouku, levě orientovaných ženách (jezdí zásadně v levém pruhu) i mužích - prostě doprava (i doleva).

Úplné znění silničního zákona: doc pdf

Odmítnutí podání vysvětlení (mohl bych způsobit trestní stíhání nebo stíhání za přestupek sobě nebo osobě blízké)
u PČR: §61 odst. 3 zák. 273/2008 Sb.
u MP: §11 odst. 4 zák. 553/1991 Sb.
na úřadě: §60 odst. 1 zák. 200/1990 Sb.

Databáze ukradených vozidel

Spřátelené kluby:
Silniční doprava - body


Pote, co mi auto chciplo podruhe v Nemecku na ceste na vikendove hory jsem si priplatila za asistenci obsahujici repatriaci auta a za nejakych podminek i nahradni auto. Poprve to byl chciply termostat u chladice a nasledne uvarene auto, anzto byla desna slota a na budik teploty jsem ai nekoukla, jak jsem furt cumela v hustem provozu do noci plne provazcu vody. Odtah od Mnichova do Prahy od 11 tis. vys. Podruhe odesel alternator, takze same takove veci, ktere dopredu nepoznas. Cimz chci rict, ze danim auta do servisu jen snizis pravdepodobnost, ze se neco pokazi.

Nabijecka autobaterie ma nejaky ozivovaci mod, tak to asi neuskodi pouzit. Ale odesla baterka v zahranici neni zase takova tragedie, protoze ji staci jen vymenit. Myslim, ze za 10 minut jizdy se obvykle baterka dobije. U dieslu mi to hur startovalo, kdyz byly odesle 2 zhavici svicky ze ctyr a pak taky, kdyz mi odchazel starter, nez uplne chcipl.

JeromeHeretic Gun Control means   using both hands!
 
ocs sine ira et studio  OCSite
A na odkazy v článku a hlavně pod ním jsi klikl? V tom FSM to, pokud si vzpomínám dobře, mělo být rozebrané velmi podrobně.

Každopádně nakolik je mi z hlavy známo, vykopnou, nasednou, odfrčí; a za Tvé auto, ponechané na hranicích Chanova, kde Tě zastavili na kontrolní kontrolu, samozřejmě neručí vůbec nijak.

JeromeHeretic Gun Control means   using both hands!
Jo, k tomuhle bych mel jeden dotaz, neb se mi to jeste v zivote neprihodilo. Kdyz teda odmitnu dychat do detektoru margotek a pojedu s fizlama na krev, maji oni pak povinnost me alespon odvezt zpatky k memu autu? Nebo me vykopnou pred spitalem, nasednou do sluzebni feliny a s houkackama odfrci provadet nejake dalsi policejni honeni a mozkove mysleni?
ocs sine ira et studio  OCSite
 
ocs sine ira et studio  OCSite
(No, to je dost houby platné, když baterie chcípne uprostřed Ligurských Alp ;))
Tander Lee  
Navíc baterie prodávají na benzínkách. Sice bývají trochu dražší, ale člověk nepotřebuje odtah. (Potřebuje jen klíč vhodné velikosti nebo kombinační.)
Jinak startovací kabely vozím pořad v kufru, zatím jsem je potřeboval, jenom když jsem zachraňoval ostatní ve "funglofkách" kde mají na ty všechny možné asistenty daleko větší odběr proudu. :D S tím odtahem nevím nevím, mám zatím jednu zkušenost, kdy kolegovi chcíplo auto kdesi u Prahy a pojišťovna hradila odtah jenom k nejbliššímu servisu. To bylo ok, ale v servisu mu odhadli cenu opravy větší, než byla cena auta. Když to slušně odmítl, tak mu aspoň účtovali parkovné snad 1000 na den, takže si stejně moc nepomohl, ale to už je taky tak 7 let zpět.
 
Kdy se měnila ani nepamatuju :D určitě to bude víc jak 5 let. Letos už mě jednou vypekla, když ráno nešlo nastartovat, dal jsem jí dobít a zatím ok. Problém je, že se s tím autem jezdí jenom kolem komína, většinou po městě třeba 5 - 10 km, takže se ani nedobije. Teď když to nechám přes noc venku tak to trochu hůř startuje, ale mám za to, že to bude těma krátkýma přejezdama. Zkusím říct olejářovi jestli by mi na ní taky nekouk.
JeromeHeretic Gun Control means   using both hands!
Baterka se ti dobije cestou...
Nastuduj si pořádně pojistku, jak je tam odtah a servis v zahraničí. Případně si doplať, bude to levnější než kontrola v servisu, kde vždycky něco najdou nebo si to vymyslí. Rakousko není tak daleko, aby to dalo jen auto v top stavu.
 
ocs sine ira et studio  OCSite
s/být/mít # nějakblbnupardon
ocs sine ira et studio  OCSite
Druhá může být taky od včerejška :) Kolik je té baterce let? Jsou s ní občas problémy, nebo ne? Každopádně řekni tomu olejoměniči, ať ji přeměří — nějaký ten tester baterií by měl být snad už dneska každý garážník, o větších servisech ani nemluvě.

Podle toho, kam a s kým na tu dovolenou jedeš, by nemuselo být špatné vzít si s sebou startovací kabely nebo booster (ale ty jsou pořád poměrně drahé, takže to je pro Tebe asi rada hraběcí).

Já do něj vrazil dost peněz před Vánocema, dělaly se rozvody, výfuk, vyvařovalo se tam cosi na podvozku, měnily se svíčky a takový ty píčoviny. Celkem mě to stálo 15000 a já jsem socka, takže na to padla celá výplata. Chlapi, co to dělali říkali, že to prošli celé to auto a že všechno cajk, tak nevím jestli to mám dávat na prohlídku znova. Olej budu měnit ještě teď v únoru, páč už je stejně na výměnu, tak zkusím říct tomu chlapíkovi ať to ještě projde znova. Akorát, jak tu někdo zmínil tu baterku, tak ta už je dost stará teda, teprve druhá za celou dobu. Myslíte že jí mám taky vyměnit, nebo bude stačít dobít?
 
Podepisuji v plném znění
ocs sine ira et studio  OCSite
(Nicméně osobně daleko spíš věřím garážníkovi, kterého osobně léta znám, než autorisovaným servisům.)
Jezdím každý rok jednou přes půl rakouska 10+ let starým černým bmw a zatím vůbec nic. 2x Norsko a zpět (z toho jednou až na nejvíc sever) a taky ani maják. Kontrolu bych si ale udělat nechal na takový ty blbiny jako baterka, klíňák, výfuk, brzdy, hadice, kapaliny apod. věci, co u starýho auta můžou člověka vypéct. Já to teda dycky tak dělal, hlavně před tím Norskem, to byla štreka a tam je fakt draho :-)
 
ocs sine ira et studio  OCSite
Mně přijde, že to je v ceně celé dovolené zanedbatelná položka; ostatně i když na dovolenou autem nejedu, tak cca jednou za rok nechávám auta prohlédnout, myslím, že to neuškodí, nakonec na těch krámech občas závisí život a zdraví, žejo. Ale proti osobnímu gustu a tak dále; a možná je to opravdu jen tím, že jsem zvyklý na tu Anglii :)
To já bych byl právě rád, kdyby se mi tam nic nevysralo, pokud si dobře pamatuju tak v pojistce mám nějkou tu asistenci, ale kdo ví jak to je. Ale zase tolik prachů dávat za to, že se mi tam někdo "koukne" a pohýbá tam s kabelama jestli je všechno ok, se mi taky dávat nechce.
ocs sine ira et studio  OCSite
Celkem běžně cestuji po celé Evropě Range Roverem z roku 2001; až dosud nikdy nikde žádný problém s místními uniformovanými opicemi nebyl; většinou (ne vždy) před dovolenou vůz v servisu zkontrolovat nechám; většinou (ne vždy) se na něm ale v průběhu dovolené stejnak něco vysere, halt anglické auto je anglické auto :)

Pokud vím, problém s emisemi obecně je ve městech v rodné zemi Gestapa — musíš tam mít barevné nálepky; tou zemí jsem ale vždy jen projížděl, přímá zkušenost žádná.