Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Barclay,
vetek

Může vás zajímatReklamaDiskuze o silniční dopravě, předpisech, zákonech, železničních přejezdech, tunelech, dálnicích, pánech v klobouku, levě orientovaných ženách (jezdí zásadně v levém pruhu) i mužích - prostě doprava (i doleva).

Úplné znění silničního zákona: doc pdf

Odmítnutí podání vysvětlení (mohl bych způsobit trestní stíhání nebo stíhání za přestupek sobě nebo osobě blízké)
u PČR: §61 odst. 3 zák. 273/2008 Sb.
u MP: §11 odst. 4 zák. 553/1991 Sb.
na úřadě: §60 odst. 1 zák. 200/1990 Sb.

Databáze ukradených vozidel

Spřátelené kluby:
Silniční doprava - body


Nebo pro zasnezenou a neprotahnutou silnici.
Jenže modré doporučení jsou obvykle hodnoty vhodné tak pro 40 tunovou cisternu. Mělo by tam být rozdělení podle typu vozidla.
Tak on se i nějaký český policajt prokecl, že i u nás jsou důležitější ty modré doporučení než omezení, že tak na to dbají ....
el Sent from my  browser
+bambilion, říkám to už dlouho
el Sent from my  browser
Když někdo rozkope dálnici i souběžnou objízdnou silnici - to je normálně fakt na pár facek.
mrmar Velký kus vlaštovčího zvratku? 
Tyhle zpomalovací semafory jsou fakt strašlivá kokotina, která nakonec povede k tomu, že lidi začnou ignorovat červenou i tam, kde jsou semafory fakt užitečný. Přesně jak u omezení rychlosti.
Když jsem kdysi projížděl Zélandem, měli v náročných zatáčkách informační ceduli o doporučené rychlosti. A tyhle cedule nekecaly, zatáčka šla projet v klidu o cca +10 km/h k tomu, co bylo doporučeno a člověk se rychle naučil, že tam ty cedule nejsou zbytečně. Tady je naprostá většina značek (a především těch rychlostních) umístěna zbytečně/buzeračně a zákonitě na ně člověk začne srát.
 
Orfanik Šílenec, nicméně génius! 
Tak nám uzavřeli polovinu D10 mezi Mladou Boleslaví a Bakovem nad Jizerou. To se stává, údržba je potřeba. Výsledem je samozřejmě pořádná kolona a snaha řidičů objet to někudy jinudy. Pikantní ovšem je, že na 610 (původní staré silnici) jsou mezi Bakovem a Boleslaví hned na dvou místech kvůli stavebním pracím semafory, takže směrem od Turnova se do Boleslavi skoro nedá dostat. Well done, tam už chybí jenom aby SŽDC vyhlásila zase nějakou pěknou výluku (v posledních letech snad každý rok nějaká byla) s náhradní autobusovou dopravou.
 
No hlavně v těch Kožušanech to byla sranda, protože vjezdový semafor občas reagoval i na výjezdová auta, která si v tu chvíli už s rychlostí moc hlavu nelámala. Taky je luxus, když to teda víte, blížíte se k semaforu tou padesátkou a zezadu si to přifrčí někdo, kdo to má na háku. A stojíte oba. To taky jednoho potěší.
 
rom007 oblibuji oder rybiny 
Prekvapive, nevim vsechno. Na rozdil od tebe, typickeho odpurce EU. Ale to sem nepatri.
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
Ty netusis spoustu věcí.
Ideální materiál pro EU.
Sybok_ok Good news, everyone.  Pocem a zvopakuj
A ještě tady článek dotýkající se aktuální diskuze. Od člověka, který se dopravním právem zabývá.
https://www.autoweb.cz/beran-inteligentni-semafory-a-jine-medvedi-sluzba-ridicum/
rom007 oblibuji oder rybiny 
Zajimave, netusil jsem, diky za link.
Sybok_ok Good news, everyone.  Pocem a zvopakuj
„Semafory, jak je napsáno v zákoně o silničním provozu, slouží k řízení provozu, ne k zastavování vozidel jedoucích nedovolenou rychlostí," zdůraznil policejní mluvčí Josef Bednařík.

„Užití „zpomalovacích" semaforů v obci Kožušany – Tážaly je v rozporu se zákonem a policie nemůže vydat protizákonné souhlasné stanovisko s jeho dalším užíváním," uvedl.
Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/zpomalovaci-semafory-na-piraty-funguji-kozusany-je-ale-musi-vypnout-20150424.html

rom007 oblibuji oder rybiny 
Pockam az cas mit budes.
Tak si to dohledej, já na to teď nemám čas ...
rom007 oblibuji oder rybiny 
Ta nezakonnost by me zajimala.
rom007 oblibuji oder rybiny 
Minimalne tam kde se dalnice plati je nemoznost opusteni dalnice mimo mytnou branu zcela zasadni
ocs sine ira et studio  OCSite
Jaká cedule cože? Dálnice je takový ten víceproudý oný, po němž se jezdí rychle. Cedule nějaké nikoho nezajímají, ty s tím vůbec nijak nesouvisí.
No vidíš. Na křižovatce se na červenou zastavit má ve většině případů, na silnici s buzersemaforem bez přechodu nemusí, neb ten je nezákonný.