Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Barclay,
vetek

Může vás zajímatReklamaDiskuze o silniční dopravě, předpisech, zákonech, železničních přejezdech, tunelech, dálnicích, pánech v klobouku, levě orientovaných ženách (jezdí zásadně v levém pruhu) i mužích - prostě doprava (i doleva).

Úplné znění silničního zákona: doc pdf

Odmítnutí podání vysvětlení (mohl bych způsobit trestní stíhání nebo stíhání za přestupek sobě nebo osobě blízké)
u PČR: §61 odst. 3 zák. 273/2008 Sb.
u MP: §11 odst. 4 zák. 553/1991 Sb.
na úřadě: §60 odst. 1 zák. 200/1990 Sb.

Databáze ukradených vozidel

Spřátelené kluby:
Silniční doprava - body


Nazaretsky Jsem do muziky celej blázen  protože jsem blázen
Na to by ale melo byt pohlizeno jako na jeden skutek. Ale to urad sam od sebe neudela, tomu je potreba se venovat.
Orfanik Jemným poklepem dosáhneme   požadovaného nastavení
Není zač!
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
Orfanik Jemným poklepem dosáhneme   požadovaného nastavení
Pokud měří policajti, ví řidič hned, že porušil předpisy. Pokud měří kamera, řidič to neví, porušuje ničím nevarován předpisy opakovaně a pak mu to spočítají všechno za měsíc. A to se ještě dá diskutovat o tom, jak moc je nebezpečné na daném úseku překračování rychlosti.
cajti Nebojte se  zeptat
Za to ruští fašisté ....
Vladimir Putin v červenci oznámil, zakáže skryté měření rychlosti na ruských silnicích, neboť podle něj vede jen ke zvýšení výběru pokut a nikoli ke zvýšení bezpečnosti na silnicích. Radary tak nově budou muset být označovány a používány jen na místech s prokazatelně vysokou nehodovostí, chystané změny jsou ale nakonec komplexnější.

http://www.autoforum.cz/predstaveni/rusove-meni-pravidla-pro-mereni-rychlosti-na-silnicich-nektera-jsou-hodna-nasledovani
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Na D1 zapnou radary ve dvou úsecích, dva se ještě chystají
15. srpna 2019 18:43
Od soboty začnou na modernizovaném úseku dálnice D1 mezi Souticemi a Loktem měřit dodržování omezené rychlosti radary. V polovině příštího týdne se tak stane i mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi a ještě později přibudou další dva úseky, sdělil mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka.

Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/d1-radary-rychlost-dalnice-usekove-mereni.A190815_160232_domaci_hmo
 
ok 2.dubna 
Předřečníci to vystihli dokonale.
Reakce na | Vlákno  
Agave co nejde silou, jde jeste vetsi 
+1 Nesmíš šukat nezletilé děti. vs Nesmíš šukat.
Nazaretsky Jsem do muziky celej blázen  protože jsem blázen
Nejen pocit čéče, jsem o tom přesvědčen.
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
Máš pocit, že tím snad změnil význam té věty?
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
Upřímně, z tohoto textu se mi dělá docela špatně a to nejsem úplný anarchista.
el Sent from my  browser
Aha dík.
ok 2.dubna 
Udělat tečku v půlce věty, to chce celého demagoga.
ocs sine ira et studio  OCSite
Ze zákona o silničním provozu, z prováděcích předpisů a z právních předpisů nevyplývá, že by účastník provozu na pozemních komunikacích sám mohl činit úsudek.

A pak není divu, že to na silnicích vypadá tak, jak to na nich vypadá :(

V tom zákoně máš pak dál třeba: (6) Veřejné parkoviště je stavebně a provozně vymezená plocha místní nebo účelové komunikace anebo samostatná místní nebo účelová komunikace určená ke stání silničního motorového vozidla.

Já to chápu tak, že je to účelová komunikace shodou náhod celá určená ke stání.
DadB jsem zralý na šrotovné 
(wiki)
Co se týče účelnosti a vhodnosti dopravní značky, Nejvyšší správní soud v roce 2009 konstatoval: „každý účastník silničního provozu se musí řídit dopravním značením, a to i tehdy, když se mu to jeví jako nevhodné, nepohodlné či neúčelné.“ V březnu 2010 Nejvyšší správní soud konstatoval: „Účastník silničního provozu nemůže sám činit soudy o zákonnosti dopravní značky a rozhodovat se, zda se značkou bude řídit, či nikoli.“[15] Rozsudek Krajského soudu v Hradci Králové ze dne 19. dubna 2011, č.j. 52 A79/2010- 38, publikovaný pod č. 1564/2011 Sb. NSS, konstatoval: „Dopravní značky jsou správním aktem, kterému svědčí presumpce správnosti, tzn., že na dopravní značku se musí nahlížet jako na zákonnou, dokud není prokázán opak, tedy až do okamžiku, kdy k tomu příslušný orgán vysloví její nezákonnost. Ze zákona o silničním provozu, z prováděcích předpisů a z právních předpisů nevyplývá, že by účastník provozu na pozemních komunikacích sám mohl činit úsudek o zákonnosti dopravní značky a na základě svého hodnocení se rozhodnout, zda dopravní značku bude respektovat či nikoliv.“
 
DadB jsem zralý na šrotovné 
Dík! Jsem zblbý z medií. Červené sloupky skutečně značí účelovou komunikaci.
Ovšem pak v její definici neshledávám ani za mák nic o parkovištích.

Účelová komunikace je pozemní komunikace, která slouží ke spojení jednotlivých nemovitostí pro potřeby vlastníků těchto nemovitostí nebo ke spojení těchto nemovitostí s ostatními pozemními komunikacemi nebo k obhospodařování zemědělských a lesních pozemků. Příslušný silniční správní úřad obecního úřadu obce s rozšířenou působností může na žádost vlastníka účelové komunikace a po projednání s Policií České republiky upravit nebo omezit veřejný přístup na účelovou komunikaci, pokud je to nezbytně nutné k ochraně oprávněných zájmů tohoto vlastníka. Úprava nebo omezení veřejného přístupu na účelové komunikace stanovené zvláštními právními předpisy tím není dotčena.

Navíc napálilo kudrlinku, její definice vůbec není v zákoně o provozu na pozemních komunikacích (zák. č. 361/2000), ale v zákoně o pozemních komunikacích (zák. č. 13/1997)
jak mimo pozemní komunikaci? Snad na účelové komunikaci, ne?
a kde se nacházíš?
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
Co jsem našel, tak značky se vztahují na úpravu provozu na pozemních komunikacích. Je to tak i v zákoně.
Reakce na | Vlákno