Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Dodržujte prosím stanovený formát přezdívka (jméno)/odkaz. Všechno ostatní budu mazat, ale neberte to tak, že vás nemiluji.

5x link na ID = zápis do zahlavi
ji/jí, ni/ní: SaintPaul, TanderLee
mě/mně: wednesday, nagara, vojtas, TanderLee, kuli..., violetelephant
zapomněl:
hold/holt: fredie, momoko, dragon, beatman

Můžete odkazovat na Okouna i kamkoliv jinam, ale snažte se prosím posoudit, jestli to má smysl a bude nám z toho dobře.

tahák


otestovat se muzete tutok

TARJAN Nech brouka žít. 
"že čím víc to člověk čte špatně napsané, tím víc se mu kurví ten automatický cit pro to, jak je to správně" Přesně tak! Gramatiku jsme znali především z četby, což v člověku zůstane. Pak čte na interntu ledaco a mozek si to zapíše také.
Mastodont  
Jo, to by mohlo být. Při soustavném čtení indické angličtiny mě pak taky někdy překvapí správný britský tvar, který člověk pomalinku vytěsňuje ...
vyktor pojď, nepomůžeme jí 
+1000
Negramoti (včetně novinářů) postupem let rozhlodávají v mé hlavě všechno, nad čím jsem od 5. třídy nikdy nezaváhal. A není to samovolné chátrání; v ostatních oblastech se mi (zatím) to neděje. Je to tou jazykovou absorpcí, díky níž člověk nasaje třeba přízvuk či dialekt, když někde žije dlouho.
OberSturmKlippFuhrer Kom(u) - MNĚ. Koho - MĚ. 
On je problém, že čím víc to člověk čte špatně napsané, tím víc se mu kurví ten automatický cit pro to, jak je to správně :-(. Aspoň u mě to tak funguje. Před nějakými dvaceti lety by se mi absolutně nemohlo stát, abych to napsal špatně. Teď se celkem často přistihnu při tom, že se musím na vteřinu zamyslet, který tvar tam patří.