Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 


Ujo In God we trust. 
IMHO, pokud byste meli vuli, tak by vas 55% mohlo na schuzi schvalit najmuti soukromeho detektiva, co by hoardera fyzicky nasel a zkusil ho prekecat. Podobne by mel nekdo obejit a opakovane otravovat ty 2 silence a potom by to snad melo pres per rollam jit.

My jsme pomerne velke SVJ (105 jednotek), nemala cast jsou pronajate jednotky, ve kterych majitele nebydli, a onehda bylo potreba zmenit prohlaseni vlastnika, na coz musel byt 100% souhlas a uredne overene podpisy, a taky to slo, i kdyz spravce musel nektere uhanet opakovane.

Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
no tyjo... a co ty peníze, který leží na tom původním účtu?
Steve Coups Pour Coups 
Ja nabizel dve varianty. Prvni: poslat SVJ do insolvence. Tim nastoupi insolvenscni spravce, ktery bude mit pravo s prostredky nakladat. Druha: odsouhlaseni separatniho fondu, kam se bude prispivat a kam budou mit pravo nadefinovani lide, kteri z toho fondu dluhy zaplati. Pouzila se druha varianta.
Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
jen tak ze zvědavosti, jak se to vyřešilo?
No úžo, ještě že u nás jsou SVJ po vchodech. I tak se dohodnout..
Nutnost 100% účasti u nás naštěstí žádný šílenec nikdy nenavrhnul, jsme obrpanelák o 14 vchodech a asi 450 partajích, i tak jsme rádi, když se sejdeme usnášeníschopní. Zato se nám podařilo dostat do situace, kdy existují dva návrhy na nové stanovy (přičemž nové bychom měli mít, pode nového zákoníku) a žádný z nich nemá dostatečnou podporu na to, aby prošel. Per rollam je sice v obou, no akosi...
Micana If you don't have a wristband, my man... 
Tohle řešíme už několik let. Ve starých stanovách je zakotvená ke změně stanov potřebná 100% účast při hlasování, takže nás 55 %, co chodíme na schůze, si tam vždy smutně pláče na rameni. Ani per rollam nezafunguje, protože máme v baráku dva šílence, co administrativní úkony provádějí či neprovádějí dle toho, co jim napoví Pán pekel, a jednoho chronického hoardera, který v tom bytě už léta nebydlí, protože ho zastavěl krabicemi, a na dopisy neodpovídá.
Steve Coups Pour Coups 
Ano, deji se ruzne veci. Nejzajimavesji pripad, co jsem zazil byl, kdy dva velci vlastnici nebytovych prostor zablokovali volbu noveho vyboru po odchodu dvou clenu. Ve vyboru zustal jediny clovek, ktery dela naschvaly a SVJ prestalo cokoliv platit, protoze clovek, co z vyboru odesel, byl JEDINY s pristupem k uctu SVJ a banka neprovede zmenu pristupu pri neexistenci alespon dvou clenu vyboru. Ale i z takovych situaci je cesta ven a uz se to vyresilo.
(To bohužel vyžaduje, aby SVJ bylo schopné si tu změnu stanov odhlasovat. Been there.)
Steve Coups Pour Coups 
Tomu nerozumim, jak at to tam vytahnes? O bodu, ktery neni predem oznamen v programu shromazdeni, nelze hlasovat! Vystavili byste se nebezpeci, ze se proti tomu ohradi hlavne ti, kteri na schuzi neprisli. A co se tyka usnasenischopnosti, zajistete si ve stanovach per rollam, to je dnes pro spoustu SVJ jedina moznost, jak neco odhlasovat.
Ujo In God we trust. 
Stanovy snad maji byt dokonce v rejstriku pravnickych osob, ne?

Jak pise Zerryk, bod musi byt uveden v programu schuze, v obecne diskusi je na nic.

Když nejsou stanovy, tak platí vzorové stanovy 371/2004 Sb., ale v některých částech jsou přebité kogentními ustanoveními občanského zákoníku. Čili právní maglajs.
Podle §1200/3 stanovy musíte mít v rejstříku. Také byste se asi měli přejmenovat na něco, co má v názvu "Společenství vlastníků", a zanést do rejstříku určitý počet členů výboru. Jinak vás dříve či později začne prudit rejstříkový soud.
Ok snad to ohlidam. On je na tohle prase asi, zadny zaznamy ze schuzi nedal, stanovy prej nejsou, to je pak tezky. Neposkytl nic, ani to co je na katastru
Hlasů stačí tolik, kolik máte ve stanovách na schválení rozpočtu. Pokud to tam nemáte, tak nadpoloviční většina přítomných podle § 1206. Hlavně aby pozvánka na schůzi byla rozeslaná 14 dnů předem a obsahovala ten bod na programu, jinak by tu schůzi mohl někdo námitkou úspěšně zneplatnit.
Zadluzeni ne, vytah se resit bude, to mi sam predseda rekl at to tam vytahnu. Ale nema byt 100% hlasu?
Reakce na | Vlákno  
Ujo In God we trust. 
Taky je mozne pozadovat zarazeni bodu jednani na zarijovou schuzi - vymena vytahu. Udelal bych doporucenym dopisem SVJ, podle toho, jak to zrejme funguje. (Ve fungujicich SVJ staci vyboru rici.) Pokud bude shromazdeni usnasenischopne (Coz byva tez kamen urazu.), mela by pro toto stacit vetsina hlasu, pokud nepujde o zadluzeni se.