Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 


(Podotýkám že věci, co tam měl, nebyl nábytek, vybavení domácnosti a jiné potřebnosti, ale zjevné krámy.)
Onehdá nám radili policajti, uzavřít s problémovým jedincem nájemní smlouvu na místnost, co si svévolně zabral, na krátkou dobu určitou, a neprodlužovat. Tím vznikne důvod k vyklizení. Ovšem jak někoho, kdo si myslí, že už máme komunismus, přimět k uzavírání nějaké smlouvy, už neporadili. Nakonec to po několika upozorněních šlo do kontejneru.

Podle mě je velký rozdíl mezi záborem chodby - úniková cesta, a záborem nějaké místnosti, kde to nepřekáží. Chodbu by podle mě šlo vyklidit hned z titulu té únikové cesty. Na sušárnu pak použít to výše uvedené řešení.
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
(právník už nefunguje a chtěl by se odebrat do postele, dlouhý den, ale ještě čeká na půlnoc, aby mohl odkliknout email, co má odejít "zítra")
Micana If you don't have a wristband, my man... 
koukám, že právník tu už je - tak jenom dodávám, že tenhle postup už byl v praxi použit.
Micana If you don't have a wristband, my man... 
Tak jsem se zeptala právně vzdělaného kamaráda a zároveň majitele bytu, a ten navrhuje tento postup (prý v podstatě jediný legální):

co se týče věcí: oficiálně ji vyrozumět, že pokud si své věci neodveze do určeného data, budou na její náklady uskladněny. V určené datum, pokud neodstěhuje, se věci odvezou do nějakých pronajatých skladovacích prostor, které samozřejmě s největší pravděpodobností platí SVJ, ale jí od toho dne nabíhá dluh plus úroky, protože byla oficiálně vyrozuměna. A pak už se to řeší právní cestou a přes exekutora. Je to pruda, ale dle zákona.

Z trvalého bydliště neplyne naprosto nic, tím netřeba se znepokojovat.
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Tak to samozřejmě je, ale soudě dle dotazu si spíš hledala nějaké řešení.
ocs sine ira et studio  OCSite
Já osobně bych to bez váhání řešil přesně stejně; ale stran zdejší diskuse mám dojem — mohu se mýlit — že řeč šla o tom, že to možná v současném světě je jaksi lehce nezákonné.
Nazgul Chtěl bych mít kapelu  ze samejch psounů
Možná jsem se špatně vyjádřil. Nájemníci byli upozorněni, že harampádí na chodbách nemá co dělat, a bude toho a toho dne bez náhrady zlikvidováno. Jestli ty věci někdo vyhodit chtěl či nikoliv, bylo irelevantní.
ArtRose - Káťa 
Díky všem. Ještě tady nezazněla verze: na její věci nemůžeš sáhnout. Běž se s ní soudit a pak ji vystěhuje nějaký soudní poskok.
 
ArtRose - Káťa 
Problém je, že tam kontejner stál před půl rokem na věci, co se mají vyhodit. Ona ty své vyhodit nechce, jen odkládá jejich odstěhování...
ArtRose - Káťa 
:D
Nazgul Chtěl bych mít kapelu  ze samejch psounů
U nás družstvo (teď už vlastně SVJ) jednou ročně objedná kontejner, do kterého všechny takto odložené věci vyhodí (o čemž jsou nájemníci měsíc dopředu uvědoměni).
 
Problém s tím, že mi někdo umístí svůj bordel na moje prostory mi nepřijde správné řešit tím, že je umístím na prostory někoho jiného.
e.wusha out of the blue and into the black 
Podobně se u nás stěhovala jedna problémová paní. Nábytek, koberce atd si vystěhovala na chodbu v přízemí a za vchodové dveře. Bylo to tam cca deset dní (nikdo nic neukradl) Poté se na věcech objevila cedulka, že jakmile do týdne nezmizí, budou na její náklady zlikvidovány. Další den už tam nebyly - přijel si pro ně syn.
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Fuente ovejuna je dobré řešení, ale musí všichni držet basu.
Vyhodit? Není s tím moc práce? Nestačí vystěhovat před/za barák?
 
Jinak teda někde v Domovním řádu by mělo být napsáno, co se může ukládat do kočárkáren (kočárky, boby..), koláren, společných prostor. A někde ve Stanovách mít odkaz na ten Domovní řád s tím, že když tam bude něco jiného, tak že se vyzve majitel(ka) způsobem obvyklým (nástěnka+doporučený dopis) k odstranění (nebo že se to prostě vyvěsí, není-li znám(a)) s nějakou lhůtou. A když věci neodstraní, že se to vyhodí a náklady se po ní budou vymáhat. Jako skoro všechna družstva čas od času vyhazují věci z kočárkáren a spol., protože jim nic jinýho nezbejvá :)
Já si dovedu představit, že pokud by vám požárníci dali pokutu, že byste ji pak po ní mohli vymáhat. Ale že by to bylo rychlé a bezbolestné...
Reakce na | Vlákno  
Steve Coups Pour Coups 
Ve sklepich, kocarkarnach i susarnach se dost krade. Toliko k neoficialnimu a rychlemu reseni.
 
ArtRose - Káťa 
Aha. To musím zjistit. Díky za tip.
Reakce na | Vlákno