Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 


bwian I'm a lucky bastard! 
Trissie: To jste na tom podobně. My se vždycky sejdeme tak nějak v těsné nadpoloviční většině, ale pokaždé je to boj, jestli budeme usnášení-schopní nebo ne. Nekonečné reklama a hrozící soud (žaloba je již u soudu), to máme taky. Jenom to tunelování se nám vyhlo - respektive, nevíme o něm.
stromovous Z matematiky jsem nematurovala  <°---<
Mým největším úspěchem je, že jsem v domě nechal zavést WiFi. Sehnal jsem bohužel jen 7 zálejmců :-)
 
práce kontrolní komise
Důsledná kontrola správce - jak vymahá pohledávky, zda a jak často rozesílá upomínky - doporučuji permanentní buzeraci, aby upomínání bylo písemnou formou, nikoli telefonem nebo osobně, protože pak nemáte podklady pro případnou žalobu. Taky by měla procházet došlé faktury a jejich úhrady, aby jste platili jenom náklady, které se vztahují pouze na vaše družstvo/společenství. Atd.
cajti Hus do domu, oheň do  ruky ...
Občas práce nad zfalšovanými čísly, časem osud obětního beránka.
gotreg řekni Ďáblovi ne,  avšak dýmce ANO
co všechno obnáší členství v kontrolní komisi? nějak jsem tam lanařen (BD) a děsím se, děsím
 
book, vlastník, bývalá předsedkyně kontrolní komise SVJ, stávající externí podpora výboru.

Ovšem moje historky jsou spíše hororové - SVJ o 114 jednotkách (z nichž 1/2 nebydlí v domě a proto nechodí na shromáždění), hrozící soud s developerem, ve 4 roky staré novostavbě neustálé reklamace zásadního charakteru, pokus o tunelování ze strany bývalého předsedy výboru, hledá se třetí správcovská firma za dva roky... no máme veselo.
 
V létě máme splaceno, a budeme mít schůzi, zda dál zůstat družstvem, či jít do osobního vlastnictví... Ráda se zde dozvím cokoliv, a budu referovat, jak to u nás vypadá. Přestože je nás "pouze" 24, tak dohodnout se, bude dost obtížné. Za sebe nenápadně lobuju, aby bylo zachováno družstvo...

Jo, a jsem předseda :o(((
 
stromovous Z matematiky jsem nematurovala  <°---<
Book. Vlastník, hypotéka.
 
captainn to houká kápo  sýček
bwian: V současné době máme bohužel tutéž srágoru v bytech a jen měřák na patě měřidla. Takže nás pravda zdánlivě nemusí trápit děravé rozvody (až na to, že si to stejně rozpočítaj do ceny GJ), ale i tak je to mor.
Původně tu s tím řádila Energie České Budějovice, která za hříšné prachy dělala s prominutím úplné hovno. Odečty prováděla nějaká místní brigádnická dvojice, která člověka přikovala na celé odpoledne doma a to bylo tak všechno.
Teď jsme přešli na nějaké Pražáky a z hlavy nevím, zda a o kolik je to levnější, ale jsou s nima také problémy.
Londo Zmítám se mezi vodou  a zakořeněnými stromy.
Kniha.
 
deekey prostě..tak:-)) 
Ad Účetnictví: Nejlepší by asi byl člověk-účetní (nevím jak máte barák veliký), který tam bydlí s vámi, asi by těžko měl snahu tunelovat. Ale málokdo to chce dělat. Ani u nás se nikdo v tom 107 bytovém baráku nehlásil.
 
bwian I'm a lucky bastard! 
ad Účetnictví: My jsme nyní u firmy, která patří developerovi, ale jsou hodně drazí (čísla teď nemám po ruce). Hledáme náhradu, ale chce to osobní reference, podle nabídek je těžko vybírat. Každý naslibuje cokoliv.
 
cajti Hus do domu, oheň do  ruky ...
Book, ale jen na kukačku.

Já budu vlastníkem RD, ale historek mám nasbíráno mnoho.
 
bwian I'm a lucky bastard! 
Ad měření tepla: U nás máme měřáky na radiátorech (takové ty odparné), ale do budoucna bychom chtěli přejít na nějaké měřáky na přívodu tepla do bytu - ty odparné jsou a) nepřesné, b) lidi si stěžují, že se z nich odpařuje svinstvo, c) ta firma, co je odečítá, si za to účtuje hrozné peníze. Ale u nás je to asi hudba budoucnosti. Nicméně, jestli někdo máte zkušenost s instalací nějakých (nejlépe dálkově odečitatelných) měřáků topení, tak budu vděčný za informace.
 
book. patri sem i debata o problemech s vlastni rodinou ktera vlastni ruznymi podily 1 dum?
 
gotreg řekni Ďáblovi ne,  avšak dýmce ANO
book.
v nejbližší pětiletce nás čeká přechod na individuální měření tepla (zatím se to řeší u paty domu), takže o veselé historky nebude nouze ):-))
 
deekey prostě..tak:-)) 
Bwian - ohledně účetní firmy zatím doporučení žádné dát nemohu, snad jen, že včera nám tvrdil předseda a místopředseda samosprávy, že zůstaneme dál u družstva ohledně péče vyúčtování, protože by nás jiná firma určitě vytunelovala:-) K vyúčtování byhc jen podotkla družstvo nedružstvo, je to rok od roku nepřehlednější, nedělám si vůbec iluze proč asi. Jinak miluju tyhle schůze v malé sklepní místnosti, kam se namačká tak 50 lidí, vydýchaný vzduch a prakticky se ani neví pořádně co se schvaluje a proč:-(
 
deekey prostě..tak:-)) 
Sice vlastník
..ale v domě, kde se teprve bude sdružení vlastníků či cosi podobného zakládat a jít do toho musíme, ze zákona, jak je prý 70% vlastníků v paneláku, tak se musí utvořit právnická osoba. Zatím je nás 66 %:-)Tak jsem tady taky na "čumendu":)) Zatím mohu jen konstatovat, že je hrůůůza se ve 107 bytech dohodnout o čemkoliv a nemyslím, že to bude kdy lepší, ať jsme v jakékoliv formě vlastnictví:-(
 
Mastodont  
Book.

Ale já jsem jen družstevník, nikoli vlastník, čili spíš budu sledovat, zda má význam do "toho" jít :-)
 
bwian I'm a lucky bastard! 
Vítejte, vážení diskutující...

Rád bych, kdyby se tady podařilo vyměňovat si zkušenosti se správou domů/bytů... například my se zrovna soudíme s developerskou firmou (což už je trochu extrém), ale věřím, že reklamace budou docela časté. Taky chceme vyměnit firmu, která se stará o účetnictví, a hledáme reference. Budu rád, když se ostatní podělí o svoje zkušenosti, varují před chybami nebo si prostě jenom vybijí svou zlost.