Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 


Jo, dělalo to velký hluk (stykače při spínání a silné motory), možná se dnes už dělají vylepšené modely. My budeme přecházet na tu dvojku.
Zeptej se prosím.
Ano, ty máme na střeše, už léta jsou vypnuté, tuším kvůli hluku (mohu se zeptat proč přesně).
Dotaz
Máte prosím někdo zkušenosti s ventilátorem na obr. č. 3?
(Ventilátor motorový, není umístěn nad světlíkovou šachtou, ale bokem, takže by neměl být hlučný, spíná se automaticky, pro osmipatrový dům.)
http://www.kdkekoizol.cz/vzduchotechnika
 
Gustav_Husak  
+1
frakira už nemá žádné problémy... 
+ 1

Sbíhat z pátého patra (ono to bylo blbé i s výtahem, ale když zrovna nejezdil, bylo to úplně na zabití) s miminem a dvouletým děckem, abych si mohla převzít balíček, je něco, co bych si nechtěla zopakovat.
Pokud mimino spalo, bylo to ještě horší, protože pokud spalo, nemohla jsem pryč (po probuzení mě prostě musela mít u sebe), pokud ho probudil zvonek, bylo uvřískané tak, že bych ho dolů netahala.
Nakonec to skončilo tím, že jsem nechala všechno posílat manželovi do práce a u těch pár úředních dopisů jsem zvedla telefon s "Tady pošta, přijďte si pro doporučené psaní" "Nemůžu, odneste to zpět na poštu. Děkuji. Nashledanou."

To dálkové odmykání nefungovalo asi čtvrt roku, šílela jsem z toho.
ocs sine ira et studio  OCSite
Byť nekřesťan, miluji bližního svého. On tam patrně nějaký bydlet bude.
Steve Coups Pour Coups 
vy bydlite spolu, ze te to tak nasira?
 
ocs sine ira et studio  OCSite
Ten poslední bod je docela hodně velká hovadina a prasárna a debilita. Abych to vyjádřil hodně decentně.

To bys nevěřil, ale jsou také lidé, co cestu dolů vážit dost dobře nemohou (např. nemocní, chabrus na nohy a po 80. narozeninách, na vozíku...), a přesto mají tu donebevolající drzost předpokládat, že k nim smí dorazit návštěva, listonoš nebo instalatér.

Dálkové otvírání je v jakémkoli větším nájemním domě* naprostá nutnost. A pokud máš dojem, že pan Vopička od vás ze čtvrtého patra pouští dovnitř zloděje, vyřiď si to s panem Vopičkou, ale nevymýšlej kvůli tomu überkokotiny jež velmi zásadně vadí slušným lidem.

* V menších a/nebo tam, kde jde o společenství vlastníků, závisí samozřejmě na dohodě partají, tam je to jejich věc.

Máme samozamykatelné dveře nečipové, a:
- Zámek (abloy el060) je kurevsky drahý, ale nevydrží o mnoho déle, než hobes klasik. No možná o trochu déle, ale ne co by odpovídalo poměru ceny.
- Máme (prý) nejsilnější mechanický zavírač, co byl k sehnání (geze ts4000), ale i ten má klasické neduhy jako že za tepla tříská, za zimy nezavírá a průvan nepřemůže... Prý že by zavírač měl být s elektropohonem, nebo aspoň oddělit schodiště dalšími dveřmi, aby se omezil průvan.
- Pachatele s tím tupým dlátem sice zámek nevpustí, ale dveře vám stejně rozrýpou - není nad klasické panelákové dveře z jeklů a pásoviny. Když už, nechte si v oblasti zámku na dveře i futro nanýtovat silný nerez plech. Sice to nebude hezké, ale orvaný hliník/plast je ještě ošklivější.
- Kliku berte takovou, kde čtverhran prochází až na druhou stranu a je ukotven v kouli. Např Rostex R1 a spol. Pokud je klika ukotvena pouze ve vnitřním štítku, po několika měsících se vyviklá nebo ohne, jak se za ni bere.
- Když už ten Rostex, tak ten zaoblený typ. Ten hranatý má nahoře a dole umělohmotný špunt, který vám zanedlouho někdo vydloubne.
- Vnější štítek s koulí asymetrickou, aby nestrouhla ruka o futro (pokud se otvírá dovnitř)
- Pokud si dáte na dveře madlo, nechte si ho připevnit neukradnutelným způsobem. Červík nestačí :-)
- Lidi mají ve zvyku těžké dveře otvírat tlačením botou při spodní hraně - požadujte dole okopový nerez plech.
- Zárubně musí být namontované tak, aby se nevymlátily, a aby se nekroutily při změnách teploty. Jinak dveře občas kvůli zkřížení nebudou dovírat a z okolí spáry bude neustále padat omítka.
- Při volbě povrchové úpravy myslete na grafiti a škrábaly... podle mě je nejvhodnější buď elox, na kterém drápance nejsou moc vidět, nebo bílá, která se celkem snadno zaretušuje.
- Barva pokud možno světlá, kvůli omezení teplotních změn.
- Zasklení tvrzeným sklem aspoň do výše hlavy aspoň zvenku, odolá slabším vandalům a menším hozeným předmětům.
- Nedávejte tam dálkové otvírání, vetřelec obezvoní všechny partaje a někdo mu to nakonec zmáčkne. Když by měl vážit cestu až dolů, tak si to rozmyslí.
bwian I'm a lucky bastard! 
Samozamykatelné dveře
Plánujeme v našich domech vyměnit dveře (z takového pochybného plastiku, lze otevřít v podstatě tupým dlátem) za hliníkové samozamykatelné, pravděpodobně čipové. Máme nabídku od firmy REX, je to na sedm vchodových dveří, včetně stavebních prací a odstranění odpadu, celková cena kolem půl milionu. Nemáte někdo srovnatelnou zkušenost? Nějaké věci, na které si dát pozor? Díky.
 
Altaroffilth  
To je trošku hrabání se ve stavebním zákoně. Pravděpodobně to bude stavba jen na základě ohlášení, stavebnímu úřadu pokud budeš ten zahradní domek nějak představovat. Spíš se zamysli, co přesně chceš, a pak brnkni na stavební odbor městského úřadu a domluv se s nimi.
ocs sine ira et studio  OCSite
V tomto případě bych radil nic nikomu nehlásit a na veškerá povolení se upřímně vydefekovat.

Akorát v případě, že by kutění bylo natolik hlučné, že by mohlo otravovat sousedy (budou-li tam vůbec jací), je vhodné je předem obejít s flaškou a štamprlí :)

Chtel bych si koupit pozemek - zahradku se zahradnim domkem - a postavit si tam kutilskou dilnu/kovarnu (idealne neco jako zdeny domek 5x5 metru s krbem a elektrinou). Nebude to "provozovna" jako u zivnostnika, ale spis misto, kde bych si kutil - jednou za uhersky mesic nuz, nebo kozene pouzdro, nebo knihovnicku, proste veci, kere by asi sly delat i v panelaku, ale obyvak na ne vyhradit nemuzu, pritelkyne by protestovala.

Ale nevim, jake se na to vztahuji povoleni, ohlaseni a tak podobne - poradi mi nekdo, co me ceka a jak si s tim nejak snadno poradit?
 
Steve Coups Pour Coups 
Je to psane na ceske s.r.o.cko vlastnene Rusy. To by snad dorucovani melo zlepsit.
 
Altaroffilth  
Ještě jedna drobnost. Každý soudní spor je opruz. Takže pokud by se ti podařilo dohodnout s hygieniky na měření hluku, a ti byli ochotni s tím něco dělat, je to lepší varianta. Osobně si ale nemyslím, že by se ti podařilo bez větších obtíží uspět.

http://www.szu.cz/tema/zivotni-prostredi/prevence-a-ochrana-pred-hlukem
 
Altaroffilth  
Nemusel by to být spor složitý věcně. Problém může být v tom, že to jsou Rusové. Např. doručování atd.
Steve Coups Pour Coups 
Altaroffilthovi dekuji za napad. Zkusim.
 
Steve Coups Pour Coups 
 
Altaroffilth  
Říká se tomu negatorní žaloba. Spočívá v tom, že v návrhu na rozhodnutí (tzv. petitu žaloby) chceš po soudu, aby rozhodl, že ten kdo ruší tvé vlastnické právo (nějak zasahuje do tvého vlastnictví - nejčastěji ti brání něco v plném rozsahu užívat, třeba ti pouští odpadní vodu skrz plot do trávníků v důsledku čehož tam máš mokřad a nemůžeš běžným způsobem využívat své zahrady) tuto činnost ukončí a do budoucna se jí zdrží.

No a ten zákon o vlastnictví bytů má ustanovení, které říká toto:

§ 14
Zasahuje-li vlastník jednotky do práva ostatních vlastníků jednotek takovým způsobem, že podstatně omezuje nebo znemožňuje jeho výkon (zápach, hluk,... - v nějaké nepřiměřené míře, intenzitou a soustavností) a nesplní povinnosti uložené rozhodnutím soudu (tj, rozhodnutí o té negatorní žalobě), může soud na návrh společenství nebo na návrh některého z vlastníků nařídit prodej jednotky.

Zatímco to první je normální sousedský spor, kterých řeší soudy mraky, to druhé v praxi odzkoušeno nemám.