Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 


Steve Coups Pour Coups 
Jo pardon, ted vidim, ze jsi clen a ne vybor. Takze jak rika Zerryk, vybor by ho mel mit.
Steve Coups Pour Coups 
Prohlaseni vlastnika je zaklad kazdeho SVJ. Pokud nemas, utikej na katastr pro kopii a priprav si 20Kc za stranu.
Měl by ho mít výbor někde založené, protože při vzniku SVJ se dávalo na katastr.
Ok, diky! Nicmene takovy prohlaseni vlastnika asi nemam :(
Čí je telefon, je zapsané v Prohlášení vlastníka. U nás je tam výslovně napsáno že telefon patří k bytu. Pokud to tam psáno nemáte, tak platí nařízení vlády 366/2013, že společné části jsou "i) rozvody telefonu, domácí zvonek, vnitřní vybavení a umělecká výzdoba společných částí domu, vjezdové závory, brány, vrata a jiné příslušenství domu, které je nezbytně nutné k provozu domu a k užívání jednotek a z hlediska své povahy je k tomuto účelu určeno." Vykladač práva npkc.

Na to namontování by to chtělo někoho kdo určí vhodný typ a pozná ty dráty. U nás jsou s tím problémy, neboť si při stěhování každý SVŮJ pěkný telefon odnese, nový vlastník tam pak stylem pokus omyl připojí nějaký polofunkční šrot, a výsledkem je přetížená síť a nutnost zjišťovat, kdo to zase rozbil.
A jeste neco - zvonky tu jsou (dvere se s nima vchodovy nicmene pry otevirat nedaji), nicmene ja tu mam draty ze zdi a zadnej telefon. Ptala jsem se na to predsedy a rekl mi, at si telefon koupim a namontuju. Eee, neni to nahodou soucasti domu, tj. opet starost SVJ?
 
Ach jo, porad si nerozumime. Ja jsem clen SVJ a chci, aby predsednictvo zaridilo prorez. Jeste jsem s nima o tom nemluvila a bojim se, ze me poslou do haje a nic resit nebudou. Protoze ten ker vadi nejspis jen mne, protoze jsem v 1. patre a vejs asi uz nestini...
Řešili jsme oficiálně přes radnici, jelikož to byl strom městský. V lednu požádáno, v březnu napochodovali zahradníci a prořezali větve plácající do domu. U stromu soukromého ve dvoře předpokládám, že pokud mezi sousedy není bonzák, tak si řežte jak je libo.
Jaky kaceni porad? Ja to chci zachovat, jen zkratit/prorezat... klidne az na podzim, letos uz se smirim, ze je pozde. Spis jestli nektery SVJ toto takto resi a za jakych podminek apod.
Vegetační klid má smysl u prořezu, ale nechápu ho u kácení.
No a pokud by se to resilo ofiko, tak muze do podzima na kaceni zapomenout protoze vegetacni klid..
Kdo mluvi o kaceni? Ach jo... prorezat, zkratit, navic liska neni stromu, ale ker, jde mi spis o zkusenost, co muzu pouzit, aby bylo predsednictvo vstricny atd.
Z roku 2010? Mela by byt nejaka nova smernice ohledne vnitrnich dveri, uz cca od 2015 s max. plneni v 2017...
Steve Coups Pour Coups 
Toto ti muze pomoci.
Steve Coups Pour Coups 
Povolení kácení stromů Potřebné povolení na kácení stromů, které rostou na Vašem pozemku/zahradě, budete potřebovat pro neovocné dřeviny, jejichž obvod kmene je ve výšce 130 cm nad zemí větší než 80 cm. U menších obvodů kmene není povolení nutné. Žádost o povolení kácení stromů se podává u orgánu ochrany přírody, kterým může být městský nebo obecní úřad. Vyrozumění s povolením či zamítnutím žádosti získá žadatel bezplatně přibližně v termínu 30 dnů.
Vnitřní dveře se dají doinstalovat i do výtahu s třískacíma dveřma, takže se na třískání nic nezmění a navíc bude v kabině méně místa :-)
Na výtahy se každých 6 let má dělat inspekční prohlídka a při ní technik s kulatým razítkem nařídí, co se má předělat a do kdy. To je jediný způsob, jak něčeho dosáhnout úřední cestou. Vyžádej si nahlédnutí do zprávy z inspekční prohlídky a pruď, pokud tam něco takového bude psáno, nebo pokud ta inspekce ani neproběhla.
Dotaz - strom
Pred jedinou velkou mistnosti do dvora mame asi 50 m lisku ktera komplet stini, takze 0 slunce (zbytek pokoju je do ulice na sever, takze taky slunce 0) a je tam tma. Jedinej balkon a mistnost, kterou to zasahuje, jsem nejspis ja v 1. patre. Da se s tim neco delat? Kdyby se to prorezalo aspon, nebo zkratilo, jenze to tak na pulku a to nwm... mate nekdo zkusenost, je nejaka moznost?
 
Dotaz - vytah
Jak je to prosim s vytahy, nemaji byt od 2017 uz vsechny s tema vnitrnima dverma? Prestehovali jsme se do domu ze 70. let, je tu snad vsechno puvodni, SVJ se k nicemu nechysta, vytah je peklo, budi nas nonstop, dvere nejdou poradne otevrit ani zavrit a lidi s tim triskaj a my jsme primo nad tim, tak jestli mam nejakou nadeji, ze treba bude vytah novej, protoze se to musi? Nebo mam nechat hygienu zmerit hluk, kterej to triskani vyvolava?
 
Eclipticus  
Díky.
Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu