Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a záliby

Spravují:

Chroustig,
Thuja,
Martule

Může vás zajímatReklamaNeseďte stále doma nad svojí sbírkou, pojďte si s námi o ní popovídat, pochlubit se a rozdělit o zkušenosti. Vítejte všichni sběratelé kartičkových kalendáříčků!
                KSK     Země původu    Po X letech    TOPlist

Webové stránky sběratelů kalendáříčků:
Borisek Dada11 dizzyx Chroustig jajina kolibrik48 Koubice kratol latep manem Martule Monule nikka otto47 Pěnkava SIMIFAN vondr


Pravidla klubu:
1. S každým sběratelem dodržuj vyrovnaný poměr vybraných kk. Uvědom si, že 10 ks rozdíl je tak akorát dost.
2. Neodvolávej svůj dříve vybraný kk. I když jsi ho mezitím získal, jistě ho vyměníš.
3. Pokud není výměna uskutečněna do 1 roku od předchozí výměny, automaticky zaniká výběr.
Upozornění: Přeložené kk nesbírá dizzyx
Do svých příspěvků nevkládejte fotografie, pouze odkazy.
Odkaz vložíte takto:<a href="sem vložíte adresu stránky">"sem vložíte popisek"</a>


TÉMATA MĚSÍCE: Rok 2021: 4.Chroustig (Pochod Praha Prčice), 5.Martule (Dopr. podnik Praha), 6 Koubice (Česká pošta, Postfila), 7.Kratol (Textil a oděvy, Makyta), 8.manem (Tříkrálová sbírka, látkové), 9.SIMIFAN (Preciosa), 10.Martule (Domácí potřeby), 11.Koubice (ČSA), 12.Nikka (ČSOP). Rok 2022: 1. Chroustig (kapesníčky), 2.otto47 (kovové), 3.manem (Čedok), 6.Chroustig (kniha)


Burza Praha: až 29. října
Setkání Poděbrady: 12. listopadu (8.00 - 20.00)

Chroustig
Opět se po odmlce vracím ke kalendáříkům. A hned na mě vykoukne tvůj článek, plný vzpomínek. Kdo nezažil neví a napochopí :-)).
Také jsem chodila stát frontu na detektivky 3x .....byly to většinou detektivky. Přesně jak píšeš, Ed MC Bain, Agatha Christie atd.....
Zároveň jsem si prošla v krabičce složku - Každý čtvrtek knihu a můj součet je 19 kousků.
1975, 1976 -2, 1977, 1978, 1980 - 3, 1981 - 3, 1982, 1984, 1985 - 3, 1986, 1987, 1988.
Děkuji za milé připomenutí a pěkné počtení :-))

Chroustig
Děkuji za krásné téma i ukázky.
Zrovna nedávno jsem vzpomínala, jsk jsem každý čtvrtek stála ve frontě na nové knížky, většinou detektivky = 3x s...a to vedle nás v bytě bydlela prodavačka z tohoto knihkupectví a vždy mi řekla, kolik kusů přišlo..ale nikdy mi žádnou knihu neschovala. O to větší radost jsem měla, když na me kniha zbyla.
Chroustig

Vybrala jsi zase pěkné téma. Také já vzpomínám na knižní čtvrtky, ale spíše na pravidelné fronty. Byla jsem školou povinná, takže ve frontách jsem nestávala ( u nás v tom malém knihkupectví dostali pár kousků a nevím, jestli se vůbec dostalo na čekající...). Až na VŠ jsme vyčlenili jednoho kamaráda, který obíhal všechna dostupná knihkupectví a sháněl nám knihy. My mu zatím psali přednášky a různě ho omlouvali z výuky....
Oproti vám mám těchto kk málo, jen 24. Zjistila jsem, že mám v každém roce jen jednu barvu kalendária a letech, kdy jich bylo více, mi některé chybí. Takže zase vím, co shánět… Nejstarší mám také z r. 1975.
Do tohoto roku mám kk s nápisy "dovolená s knihou", " za vysvědčení knihu", " pro volné chvíle hezkou knihu" a "denně chvilku s pěknou knihou" - z těch mám nejstarší z r. 1967. Pak mám ještě kk z různých knihkupectví, např. v JM kraji nebo SČ kraji, kniha Praha, Brno, Olomouc ( roky 1989, 1990), kniha Slovanský dům atd.
Téma měsíce: Každý čtvrtek novou knihu
Jednou z pravidelně se opakující milých akcí za minulého režimu byla akce „Každý čtvrtek novou knihu“.
U nás v Čáslavi jsme měli jedno knihkupectví a paní prodavačka už všechny své čtenáře dokonale znala. Na jejím pultě bývalo k dispozici periodikum „Knižní novinky“. Knih ale nevycházelo v dostatečném množství, takže se dostalo jen na někoho. A někdo to měl zajištěno "pod pultem". Každý čtvrtek proto stála už od rána před knihkupectvím velká fronta. Zvláště, když se na pultě měla objevit atraktivní knížka, třeba detektivka od Ed Mc Baina, Geoge Simeona. Lákali ale i jiní autoři, třeba Páral. Kniha tehdy stávala v průměru 25 Kč, ale i to bylo dost, takže jsme si novou knihu rozhodně nemohli dovolit často. Já například jako studentka, sledovala o co bych měla zájem, to jsem nahlásila rodičům, a oni pro měli dárek k narozeninám či vánocům. Knihy jsem dostávala nejraději.
Na tuto dobu máme, my sběratelé kalendáříčků, stálou připomínku v podobě kalendáříčků s nápisem „Každý čtvrtek novou knihu“, nebo i „Každý týden novou knihu.“ Nyní myslím jen tyto kk, protože ve sbírce máme i jiné staré kalendáříčky, týkající se knih, avšak s jiným nápisem. Spočítala jsem kolik těchto kousků mám.
Nejstarší je z roku 1975. Následují 1976, 1977, 1978, 1979 (2), 1980 (5), 1981 (3), 1982 (3), 1983 (1), 1984 (4), 1985 (4), 1986 (2), 1987 (2), 1988 (2).
Do těch počtů počítám i různé barvy kalendárií jinak stejného kk. Celkem je to tedy 32 kousků. Budu ráda, když mi napíšete, jaké je stav ve vašich sbírkách.
Já mám tyto kalendáříčky (mezi ostatními starými) na mých stránkách "zde"