Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a záliby

Spravují:

Chroustig,
Thuja,
Martule

Může vás zajímatReklamaNeseďte stále doma nad svojí sbírkou, pojďte si s námi o ní popovídat, pochlubit se a rozdělit o zkušenosti. Vítejte všichni sběratelé kartičkových kalendáříčků!
                KSK     Země původu    Po X letech    TOPlist

Webové stránky sběratelů kalendáříčků:
Borisek Dada11 dizzyx Chroustig jajina kolibrik48 Koubice kratol latep manem Martule Monule nikka otto47 Pěnkava SIMIFAN vondr


Pravidla klubu:
1. S každým sběratelem dodržuj vyrovnaný poměr vybraných kk. Uvědom si, že 10 ks rozdíl je tak akorát dost.
2. Neodvolávej svůj dříve vybraný kk. I když jsi ho mezitím získal, jistě ho vyměníš.
3. Pokud není výměna uskutečněna do 1 roku od předchozí výměny, automaticky zaniká výběr.
Upozornění: Přeložené kk nesbírá dizzyx
Do svých příspěvků nevkládejte fotografie, pouze odkazy.
Odkaz vložíte takto:<a href="sem vložíte adresu stránky">"sem vložíte popisek"</a>


TÉMATA MĚSÍCE: Rok 2021: 4.Chroustig (Pochod Praha Prčice), 5.Martule (Dopr. podnik Praha), 6 Koubice (Česká pošta, Postfila), 7.Kratol (Textil a oděvy, Makyta), 8.manem (Tříkrálová sbírka, látkové), 9.SIMIFAN (Preciosa), 10.Martule (Domácí potřeby), 11.Koubice (ČSA), 12.Nikka (ČSOP). Rok 2022: 1. Chroustig (kapesníčky), 2.otto47 (kovové), 3.manem (Čedok), 6.Chroustig (kniha)


Burza Praha: až 29. října

jééé, děkuju, já si strašně ráda prohlížím sbírky druhých lidiček. Žene mě to pak trochu dopředu i v mém sběratelství.
 
zuzizuzi: Žádný můj kalendáříček nemám vyfocený. Ale mohu sem postupně dávat webové stránky, kde kalendáříčky jsou. Můžeš brouzdat třeba tady v tom velkém katalogu španělských kalendáříčků
 
já ještě na žádné burze nebyla, snad až vyrostou děti.
Ještě jsem se chtěla zeptat, když se sem nesmí vkládat fotografie a chtěla bych vidět nějaké ty španělské kalendáříky. Máte je někde na internetu?
 
Zuzizuzi: I já jich měla jednou tolik. A měla jsem z ní velkou radost. Jenže já už sbírám tolik let, že se mi sem to číslo ani nechce psát. Tehdy jsem ještě znala každý můj kalendáříček ve sbírce, teď už s tím mám problémy.
 
no tak na tebe tedy nemám. Mám jich zatím necelou tisícovku, ale je pravda, že se tomu trochu víc věnuju něco málo přes rok. Dřív to bylo spíš pasivní sběratelství.
zuzizuzi
Mám jich kolem 20.000, ale už jsem je dlouho nepočítala, budu se muset do toho pustit. S Pěnkavou chodíme na burzy, tak debata byla rozmluvena opravdu tam. Ale chtěly bychom se o zkušenostech a radostech, které sběratelství přináší bavit i s dalšími.
 
a kolik máš kousků, četla jsem sice tenhle klubík od začátku, alew vypadá to jako kdyby byl pokračováním debaty, která začala někde jinde
 
zuzizuzi: to je samozřejmé, na to tady tento klub je. Ještě mám jeden obor a to nezařazené. Tam mám vždy kalendáříčky, které se mi nehodí do žádného oboru. Když jich ale mám z nějakého nového oboru nejméně pět, vytvářím pro ně obor, nebo v oboru podobor.
 
S tvým dovolením si ty obory vytisknu pro další potřebu.
Ahojky
S tou burzou jsme už tady o tom psaly. Pro jeden obor není možné stihnout druhý. Zítra ti napíšu, dnes už budu končit. A zase se tady zastav.
 
Pěnkava
To jsem ještě nepsala podobory. Tak například DOPRAVA:

auta - autobusy - letadla - metro - taxi - železnice - tramvaje - motorky - ostatní
 
Tak jsem tady
... a odpovídám. Ubrousky mám taky na výměnu ... nesbírám. Vyměním za čaje. Ty čaje, co mám v albu jsou na výměnu. Dost jsem jich sama vyzkoušela a některý jsou fakt příšerný. Protizlobidlový nijak moc nezabírá. Tak mi napište do vzkazů, co nemáte, já ráda schovám, nebo pošlu. Na burze jsem byla už dvakrát, ale je tam děsný frmol. S čajíkama se ke kalendáříkům skoro nedostanu.....
 
Chroustig: tak teď už chápu, to množství šanonů. :o)
 
zuzizuky: Omlouvám se za zpoždění, ale nešel Okoun. Já mám těch oborů strašně moc. Takže v Českých kalendáříčkách mám tyto obory (mám i podobory, ale ty teď psát nebudu):

Česká republika - doprava - drobné zboží - domácí potřeby - dřevo - ekologie - elektro - energetika - fondy - hasiči - hornictví - hutnictví - chemie - chovatel - jednota - keramika - kultura - loterie - náboženství - obchodní domy - obuv a kůže - pojišťovny - politika - potraviny - sazka - sběrné suroviny - sex - sklo - služby - spoje - sport - spořitelna - strojírenství - škola - textil - tisk - turistika - voda - vojsko a policie - výpočetní technika - zahrádkář - zahraniční obchod - zemědělství - zdravotnictví

Pokud jsi tu něco nenašla, je to v podoboru.
 
můžeš naznačit ty obory? Ráda se přiučím co s kalendáříky dál, aby jsem v tom neměla madlajs.
zuzizuky: Když jsem jich ještě neměla tolik řadila jsem to stejným způsobem. Teď je mám rozdělené do oborů a v nich je třídím podle let.
 
Zatím je mám srovnané jen podle roku a když náhodou mám víc od jedné firmy, tak je dám k sobě, ale nijak víc jsem je zatím netřídila. Chystám se je dát na internetovou stránku, ale chce to trochu víc času než mám.
Z kalendáříků, které jsem dostala v poslední době se mi nejvíc líbí historický autíčka :) jsou z letoška.
zuzizuzi: Ahoj, tady nezáleží na množství, ale na chuti rozmnožovat sbírku nebo se o ní bavit. Ani já toho nemám nijaké velké množství a každý nový kousek vítám a také zařazuji. :o)
 
zuzizuzi
Ahoj! S těmi obaly máš pravdu. Také jsem je teď dlouho sháněla. Ale minulý týden jsem je uviděla v Tescu na Zličíně a tak jsem si koupila zásobu. To má člověk hned další chuť do zařazování. Ty kalendáříčky si do šanonu nějak řadíš?
 
Ať se beruška klidně voptá, však jí řeknu, jak jsem přes léto dřela. :o)