Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a záliby

Spravují:

Chroustig,
Thuja,
Martule

Může vás zajímatReklamaNeseďte stále doma nad svojí sbírkou, pojďte si s námi o ní popovídat, pochlubit se a rozdělit o zkušenosti. Vítejte všichni sběratelé kartičkových kalendáříčků!
                KSK     Země původu    Po X letech    TOPlist

Webové stránky sběratelů kalendáříčků:
Borisek Dada11 dizzyx Chroustig jajina kolibrik48 Koubice kratol latep manem Martule Monule nikka otto47 Pěnkava SIMIFAN vondr


Pravidla klubu:
1. S každým sběratelem dodržuj vyrovnaný poměr vybraných kk. Uvědom si, že 10 ks rozdíl je tak akorát dost.
2. Neodvolávej svůj dříve vybraný kk. I když jsi ho mezitím získal, jistě ho vyměníš.
3. Pokud není výměna uskutečněna do 1 roku od předchozí výměny, automaticky zaniká výběr.
Upozornění: Přeložené kk nesbírá dizzyx
Do svých příspěvků nevkládejte fotografie, pouze odkazy.
Odkaz vložíte takto:<a href="sem vložíte adresu stránky">"sem vložíte popisek"</a>


TÉMATA MĚSÍCE: Rok 2021: 4.Chroustig (Pochod Praha Prčice), 5.Martule (Dopr. podnik Praha), 6 Koubice (Česká pošta, Postfila), 7.Kratol (Textil a oděvy, Makyta), 8.manem (Tříkrálová sbírka, látkové), 9.SIMIFAN (Preciosa), 10.Martule (Domácí potřeby), 11.Koubice (ČSA), 12.Nikka (ČSOP). Rok 2022: 1. Chroustig (kapesníčky), 2.otto47 (kovové), 3.manem (Čedok), 6.Chroustig (kniha)


Burza Praha: až 29. října

Pěnkava
No vidíš! A i s pokrouceným úhlem pohledu se dá dostat do pokynů! Nebo právě proto? Ještě že nezatrknul jiné neřesti, co?
 
Chroustig
No nevím, jeden se chce pochlubit svými úlovky a má hned drába za krkem. To je halt úhel pohledu, ale ten hlídací pán ho měl sakra pokroucenej.
 
Pěnkava
Představ si, co si čtu v pokynech pro tuto burzu:

Musíme zavést ještě jedno opatření, v Opletalově ulici se nebude kouřit ani v bufetu, kde kuřáci vedle toho, že obtěžují svým kouřem nekuřáky při jídle, ještě vytahují sběratelské materiály a jídelní stoly si pletou se stoly v sále. Kouřit je dovoleno před budovou Menzy.
 
Pěnkava
Představ si, co si čtu v pokynech pro tuto burzu:

Musíme zavést ještě jedno opatření, v Opletalově ulici se nebude kouřit ani v bufetu, kde kuřáci vedle toho, že obtěžují svým kouřem nekuřáky při jídle, ještě vytahují sběratelské materiály a jídelní stoly si pletou se stoly v sále. Kouřit je dovoleno před budovou Menzy.
 
Chroustig
Uvidíme, září je v nedohlednu...
 
Pěnkava
No...v tom případě to s námi sekne tak jako tak. Jinak to nevidím.
 
Chroustig
To by se mnou ale seklo, nepodívat se hned, jaké poklady jsou na burze. :o)
 
Pěnkava
Máš úplnou pravdu. Jen to Španělsko je na samostatnou burzu. Budeme to muset udělat jako minule. Vyřídíme si to ostatní a se sběrateli španělských skvostů sjednáme jiný termín. Jinak to není ke zvládnutí.
 
Chroustig
A heleme. Jestli tam bude Španělsko a zároveň ubrousky, tak mám časový problém. :O( Minule jsem zvládla jen kk a na ubrousky už mi čas nevyšel. Proč jsou ty burzy tak krátký? A mám doma i odznaky, mohla bych někomu udělat radost, já je sbírat nemíním.
 
Pěnkava
Tak se podrž, tentokrát budu aktivní já. Už vím, kdy bude další burza. Přes léto se samozřejmě nekonají, takže to bude až:

24. září 2005 v Menze UK, Opletalova ul. Praha
Obory: čepelkové a čokoládové obaly, likérové, vinné, sýrové etikety, nálepky z ovoce, kalendáříčky, odznaky, figurky z Kinder vajíček, ubrousky, žvýkačkové obaly a vše okolo čaje.
 
Chroustig
Však jsem tě kolikrát musela přemlouvat, abys šla na burzu a těch řečí...
 
Pěnkava
To máš pravdu, ale jak jsem se znovu do toho ponořila, zjišťuji, že mám krásné práce opravdu nad hlavu. Ten skoro dvouletý výpadek, kdy jsem dělala jen to sbírkově nejnutnější mi dá velmi dlouhou nápravu. Ale milou..:)
 
Chroustig
To je krása, co? :o)))
 
Pěnkava
Jasně, že to nespěchá. I mě by to dala zabrat, zjistit to ihned. Vím to jen proto, že jsem se tomu dnes intenzivně věnovala.
 
Chroustig
A stačí ti to říct jindy než teď? Zabere mi to trošku času.
 
Pěnkava
Ještě bych chtěla vědět z jakého roku máš nejstarší španělský. Já mám jeden z r. 1974, jeden z r. 1975 a jeden z r. 1976. A na všech je žena v plavkách. Tehdy jistě štíhlá, ale na dnešní poměry zavalitá a cvičením nevypracovaná. Takové už se dnes neuveřejňují.
 
Pěnkava
Ale všechny jsou nádherné, já ani žádné nehezké španělské nemám. Myslím si, že ani žádné takové neexistují. Kolik jich (těch španělských) máš na výměnu ty?
 
Chroustig
No prosím, 12 je víc než nic. :o)
 
Pěnkava
Dnes tě možná potěším. Poslední dobou mám více času na uspořádávání sbírky. Dala jsem si do kupy tu španělskou krásu, pečlivě rozstřídila a založila a výsledkem je, že mám 12 kousků na výměnu. Já vím, nic moc, ale pro začátek dobrý, ne?
 
Chroustig
Sbírám je na kalendáříčkách, poslední úlovek je skleněný žabáček a je velmi pěkný. :O)))