Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a záliby

Spravují:

Chroustig,
Thuja

Může vás zajímat



Reklama



Neseďte stále doma nad svojí sbírkou, pojďte si s námi o ní popovídat, pochlubit se a rozdělit o zkušenosti. Vítejte všichni sběratelé kartičkových kalendáříčků!
       KSK     Země původu    Po X letech    TOPlist

Webové stránky sběratelů kalendáříčků:
Borisek Dada11 dizzyx Chroustig jajina kolibrik48 Koubice kratol latep manem Martule Monule nes0m nikka otto47 Pěnkava SIMIFAN vondr


Pravidla klubu:
1. S každým sběratelem dodržuj vyrovnaný poměr vybraných kk. Uvědom si, že 10 ks rozdíl je tak akorát dost.
2. Neodvolávej svůj dříve vybraný kk. I když jsi ho mezitím získal, jistě ho vyměníš.
3. Pokud není výměna uskutečněna do 1 roku od předchozí výměny, automaticky zaniká výběr.
Upozornění: Přeložené kk nesbírá dizzyx
Do svých příspěvků nevkládejte fotografie, pouze odkazy.
Odkaz vložíte takto:<a href="sem vložíte adresu stránky" target=_blank>sem vložíte popisek</a>


Setkání v Praze 25. ledna 2020 od 10:30 hod: Chroustig-Koubice-kratol-Martule(?)-Objevitelka-otto47-Pěnkava-vondr

Pražská burza
Také přispěji se svou troškou do mlýna.
Předem jsem byla upozorněna, že nové místo na naše výměny je tmavé, ponuré, hnusné, malé a tak dále...…. Jela jsem proto docela s obavami, jaké to tam asi bude...…..ale mně se tam líbilo. A to po všech stránkách. Potkala jsem milé lidičky, kteří mi udělali radost a já udělala radost jiným. Např. Martuli s tou známkou. A už se těším do Poděbrad, jelikož jsem známky schovávala pro Františka Křivánka a tomu už je bohužel nedám :-(((......tak je ráda přenechám Martuli :-)))). Erby jsem ještě nestihla spočítat, ale bude to určitě paráda.
Všem, které jsem potkala děkuji za nové přírůstky do sbírky...…..a že některé opravdu stojí za to :-))))) hezký zbytek víkendu s hlavou v krabicích a šanonech :-))))
 
otto47
Děkují za odložení.
 
Erbovní Opatovice
Dejte si pozor - existují Opatovice a Opatovice nad Labem. Všichni máte poznámku pouze u Opatovic. Opatovice nad Labem jsem dnes prvně zapsala do tabulky. Oba jsou pro rok 2020.
 
Dnešní pražská burza
Byla zvláštní tím, že nepanovaly kruté mrazy. Dříve to bylo pravidlem. I já si přišla na své, přivezla jsem 200 kk do roku 2000 a jeden velmi starý z roku 1887. Těch 200 kk jsem pořídila za 100 Kč a ten historický za 50 Kč. Tedy velmi levně. To ovšem není nic proti tomu, co získala Martule. Popisuje to níže. A to jen nakoukla do té krabice se známkami. Majitelka se jí zeptala, zda je sbírá. Musím říct, že se Martule nezatvářila ani trochu přesvědčivě, spíš jen koukala, nevěda, jak reagovat. A tak jí paní vrazila celou krabici do náruče s tím, že jí to daruje. A to prosím i ta krabice byla pěkná, prvorepubliková.
Pěnkava vůbec nevěděla, že jsem napsala do časopisu Sběratel článek a to dokonce i s jejím jménem. Když jsem jí řekla, že jsem ji za její zásluhy o založení tohoto klubu zanesla do análů sběratelské historie, vydaly jsme se ke stolku, kde Sběratele prodávali. Když Pěnkava viděla tu cenovku u něj, pravila, že nemusí mít všechno. Naštěstí u toho byli dva členové výboru Klubu KSK a když zjistili, že ten článek jsem psala, darovali mi ho zdarma, něco jako autorský výtisk. A tak ho Pěnkava získala zadarmo.
No nebyla to výjimečná burza svojí nezvyklou laciností?
 
nikka

Omlouvám se, možná jsem zapomněla požadavek odeslat.

Odlož mi prosím 2020 - tříkrálová Těšín

Děkuji
Pražská burzy 01/2020
Konečně mi po letech vyšla účast na burze po výročním zasedání Klubu sběratelů. Byla to pro mě premiéra na novém místě. A celkem se mi tam líbilo. Sympatické mi je umístění v blízkosti metra. Přišlo mi tam více místa mezi stoly než v Dejvicích, ale možná si to už jen pořádně nepamatuju.
Přivezla jsem si 320 kalendáříků, z toho 44 erbovních. Vezla jsem pouze krabičku na letošní rok a musela jsem ze stránek odmazat 84 druhů. V krabičce mi zůstala pouhá třetina kalendáříků. To tedy byla burza!
Jelikož byla nabízena i spousta jiných pěkných věcí, obešla jsem všechny stoly. A u jednoho jsem za asistence Chroustig a Pěnkavy obdržela dáreček (Aniž bych si něco jiného koupila) od prodávajícího. Plnou krabici známek. Toto gesto mě moc překvapilo a udělalo mi radost. Známky totiž také sbírám. Hned jsem se musela pochlubit kratol a ta mi donesla nádhernou známku, kterou dostala na obálce od bývalého člena našeho okouního klubu, od Slavisty ;)
Tradičně všem děkuji za příjemné setkání, popovídání si, pozjišťování novinek a poklady předané v obálkách. A kdybyste vyhazovali nějakou známku, vzpomeňte si na mě a přihoďte mi ji do obálky :o))))
 
Martule, otto47
Děkuji za odložení.
 
manem
Děkuji.

9.1. žádný tvůj výběr nevidím, takže nevím ..
 
kratol

Byl jsi poslední, tak jen zbytečky...tyflo, fleret, Žatec, ostatní už nemám.
Dada11

Odložen jen Rampušák a Triton, ostatní už nemám.
nikka

Kromě Kirsche odloženo vše.

Jak dopadl můj výběr z 9. 1. ? Díky za info.
SIMIFAN

Byla jsi první, máš odloženo vše.
nika
Máš odloženo .....nemám už ŽIVU a Triton (muž).....mám je slíbené, jak budou dám vědět.
Formicu už máš jednou odloženu - chceš ji podruhé?
Martule
Jo,jo poslední Hodonín je tvůj :-)))
vondr
Pozdě jsem si všimla, že jsem tvoji zprávičku přehlédla …..odlož mi zbylé(asi až na jaro do Poděbrad ) už to asi nepřečteš...nevadí- moje chyba :-)) děkuji za odložení :-)
otto47 sběratel kalendáříků české-slovenské  nabídka kk
Martule
Slánky již nemám (jsi druhá v pořadí pokud seženu)...............
 
otto47 sběratel kalendáříků české-slovenské  nabídka kk
Dada11
Nemám jen Černá..................
 
otto47 sběratel kalendáříků české-slovenské  nabídka kk
nikka
Vše odloženo.................
 
otto47 sběratel kalendáříků české-slovenské  nabídka kk
kolibrik48
Krom Slánek vše odloženo(pokud seženu jsi první v pořadí)..............
 
manem
Prosím odložit 2020: Vepříkov - Klatovy - Tyflo 1,2 - Krnov 1,2 - Fleret - Žatec 1,2,3 - ElTisk 1,2 - Lokomat - KIRCH 1,2,3,4 - Geoprint…..moc děkuji :-))