Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Cílem tohoto klubu je shromažďovat informace a doporučení o tom, kde a jak se rychle najíst. Od tipů na nejlepší buřty přes recenze konzerv až po informace o novinkách u McDonalda.

Když je k dispozici víc času a/nebo peněz, doporučuji zaskočit si do nějaké restaurace nebo pizzerie, případně něco dobrého uvařit.

Vetkova mapa rychložrádelen

Vetkova mapa tuzemských hospod a restaurací


Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge
Ajo vlastně, to jsem taky dvakrát zažil
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
Pokud náhodu nemaj zavřeno, tak všechno došlo, nepude to, bude to za půl hodiny a tak.

Taky jsem tam ještě nikdy nic neochutnala, i když jsem v těch končinách furt.
Micana Finish your plokta. 
ono toho zas tolik nebylo. Mají tam víc druhů: popadla jsem nějakou random pikslu a dozvěděla jsem se, že tahle je jen na vaření, z jiné prý se dělá i šťáva, ale to mi řekne, až si koupím tu. A čerstvej si prý vůbec nemám kupovat, neb bych nevěděla, co s ním. Prostě takové plkání při čekání na závitky.
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
"Užitečné rady stran tamarindové pasty" budete psát kam?
Micana Finish your plokta. 
A ještě jedno vřelé znovudoporučení: Pinefood v Kafkově je naprosto boží. Dneska jsem si tam malinko omylem objednala gyros wrap s grilovanou zeleninou, tzatziky a balkánský sýr navíc (původně jsem chtěla gyros a zeleninu jen tak navolno do krabice, ale větší porci), a nakonec jsem rozhodně nelitovala - byla to asi nejlepší věc tohoto typu, co jsem kdy jedla. Navíc milá obsluha. Webovky odminula rozchodili, dá se objednat přes Wolt. Fakt to stojí za to. (i když ten balkán asi příště vynechám, už to s ním bylo trošku moc slané)
Micana Finish your plokta. 
Tak jsme v Dulingie vyzkoušeli i Bun cha a Bun bo nam bo, a zejména prvně jmenované bylo fakt strašně dobré (hlavně maso), a navíc obří porce, skoro pro dva. Takže doporučuju určitě, nejen kvůli paní majitelce.
Serendipity a stejně nevím, co tu dělám  a kdo vlastně jsem
Libanonský obchod býval vedle, místo něj už jsou pár let kožené bundy.
Micana Finish your plokta. 
(jestli myslíš ten obchod na Čs. armády, tak nevím, jestli to byli Libanonci - původně jsem si myslela, že jo, že je to nějaká odnož večerky U Cedru, ale pak jsem se tam s klukem, který tam prodával, domlouvala francouzsky, a to byl myslím Maročan.)
XL vejce s 2 zloutky meli pred koronou v tom vajecnem obchode v Hale 22 v Trznici. Ten libanonsky obchod mival i libanonska vina :-(.
Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni.
Jmenuje se Cosmopolis Grill a do kategorie rychložrádelen spadá vlastně jen nabídkou gyrosu s sebou, který je opravdu vynikající. Jinak je to myšleno jako restaurace, i když interiér je poněkud bufetového typu.

https://www.facebook.com/cosmopolisgrillBRNO/
Micana Finish your plokta. 
Dulingie, Praha 6
Relativně nové vietnamské pidibistro na Čs. armády. Dlouho jsem ho ignorovala, protože je na místě bývalého arabského obchodu, kde měli dvoužloutová vejce ze statku, tak mě trochu štvalo, že už tam není. Dneska jsme ho konečně vyzkoušeli, protože se šíří zvěsti, že je to tam dobré.
Brala jsem jenom smažené a nesmažené závitky, takže zatím nemůžu úplně soudit - ty byly prostě normálně dobré. Ale paní majitelka je naprosto k zulíbání. Mluví dobře česky, závitky sama vinula a kromě jídla tam má i slušný sortiment asijských potravin, tak mi poskytla různé užitečné rady stran tamarindové pasty, popřály jsme si multikulti navzájem různé pěkné svátky a bylo to tak milé, že zkusím zapomenout na arabská vejce a začnu tam asi chodit.
 
jaz Výtvor nějakého sudetského Němce. 
Šel jsem zrovna před pár dny kolem a zapsal jsem si do bločku k vyzkoušení.
nebyls. nebydlet v Praze. Ale zaujalo mě to a říkal jsem si, že tady místní osazenstvo by mohlo taky ;)
+1
Premek "Až vám zmodrají hlavy od kyslíku,   žádnou cigaretu vám nedám."
Brno
Řecká restaurace na Kozí ulici (hned vedle Caipla). Mínus jsou dlouhé čekací doby (když si dáte třeba musaku), plusem výtečná kuchyně. Aj dobré řecké kafe.
 
Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge
vlastně ne, jednou měli otevřeno, ale řekli, že maj moc objednávek, ať přijdu za hodinu
 
Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge
do Stavros Grillu jsem už šel mockrát a úplně pokaždý měli zavřeno
Smrsin Anó? 
Párkrát jsem kolem toho prošel (ok, Korunní chodím obden, ale během dvou lockdownů to člověk moc často neviděl otevřený) a vypadalo to zajímavě, nicméně Souvlaki mají o něco levnější pod kopcem ve Stavros Grillu naproti Kina Pilotů. Tak třeba to ještě před třetím lockdownem stihnu :)
Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge
Soul Kitchen Prague
Greek Bistro & Bougatsa

na Korunní o blok na Mírákem. Velmi příjemně překvapilo.
Zatím jsem ochutnal jen kuřecí souvlaki (135 Kč), haloumi v pita chlebu (95 Kč) a nějaké špenáto-fetové závitky (19 Kč/ks), ale moc mi chutnalo. Vlastní stránky nemaj, jsou na fb.
 
Premek "Až vám zmodrají hlavy od kyslíku,   žádnou cigaretu vám nedám."
Njn, webovky na hovno. Ale jídlo dobrý.