Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 


hkmaly - Slava pomlcky -  .
Samozrejme urcity potencial ma i whitespace. Osobne jsem to nikdy nezkusil, ale varianta napsat build instrukce primo do zdrojoveho kodu aniz by tim tento byl nejak ovlivnen je lakava. V pythonu by to samozrejme neslo.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Buildovaci scripty PRO CO? V podstate vzdycky prvni pokus shell, ale pak zalezi na tom co se vlastne dela. Pro C ma smysl pouzit shell + make, pro scriptovaci jazyky je vhodne pouzit stejny jazyk ve kterem je napsany projekt i na build (typicky javascript pro javascript, ale osobne pouzivam i ruby na ruby (pripadne s rake) a kdybych delal neco vetsiho v perlu tak na build pouziju taky perl). Uvedene Groovy bude patrne vhodne pro projekty psane v Groovy nebo Jave.
neprihlaseny_OC  
(Obvykle na křesle, někdy na gauči ;))
neprihlaseny_OC  
Většinou shell (konkrétně zsh, který se mi osobně jeví ze všech, které jsem dosud vyzkoušel, nejpříjemnějším); kdyby to mělo být moc složité, Groovy.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
... no, normalne, na pocitaci, na cem bychom je delali? Na mobilu?
Antiproton 1, 10, 11, 100, 101. 
Na čem delate buildovací skripty? A automatizace?
 
!!!
Funguje. Já jsem pořád do toho decode cpal 'utf-8' + bambilion jiných pokusů.
Dík.
echo "\u0161\u00e9" | python2 -c "import sys; RR=sys.stdin.read(); print(RR.decode('unicode-escape'))"
Jinak tedy konkrétní použití -potřebuju převést standardní vstup, čili nějak jako:

echo "\u0161\u00e9" | python -c "import sys; RR=sys.stdin.read(); print(???)"
Pánové, už půl hodiny se drbu s naprostou trivialitou v pythonu 2.7 (njn, nelze jinak):

python -c "RR='\u0161\u00e9'; print(u'\u0161\u00e9'); print(RR)"
šé
\u0161\u00e9

Jak se printu vnutí myšlenka, aby to RR vytiskl laskavě taky jako"u"?
 
ok, jen hlásím, že za poslední dobu jsem stále Ruby programátora nenašel. Pro posledního osloveného bylo moje zadání asi komplikované, přestože jsem se snažil vysvětlit co jsem věděl. Takže se měl vyjádřit, čekal jsem na jeho mail o jeho podmínkách a ceně atd. Po čase už jsem to nevydržel a tak jsem se zeptal, zda se mohu těšit na jeho odpověď. Napsal mi, že na to nemá kvuli jiným zakázkám čas. Kdybych se nezeptal, tak čekám navěky. Paráda.
 
von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
 
Yeti Kapela "Hovada" vydala svůj nový singl   "Aby ses neposrala"
To jsem dnes nainstaloval. :-)
Saggy I am the beast I  worship
Jupyter Notebook?
Yeti Kapela "Hovada" vydala svůj nový singl   "Aby ses neposrala"
Python zatím dobře... jen bych k tomu skriptování hodil i nějaké GUI. Napadl mě Excel, protože to do něj stejně všechno v mezikrocích ze zvyku datlují. Nebo něco jiného, kde se dají pěkně kreslit struktury.
 
matahl z Magea 
Diky. Jdu otestovat
Disassembler Artificial Intelligence is no match for  natural stupidity
>>> import unicodedata >>> s = 'téměř žluťoučký kůň' >>> unicodedata.normalize('NFKD', s).encode('ascii', 'ignore') b'temer zlutoucky kun'
unicodedata je součástí standardních knihoven.
matahl z Magea 
Mam dotaz na python - pribyla nam sem nejaka jednoducha brana na rozesilani sms, kde se posle email, na mailserveru se pusti python skript, ktery si ho rozpitva a zaradi do fronty na odeslani. A samozrejme prvni problem s diakritikou (narazim minimalne na zmenu kodovani mezi utf-8 a 8859-1) - sms dorazi poskozena a v logu vidim notice ze neslo konvertovat character. Mam promennou s nazvem text a v ni je obsah sms zpravy. Nejaka jednoducha metoda v pythonu jak odstranit diakritiku?
 
ano.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Jako ano, je to jednodussi ... ale na podobne ukoly stylu "je to v podstate hotove, akorat staci otestovat a odladit" davam v praci obvykle odhady "to bude trvat par hodin az tydnu".