Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Vítejte v klubu Ruční práce


Tento klub by měl být hlavně o klasických textilních ručních pracech, ale klidně i různých tvořivých technikách či řemeslech /*decoupage, drátování...*/


Pletení pro nedonošené děti
Plete se pro Zrnka 2012 - čepičky, ponožky, bačkůrky a dečky pro MNOF-Ostrava, termín do 30.6.2012.
Organizátor - Mac70 (návody a případné dotazy přes vzkazník). Jedná se o spolupráci s organizací BabyKlokánci - organizace podporující rodiny s předčasně narozenými a nemocnými novorozenci, takže pokud máte chuť pomoct, směle do toho!

Související stránky:

  1. klub Pletení a jiné ruční práce
  2. klub korálkování
  3. klub Bílá výšivka
  4. klub Křížkové vyšívání
  5. klub Křížek dětem
  6. klub Křížkové vyšívání - chat
  7. klub Křížkové vyšívání - galerie
  8. Deky z lásky - charita
  9. klub Řemesla a ruční práce
  10. klub Pletení z pedigu-košíkáření


Vánoční kolotoč
Přihlaste se nejpozději do 15.10.2015. Budu potřebovat adresu (pokud máte změnu,nebo se zúčastníte poprve), popř. nějaké doplňující informace o vás (oblíbená barva, zvířátko, zájmy-záleží na vás).
Těším se na vaše přihlášky. Šárka
(Pište do vzkazníku uživatelce jaji)
Nadherné. ..
Dva frivolitkové náhrdelníky

První je opět podle vzoru Jana Stawasze a druhý je můj vlastní vzor. Šňůrky jsou drhané plochým stehem.

 
Já se k tobě přidám :-) Po frivolitkách se mi už docela stýská a na korálkové ozdoby mám hafo propriet , tak je zkusím taky . Daoufám , že vyšetřím čas , nějak se mé ručprčky rozšířily o další techniky a jako každá ruční práce , nejsou hotové za 5 minut. Jen vynechám háčkování , to mě neba - spíš nějak ho nemám ráda .
frakira by měla chcípnout a svět by byl hezčí... 
Jelikož jsem úplně zanedbala Vánoce (nikdy jsem nic nedělala) a až při výrobě drobností na školní jarmark jsem zjistila, že mě balí, rozhodla jsem se, že se už pustím do příštích Vánoc a sestavila jsem si následující TODO list:
https://cz.pinterest.com/frakira/christmas_todo/

To jen kdyby se chtěl někdo přidat :-)
 
Další krása :-) . Tobě ale to paličkování jde... :-)
ještě trocha učení
našla jsem si i trochu času na další paličkování , pořád jsou to ještě začátky , ale snažím se :-)
trochu šišaté kouličky , ale nenapadlo mě je po natužení natáhnout na kouli, aby měly pravidelný kulatý tvar ( tak příště) , ,
závěs a natužené zvonečky . Zatím mi největší problém dělá ukončení práce tak , aby nebylo moc vidět
 
zuzanask vyšívanie = relax  relax = vyšívanie
nádherná
Zdezby vyšivka 
Dnes jsem poprvé za dlouhá léta tzv. zatajila dech. Vánoce na zámku v Kravařích a výstava tvorby Klubu paličkované krajky z Bohuslavic. Nikdy nikde jsem takovou nádheru neviděla. Výstava byla v zámecké kapli motivována v duchu Vánoc. Smekala jsem hodně hluboko. Takže můj obdiv mají všechny paličkářky. Krásné Vánoce !
 
Velká krása. Ještě jsem to nikdy nezkoušela, patchwork mě zatím nechytl, ale to quiltování, já mám pocit, že by mi to všechno ujelo a bylo by to křivé a zvlněné. :-D
veliká krása
Pro představu - takhle vypadá quiltování z rubu
Chtěla jsem napsat ani moc dlouho nebolelo ....
:-) Díky za pochvalu :-) deka byla fuška , polštářek k ní šel raz dva a poslední je ubrus 85 x 47 cm . Ty " kudrdlinkly " -to je quiltování - česky prošívání - a to vedeš ušitý 3 vrstvý sendvič (látka se vzorem + vatelín + spodní látka ) při spuštěných zoubcích volně rukama pod strojem a do všech směrů tvoříš nějaký vzor . U quiltu se mám hodně co učit . Proquiltovaná je i velká deka , jen to na fotce není vidět ( stejné prošití jako na polštářku) .
Prošitý prst byl rychlý moment , jen jsem se stačila leknout a krve by se ve mně nedořezal , tak jí bylo jen pár kapek . Ulomený kus jehly jsem z prstu vytáhla a statečně šila dál . Asi to byl " čistý propich" , tak to ani moc nebolelo :-)
Laduš, to je zase paráda. Moc pěkné deky. To poslední je ubrus? Tak ten quiltovaný vzor je super. Ty kudrlinky se musely šít teda fakt blbě, ne? Nebo blbě vidím a je to jen vzor té bílé látky? A ten prošitý prst, auva, auva. Snad se ti to brzo zahojí. :-)
Opět šikovný polštářek :-)
ježuchošití
Tak jsem byla ještě pilná :-) válecí deka 180x 145 cm a polštář 45x45 cm veskrze pozitivní pro kámoše ( při guiltování deky jsem si prvně v životě přišila prst :-(--- ouvej ouvej --- a že už šiju přes 40 let ) a ještě jeden ubrus na konferenčák. A tím snad moje šití pro ježucha končí . , ,
 
Modrá je dobrá :-) originální polštářek
Polulina_Permanenta  
opět polštářek - malované hedvábí/len
 
frakira by měla chcípnout a svět by byl hezčí... 
Kordonet 30
Pěkná dečka :-) . Z čeho je? Ze Sněhurky?