Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Vítejte v klubu Ruční práce


Tento klub by měl být hlavně o klasických textilních ručních pracech, ale klidně i různých tvořivých technikách či řemeslech /*decoupage, drátování...*/


Pletení pro nedonošené děti
Plete se pro Zrnka 2012 - čepičky, ponožky, bačkůrky a dečky pro MNOF-Ostrava, termín do 30.6.2012.
Organizátor - Mac70 (návody a případné dotazy přes vzkazník). Jedná se o spolupráci s organizací BabyKlokánci - organizace podporující rodiny s předčasně narozenými a nemocnými novorozenci, takže pokud máte chuť pomoct, směle do toho!

Související stránky:

  1. klub Pletení a jiné ruční práce
  2. klub korálkování
  3. klub Bílá výšivka
  4. klub Křížkové vyšívání
  5. klub Křížek dětem
  6. klub Křížkové vyšívání - chat
  7. klub Křížkové vyšívání - galerie
  8. Deky z lásky - charita
  9. klub Řemesla a ruční práce
  10. klub Pletení z pedigu-košíkáření


Vánoční kolotoč
Přihlaste se nejpozději do 15.10.2015. Budu potřebovat adresu (pokud máte změnu,nebo se zúčastníte poprve), popř. nějaké doplňující informace o vás (oblíbená barva, zvířátko, zájmy-záleží na vás).
Těším se na vaše přihlášky. Šárka
(Pište do vzkazníku uživatelce jaji)
olgaskrlova http://www.rucniprace.cz/i_skrlova.php 
Dobré ráno, já trošku paličkuji a myslím si že máš špatně zvolený směr,či postup paličkování.Kraj zvonečku by se měl paličkovat jedním směrem a končit by s mělo v polohodu nebo u závěsu zvonečku.Hezký den
no Ladu ty tedy jedeš :-) super
Ahoj, zvonek je super. Lístečky se časem poddají, ale jsou náročné, zkoušela jsem je kdysi a zatím se jim vyhýbám. ;-)

Já mám doma několik různých knih, od starých publikací po novější. Různé publikace i od paní Proškové.
Nakonec jsem ale nejvíc koukala do tří knih od Lenky Malátové. Tady je odkaz.
(Mám ty první tři knihy.)
https://www.palickyxf.cz/knihy/

Teď se věnuji jiným ručním pracím, ale zase se časem k paličkám vrátím. :-)
MenthaPiperita  
Ahojky , díky za odkaz . Tenhle eshop jsem našla , ale ty držáky tam nemají a nenašla jsem je v žádném dalším s potřebami na paličkování . To smykování jsem zkoušela a jelikož jsem pod okrajem měla polohod , tak to bylo " ukopané " . Protože jsem magor a mám ráda menší ozdoby ( zrovna tak jako u frivolitek) velikosti vyšívacích nůžek , tak paličkuji kordonetem 80 - je hodně slabounký a k tomu kovovou rexanou . Jinak zkušební vzorky jsou z perlovky . A tady mám další pokus o zvonek - do těla zvonku měly přijít 2 lístky ( vlevo) , ale dávat je tam nebudu , protože už takhle tam mám nití až až . Asi na ně nějak naplikuji 2 střbrné korálky nebo "rýži ". Lístky mám stále kostrbaté , snad se časem poddají . . Z časopisů mám prastaré Dorky - ve třech je paličkování popsáno a koupila jsem si online kurs paličkování pro začátečníky ( podle něj se učím) , ale o zakončování je tam jen jedna zmínka , a to klasické uzlíkování . Podle tohoto kursu " jedu" svoje pokusy .Podvinky na zvonky jsem našla na pinterestu . Třeba bude mít pí Prošková další pokračovací kurs . Je to lepší , když vidím , jak se co dělá , z psaného textu mi učení déle trvalo :-)
Koukni na youtube. Je tam plno videí, z kterých se to dá dobře naučit. :-)
Laduš, tady je odkaz na ten obchod - http://www.martina-krajka.cz/ . Těch kamenných obchůdků je ve Vamberku víc, a já nevím přesně, kde jsem ty hřebeny koupila. Možná to bylo v tomhle, ale je taky možné, že jsem to koupila na nějakém srazu krajkářek. V tomhle obchůdku mají nabídku všeho možného, ale ty hřebeny jsem tam nenašla.

Krásně paličkuješ, paráda. :-)

S tím zakončením nevím. Z knížek mám nastudované zakončení v rubu takovým kroužkováním. Postupně ubíráš tak, že ty nitě táhneš společně v rubu a jednou s těch nití ty ostatní obkroužkováváš. Neviditelné to nikdy nebude.
Když jsem ukončovala krajku na ubrus, tak to bylo jednodušší, protože se setkaly začátky s koncem a jednotlivé páry jsem provlékla a zauzlíkovala v začátku. Tam ty uzlíky byly lépe skryté.

Máš doma nějaké publikace, z kterých to nastudovat?
Ony ty krajkářky, když vymýšlí podvinky, tak taky myslí na zakončení, protože, když by měly zakončovat do nějakého řídkého místa, tak ty uzlíky nezakryjou a proto to vždycky vymýšlí tak, aby to končilo v hustším místě. Co jsem tak nastudovala. ;-)

Z jakých přízí paličkuješ? Já u té krajky na ubrus použila len a u té kulaté dečky s mnoha konci zkusila Maxi.
wiriel Beneficium beneficio provocatur  
Jak se háčkují dutinky?
 
Mohla bys mi , prosím , poslat kontakt na vambereckého prodejce ? Ty roztřiďovače by se mi šikly . Díky .
A tady důkaz , že trénuji :-) zkušební vzorky technik paličkování , lístečky - to je kapitola sama pro sebe , a tady úplně první pokusy o malé zvonečky , no a u tohodle nevím , jak nejlépe ukončit ,aby to nebylo ukopané . Už jsem to zkoušela 3 x a pokaždé letěl do koše (paličkuje se 12 páry , tak toho ukončování je hodně ) :-(

To není samovýroba. :-) Jsou to dva takové hřebeny. Koupila jsem to ve Vamberku rovnou s herdulkou, vysokým stojánkem a úžasnýma paličkama ze švestkového dřeva. Jsou bez pláštíků a je opravdu radost je držet v ruce. :-) Kupovala jsem to všechno asi v roce 2003, takže nevím, jestli se tam ty hřebeny ještě prodávají. Ty paličky jo, ty jsem si loni doobjednávala.

S těma hřebenama se mi strašně dobře dělá. Na videích jsem viděla, že paličkářky mají třeba i šest paliček v ruce, jde jim to hrozně rychle, i když aktuálně pracují samozřejmě jen se čtyřmi. Já si prostě vezmu do ruky dva páry, každý pár mám v jednom chlívku toho hřebenu, prohodím páry a zase uložím na místo. Mám to pěkně roztříděné a opravdu jsem schopna se v tom vyznat. Pak k tomu přidávám i ty velké špendlíky a různě ty páry přesouvám, podle toho, s kterýma v nejblížší chvíli potřebuju pracovat.

No ... to je doopravdy chumel jako hrom :-) Ono chce všechno svů čas , "až přijte ta chvíle , ten okmažik " tak to určo doděláš . A zvědavý dotaz na to "udělátko " , co máš na posledním obráku u dečky na stránkách . To je dobrá vychytávka na odkládání paliček . Obloučky jsou pravidelné , to nevypadá na samovýrobu .
Tak koukám, že ten řetízkový steh ještě na fotce nemám. :-)

Děkuji za pochvaly. :-)

Stužkovou výšivku jsem dělala poprvé a rovnou na ostro. Byl to horor. :-)

To je dobře, že v paličkování a frivolitkách pokračuješ. Sestřenka se pod tvým vedením určitě frivolitky rychle naučí. :-)

Já jsem paličkovala naposledy na konci minulého roku. Vymyslela jsem si vlastní podvinek a vybrala půdici, která se mi sice moc líbila, ale způsobila, že mi zbylo hrozně moc konců uprostřed. Chvílemi jsem měla na herduli snad 60 paliček a jelikož v paličkování zběhlá nejsem, tak jsem se pěkně zapotila. Mě nebaví vzorníky apod., takže se vždycky hned vrhnu rovnou na ostro do díla. Ani nevím, jestli jsem tady tu dečku ukazovala. Jelikož mi zbyl opravdu obrovský chumel konců, ještě jsem nedořešila zakončení a tak to samozřejmě leží a čeká. Ale já to dokončím, i kdyby to bylo za 10 let. Až příjde ta správná doba. ;-)

Tady je ta dečka. Některé konce jsem řešila řetízkovým stehem okolo toho žlutého kvítku uprostřed. Zároveň to trochu srovnalo tvar té květiny.

Červená dečka

Jejda , po hóódně dlouhé době vidím , žes vyšívala a dokončila křížek . Ty kytičky ze stužek , a že jich tam je , asi byly dost náročné , což ? A výsledek je parádní . ....

...a já jsem po dlouhé době začala zase " trénovat" po chvilkách paličkování. Zatím jsem u plátýnek , momentálně s kroucenými páry a už se mi konečně paličky tolik nemotají do sebe :-) A protože "musí" plátýnko diobře vypadat , paličkuji každý vzorníček několikrát . Nemám po ruce nikoho , s kým bych konzultovala , různé vychytávky ..... Můj problém je asi to , že jako každou práci s nití hodně utahuji , tak začátky bývají dost kostrbaté ...
.. no , všechno člověk musí " dostat " do rukou ... když si vzpomenu , jak jsem se potila u prvních frivolitek , tak mě ta vzpomínka u paličkování trochu uklidní ...

K " trénování" mě dovedla sestřenka , s kterou jsem se neviděla cca 40 let ..(. měli jsme rodínný slet ) , která paličkuje už hodně let a zajímají jí frivolitky , že by se je taky chtěla naučit :-) ... tak jsme domluvené na návštevách a vzájemném učení :-) .... šla jsem hned frivolitky " oprášit" ........ a nezapomněla :-) v ruce a hlavě jsou pořád , jsem moc ráda , že frakira tenkrát měla tu trpělivost a frivolitky nás naučilaa a i ty jsi byla velkým rádcem :-)
Je to parádní. Gratulace!!!
Děkuji :-) . Byl to horor. Dělala jsem to poprvé a asi jsem to mohla tvořit trošku volněji, ale z výsledkem jsem spokojená. :-)
frakira už nemá žádné problémy... 
Ty stužky!
Gratuluju, jsi šikulka :-)
Victorian elegance - Dimensions

Tak jsem zase, po delší době, něco dokončila.

 
hezký večer, musím se vám pochlubit - naše včerejší tvoření. Holky měly dnes oslavu narozenin tak jsme jim dělali dorty ten druhý moc s tím pozadím nevyniká tak oříznutý Děti byly nadšené.
 
wiriel Beneficium beneficio provocatur  
Je na okounu nějaký klub, kde by se dalo nabídnout zboží vlastní výroby k prodeji?