Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

SpolečnostNové

Spravuje:

BALCARENKOReklamaNázory na rozvoj jaderné energetiky zejména v Česku, ale i ve světě.

Graf podpory rozvoje jaderné energetiky v ČR Fukušima

Speciální noticka pro okouňáky: debaty o větrnících, solárech, uhlí, ropě, plynu, vodíku, atd. atd. sem také patří!

Japik_M ocelová pěst rudých lumpen 
Temelin dneska naplno. Jak jedou vetrniky?
 
Japik_M ocelová pěst rudých lumpen 
Atombaba uz o tom psala. Se divim, ze jeste tak smirlive. Uz jenom fakt, ze si tam pridavaj mrtvy, aby to bylo dramatictejsi mi prijde dementni.
Tohle je mimo soutez (nechci vyvolat flame-war), ale predpokladam ze to bude pecka! Chernobyl (2019) | Official Trailer Na IMDB to ma tedka skore 9.2
 
lucipher ¯\_(ツ)_/¯  
Nečekej smysluplnou odpověď, tahle entita převážně pouze trolí.
BALCARENKO  
Ztráty jsou prý minimální. Voda z elektrárny má 160 stupňů, na kraji Prahy o 2 míň.
george_killer  
Tak presunes emise z mesta nekam mimo. Nevim, jak moc velke ztraty jsou na tom privadeci, ale ucinnost tech velkych kotlu je/byla imho vyrazne vyssi nez v nejaky vytopne nebo nedej boze doma v Dakonu.
:-))
Jebarokunde  
Zkus definovat v které fázi:
-poměr roštěpeného/neroštěpeného paliva při výměně palivových souborů.
-"vyzářená" energie v reaktoru/předaná energie secundárnímu okruhu/ energie generovaná turbínou
-doba po kterou je turbína využívána k výrobě elektřiny/ doba odstávky
-doba po kterou jede turbína na 100% dimenzovaného výkonu/ kolik je průměrný výkon když je v provozu.

Poptám se tety ta to má v malíčku.
Japik_M ocelová pěst rudých lumpen 
To jsem nevedel. Pak to trochu ztraci smysl, ne?
george_killer  
Z wiki: Zprovoznění soustavy si vyžádalo rekonstrukci elektrárny Mělník I – čtyři kondenzační turbíny, každá o výkonu 55 MW, byly přeměněny na dvě protitlakové a dvě odběrové. Elektrárna je schopna poskytovat pro vytápění až 700 MW tepelného výkonu a asi polovinu této hodnoty pro výrobu elektrické energie. Tj. se to teplo bere jinde a nejedna se o vytapeni "odpadnim teplem", coz mas asi ty na mysli.
Japik_M ocelová pěst rudých lumpen 
Melnickej privadec to ma ocividne poreseny a diky nemu se v Prazici mohly vyradit lokalni vytopny. Kdyz to muze mit melnicka uhelka, proc to nemuze mit jihoceska jaderka?
george_killer  
To je samozrejme jen teoreticke prirovnani. To, ze je to nepouzitelne, je jasne.
lucipher ¯\_(ツ)_/¯  
Ovšem i kdybysme měli těch 3500 větrníků, potřebujeme k nim nějaké další zdroje jako zálohu když by zrovna nefoukalo. Protože ta fikce "když nebude foukat koupíme elektřinu jinde" je sice pěkná ale v praxi nefunguje. Elektřina nejsou data abych si je přes internet stáhnul někde z Asie nebo Ameriky. Takže je to opravdu drahé a zbytečné řešení, raději postavit další bloky JETE
george_killer  
By woko 30 %. Teda pokud nejses totalista a neberes energii v jadernem palivu jako E=mc2. Z toho paliva se vyuzijou snad 2 % energie nebo tak neco, vic ne. Ale to uz vazne nevim, v tomto me neberte za slovo, musel bych to nekde dohledat.
rom007 Nelinkujte videa  umíme číst
Byl bych rad kdyby sem nekdo se vzdelanim v oboru elektroenergetika napsal jakou ucinnost ma jaderna eletrarna. Me by to neverili. Diky.
george_killer  
Prave. V zime se chladi "snadno". Bavil jsem se teda se znamym z EPRU II a na vyuzivani odpadniho tepla. To, stejne jako JETE, neni teplarna. Tj. externi odber tepla je problematicky z hlediska bezproblemoveho rizeni. Najednou bude -10 stupnu, zvysenej odber tepla a zacnou zamrzat chladici veze. Tak co, odpojime vytapeni Budejic? Proto se to u velkych bloku nedela (nedelalo) a proto existuji teplarny, ktere jsou na kombinovany odber elektrina+teplo konstruovany.
george_killer  
Tak jiste, ze nejede porad na 100 %, ale doba vyuziti maxima je skoro 80 %.
Japik_M ocelová pěst rudých lumpen 
No kazdopadne i v zime se tam dosud topi fosilnim palivem. Zbytecne.
Japik_M ocelová pěst rudých lumpen 
A tak svagr by nesouhlasil. Jako majitel piskovny v Nemecku ma zajistenej odber, protoze betonovy sokly, na kterejch ty vetrniky stojej, si zadaj svoje;-)
Japik_M ocelová pěst rudých lumpen 
Temelin taky casto jede jen na jeden reaktor. Nemam statistiku, ale vzdycky, kdyz jedu kolem, tak kouknu z kolika vezi jde para.