Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

V tomto případě bych nicméně předpokládal, že opatrovník nebyl jmenován z důvodu jeho předchozí nesvéprávnosti, ale proto, že právně nezemřel (protože neexistuje úmrtní list) a pro zastupování před soudem, ke kterému se nemůže ze zjevných příčin dostavit, mu byl jmenován opatrovník ze zákona. Úřední šiml... (Tento institut - zastupování osob s neznámým pobytem před soudem - se používá více, než by člověk řekl, např. při pozemkových úpravách a jiných řízeních souvisejících s údaji v katastru, se pro osoby s neznámým pobytem používá opatrovnictví naprosto běžně.)
Ten člověk je v insolvenčním rejstříku, poněkud smutný, i když ne tak ojedinělý osud; takže to martyrium hledání dne úmrtí souvisí s tím, že insolvenční správec nemůže uzavřít řízení, protože matrika v místě úmrtí nemá a není schopna vydat úmrtní list. Po nálezu těla se zřejmě někde stala chyba a někdo "zapomněl" ten úmrtní list vydat... Tak jako vždy u nás ale počítám, že se nikdo k ničemu nepřizná.