Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

jkjkjk ?? !! 
Pokud příslušná část MV (konkrétně https://www.mvcr.cz/clanek/odbory-odbor-archivni-spravy-a-spisove-sluzby.aspx) nic neřekne, tak si to každý archiv patlá sám (a nejlépe každý jinak). Takže bych se ptala na MV (případně na něj tlačil třeba přes svého poslance).
Jinak podle statistik ČSSZ byl k 30.9.21 v celé ČR 747 sto a více letých, 359 sto jedna a více letých. Jde max. o pár desítek lidí za kraj (+pravděpodobnost, že by jim to vadilo je prakticky nulová).
GeneralHalsey  
S tím metodickým vedením bych u státní správy byl hodně skeptický, jediné ministerstvo které to sutečně dělá je MŠMT, některé to nedělají vůbec jako třeba zdravotnictví, kde se tváří, že tam ani nikdo na tohle není a hlavně se na nic neptejte a už vůbec ne oficiálně a vnitro asi bude někde uprostřed, archivy jsou nejspíš pod jejich rozlišovací schopnost.
To je české pojetí pojmu "jednotný výkon státní správy" :-) Podle mě to je dané vakuem, které vytvořila archivní správa svou indolencí.
Já hlavně nechápu (vysvětlete mi to někdo), jak o tomhle může rozhodovat ředitel každého archivu jinak. To přece nejsou žádné soukromé a nezávislé instituce, to jsou do jednoho "organizační složky státu" v gesci MV bez vlastní právní subjektivity. Ti se vůbec nemají starat o nějaký výklad legislativy, na to přece mají na ministerstvu celý odbor, který ty archivy metodicky vede. Já si to prostě vykládám jako zvůli těch ředitelů, nic jiného to není.
(Nebo je to nutno chápat z druhé strany, jako že to vedení těch archivů by bylo hnáno k odpovědnosti v případě nějakých soudních žalob a ministerstvo by si umylo ruce? Tomu bych se v našem absurdistánu taky ovšem nedivil.)