Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

SANOV Střední Čechy 
Důvody, proč se nechali lidé fotit ---- já mám dochované fotky rodin ( manželka a děti ) u všech čtyřech pradědečků, před tím, než narukovali do 1. sv. války. Pro případ , že by se nevrátili a děti měli otce na fotce. Na jedné, kterou nosil pradědeček u sebe, jsou napsané některá jména lokalit, kde na "válčil". Všichni přežili a vrátili se. ----- https://ibb.co/1GXs95W
Důvodů proč se lidé nechali fotit, bude mnoho. Budu muset někdy objevit potomky těchto osob a doufat, že také mají nějaké fotky. Potřebuji to totiž vědět s jistotou a moc nespekulovat. Takto staré fotky jsou již celkem vzácné, v podstatě je to má druhá nejstarší fotografie (první je z r. 1866) a to se posledních 20 let zabývám převážně starými fotkami, oslovil jsem desítky příbuzných. Můj cíl je mít co nejvíce předků na fotce. Vycházím z toho, že pokud byl dotyčný naživu po roce 1900, má smysl hledat jeho podobiznu. Ale nevzdávám se šance hledat i lidi, kteří zemřeli třeba 1885. (Nebavíme se samozřejmě o společensky významných lidech, šlechtě atd.) Lidé fotky mají, ale nemají povědomí a zájem se tím zabývat. Ovšem pak jsou zde bohužel také jedinci, kteří staré kabinetky bez skrupulí vyhodí do popelnice... Rodokmen nám neuteče, ale fotka, často v jediném exempláři u někoho v kredenci, rozhodně ano.
Moje zkušenost je, že se takhle "celo rodinné" fotky posílaly buď synům, co narukovali, nebo příbuzným, co emigrovali do USA. Ale nemusela to být samozřejmě jediná motivace.
Geza, Poko: Moc děkuji za přečtení podpisu! Snad je tomu tedy tak. Geza: Děkuji za Váš pohled na fotku. Jsem rád, že kromě sedícího muže tam jsou asi vážně samé holky. Že nemá nohu a má berle vím, zkoumal jsem i tu čepici, co to může být. Obě starší dcery se vdávaly asi krátce po pořízení té fotky, čili tady by ještě byly možná svobodné, ale pořád je to má domněnka. Rekvizity....stoleček a židle prostě asi byly v ateliéru (viděl jsem jiné fotky odtud). Ta kniha nevím, co má znamenat. Původně jsem myslel, že ta co ji drží je matka dívky vpravo, ale asi ne. Akorát mi tam moc nesedí ta městská rodina. Měl to být havíř z Ejpovic (v podstatě vesnice vedle). :/