Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Děkuji, přehlédla jsem to v rozčilení z té změny. Nic to ale nemění na mém názoru, že toto dělalo programátorské nemehlo, které nepracovalo s matrikami, nezná jiné systémy, natož aby se z nich poučilo. Horní hnědá lišta by bohatě stačila poloviční a vlezly by se na ni i odkazy z té nejspodnější. Ta světlehnědá by mohla být maximálně třetinová, bílá nejvýše polovíční. Tak sláva, zase si budu muset napsat údaje k matrice na papírek nebo se "upřepínám".
Zkuste ten křížek s šipkami v liště nástrojů. Přepne vás to do režimu plné obrazovky s možností plného ovládání pomocí úzké nerušící lišty.
GeneralHalsey  
Je pravda, že jeden systém by asi vyšel levněji, ale jelikož znám realitu veřejných zakázek, byl by vybrán ten nejhorší a stejně by jeho zavádění trvalo tak rok a půl a neuměl by to co se po něm chce. Takže všude by byl systém nepřívětivý k batatelům i k archivářům.
Acta publica už zase inovuje. Podle hesla, že vždy to může být ještě horší. Při zobrazování matriky je na téměř 60% plochy legenda a na studovaný materiál zbývá 40%. Jako bych se na to dívala klíčovou dírkou. Zdá se mi, že v čele MZA je psychopat nenávidějící genealogy. Zmlsala jsem se teď několik týdnů na Matricule a návrat do naší reality dost šokuje. Myslím si, že licenční poplatky by pro celý stát vyšly mnohem levněji, než údržba a inovace tolika různých systémů (jeden horší než druhý).