Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

spic už jen wtf 
Možná zvolit taktiku jako hlavní hrdina Vykoupení z věznice Shawshank? (Každý týden jeden dopis, dokud se něco nestane.)
Litoměřice odkazy, které mám za ta léta, nefungují. Ale když píši badatelna, myslím tím přechod Národního archivu na Vademecum.
Nehodlám dělat Litoměřicím obhájce - ale problémy, které popisujete (až na vypršení) nemám. Používám CHROME, současně otevřených karet mám několik (cca 10 - indexy, matriky), že by mi náhodně "vypadly" údaje ve filtrech se mi ještě nestalo.
Tak to našemu Národními (digitálnímu) archivu pište. To peklo, peklíčko. Uživatelsky zavile nepřátelský. Ty procamrané hodiny hledání, něčeho, co vyšlo v badatelně na 1. pokus. Nemluvím ani o tom, jak ve vademecu NACR chybí i to, co už v badatelně bylo zveřejněno. Nebo to, jak v Litoměřicích už nevím po kolikáté nefungují odkazy. A ta urputná snaha zabránit vytvoření smysluplného snímku nalezeného záznamu, neřkuli stáhnutí. "Uděláme větší, úplně největší vodoznak v zemi a hlavně, aby se šoupal, a pokud možno znemožňoval přečtení". Trochu mi to připomíná dobu 1. mobilů. kdy si můj moravský známý taky jeden koupil a jezdil vlakem ze Šumperka do Olomouce, aby si před Olomoucí, až bude signál, vyzvedl zprávy. Nadšení je fajn, ale nestačí. A doba improvizace je už asi trochu za zenitem. Zatím jsem téměř bezpečně jediná stěžovatelka. A cítím se víc frustrovaná, než když mi obsluha badatelny oznámila, že na tento týden jsou všechna místa u čteček obsazená. Nebo, že se digitalizace farností Chrudimska, opět odkládá a protahuje.... člověk se měl aspoň na co těšit.
GeneralHalsey  
Ono téměř všechny systémy používané v různých archivech mají občas problémy, ale Vademecum a to co používá AHMP je asi nejhorší a ta nemožnost mít otevřené v jednom prohližeči víc věcí je dost na dvě věci. Docela použitelný systém má Třeboň, akorát, že občas přetéká paměť až to spadne.
Celý ten systém je strašně zabugovaný a amatérsky řešený. Počínaje pomalostí a nahodilým padáním do chyby 500, což nebyli schopni vyřešit ani za několik let. Celá ta logika, kdy se aktuální stránka ukládá do session, takže nemůžete otevřít 2 knihy naráz (např. matrika + index) a po velice krátké době session vyprší, takže se vám prohlížená kniha zavře, je postavená na hlavu. Systém vyhledávání, kdy vyplním jedno políčko a při vyplňování druhého se to první náhodně vymaže; vyhledávání dle obcí, které funguje pouze někde; vyhledávání dle data, které u sčítání nenajde nic a evidencí najde zase všechno bez ohledu na vyplněné datum... A to je tam ještě spousta bugů, které se objevují naprosto nahodile, např. někdy při výběru databáze matrik se nenabídne volba farnosti, některé skeny nejdou vůbec otevřít atd. To fakt musel programovat nějaký začátečník, když se učil programovat na základní škole. A celé to podtrhuje, že nelze nijak zobrazit seznam přidaného materiálu a jediná novinka, která se v SOA Lt opakuje s velmi častou pravidelností je: "Z technických důvodů se ve Vademecu nezobrazují u nekterých záznamů snímky."