Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

vladob genealogia, mapy, pohladnice 
Existuje stránka https://www.legacy.com/ kde sa dajú vyhľadať obits v USA, a dá sa zadať sledovanie priezvisk. Používam to už cca 15 rokov, takto som našiel stratenú rodinnú vetvu v USA. Do obitu som zadal svoju kondolenciu s email adresou, aby sa mi niekto z pozostalých ozval, a zadarilo sa.
jkjkjk ?? !! 
Občas bádám a nejlepší je asi Familysearch, zvlášť pokud osoba byla v USA první polovině 20. století (pak už je dostupných zdrojů řádově méně). Ale na žijící potomky se tam nedoklikáte, i v tamním rodokmenu jsou všechny žijící osoby automaticky schované.
Přátelé, umíte někdo bádat v USA? Jestli se lze někde proklikat na žijící potomky těch osob. Znám databázi Ancestry, ale ta je za prachy, nějaké pidi záznamy mi to tam nachází, ale nevím, co z toho. Myheritage.cz je už naprostá šílenost, duplicitní rodokmeny, dvacetkrát můj praděda u naprosto cizích lidí, na Familysearch jsem pár záznamů nalezl, ale bohužel hledám Vladimíra Svobodu v New Yorku...přesto tam dva jsou, jeden má nějaké household ID, druhý info, že zemřel 1991 ve čtvrti Flushing v Queensu, ale žádná konkrétní adresa. Ještě je tam adresa z roku 1951, kdy imigroval, tak teoreticky bych mohl zkontaktovat majitele domu (jisstá univerzita), ale asi to bude zoufalost. Vím, že jednou jsem se někde proklikal skoro do současnosti, snad to bylo na geni.com (tam tento dotyčný není). Pak tu mám ještě jiného příbuzného, který emigroval zřejmě 1948. Ellisisland databáze nepodchycuje takto mladé příjezdy, family search má ty passengers listy, ale to nestačí jak objevit žijící lidi. Googlit "Svoboda New York" také není jednoduché.