Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

AFAIK to platilo bez omezení. Ještě desítky let potom chodili majitelé s kupními smlouvami, které nebyly zaznamenány.
Což však platilo, jak uvádí i CUZK, z určité části pro převody do tzv. socialistického vlastnictví a na pozemky obhospodařované v rámci soc. organizací. Není mi známo, že by se to týkalo soukromoprávních převodů stavebních pozemků a staveb na nich a nakonec i pozemků družstevníků, pokud ovšem nedarovali své pozemky státu.
jkjkjk ?? !! 
Bohužel v letech 1951 až 1964 se co se týče nemovitostí povinně nemuselo evidovat nic (tj. nabývací titul se nikde neevidoval) a i potom to až do roku 1993 bylo dost omezené.
Tak v tom zápisu z KN je číslo jednací nebo deníku, teď nevím, a vy můžete požádat o kopii té smlouvy nebo rozhodnutí, na základě které byl proveden vklad. Ta smlouva je ve sbírce listin a můžete požádat o její kopii, přičemž se musíte identifikovat, to nejde anonymně. V té smlouvě pak bude přesná identifikace nabyvatele, min. v té době datum narození a adresa. Dále můžete požádat, zda by vám našli smlouvu k dalšímu převodu nemovitosti, ale to upřímně nevím, jak se hledá, protože KN byly ukončeny a pokud se nikam nepsal další převod, tak nevím jak by to našli.
Jiné je to opačně - od nynějška do minulosti, protože na každé smlouvě, případně žádosti o vklad, jehož je smlouva o převodu součástí, musí být (nebo by měl být) uveden nabývací titul minulý, to znamená jak k nemovitosti přišel majitel, který ji teď pozbývá. Tímto řetězcem se lze dostat zpět a překlenout tu díru, jak jsem psal. Jde-li to opačně, to netuším, ale spíše bych to neočekával.
Mě by třeba zajímalo jak dál...mám tu zakoupenou knihovní vložku a tam je vidět převod majetku. Je tam "dle usnesení státního notářství v Pardubicích z roku 1961 č.j..... přechází na Václava Karbana". Tak už jsem tak zoufalý, jak ho objevit, že bych se potřeboval dostat do toho usnesení, ale pochybuji, že je to možné. Chlap dědí barák a má tam jen jméno, nic víc. Rok poté dům prodal a někam zmizel, takže ani neznám jeho datum narození, takže ani nemohu zjistit, co má dnes v KN. Jakože asi nic, protože již nežije a měl stejnojmenného syna. Lidí toho jména je v ČR pořád hodně. Sousedi ve vsi si nic nepamatují, nebo je tím nechci obtěžovat. S tímhle já se potýkám.
Se svými zkušenostmi z místního KÚ už jsem se tu svého času vypsal, takže jen nevěřícně kroutím hlavou...
Já jsem o ně vždy žádal datovkou. Ale dost se to liší, na jednom katastrálním pracovišti mně prostě pustili do sklepa, ať si ofotím, co chci. Jinde zase badatelům poskytují neověřené kopie - skeny zdarma.
GeneralHalsey  
Když je tady debata o katastru, jak je to s vložkami pozemkových knih, dá se o ně požádat emailem bez elektonického podpisu nebo nedá? Jedno pracoviště tvrdí, že to musí být s ověřením totožnosti, ale nejde to přes dálkový přístup. Na katastru se asi fakt už pomátli.