Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

lama2 Mitrovicko, Kotěnice 
Děkuji, tu Lipnici jsem na začátku textu zapoměl z radosti z Vavřince na konci a hned psal. Opravdu trefa do černého neb jsem teď prohledal matriky Lipnice/Poříčí a okolí pod 1669 a nikde dohledatelný Linda.Jste lepší než Davídek a Volf. Díky taky Mariss, kulanovi a evě48
Lipnice a datum křtu Vám nestačí?

Jinak na internetu jsem od "před-webovského" období,
to si lidé vykali, i když se znali, protože většinou chodili společně na PIWo do Obecního domu (Prague Internet World),
potykali si až později u panu Renčína na ISSS v Aldisu, protože to je akce dvoudenní s bohatými sponsory :-)
lama2 Mitrovicko, Kotěnice 
Hluboce se omlouvám. A co ta má otázka o zdroji?
Nějak jsem si nevšiml, že bychom si potykali, byl jste u soudruhů?
lama2 Mitrovicko, Kotěnice 
Děkuji Abuline a u otce Matěje měním prozatímní označení "praotec Linda" na Vavřince Lyndu. Kde jsi jej, prosím , našel? Mitrovice mají matriky od 1727. Tu Lipnici proberu.
Tak ještě jednou :-)
"Hnízdo" bych nehledal v Chyníně, ale, jak jsem již napsal, v Lipnici.
Zjevně vycházíte z článku Václava Davídka v Časopisu rodopisné společnosti z roku 1939 - Davídek tam nachází "nejstaršího" předka Josefa Lindy = Matěje, který se (dle Davídka) měl narodit cca 1668.
Tak si to můžete posunout - Matěj se narodil v rodině Vavřince Lyndy a jeho ženy Mandaleny, pokřtěn byl dne 13. ledna 1669.
lama2 Mitrovicko, Kotěnice 
Díky všem a Kulanovi obzvlášť, neb jsem se z tvého blogu hodně poučil. Teď ještě najít doložený přesun Lindů z Chynína do Mitrovic k známému rodua máme rod falzifikátora F.L. ryze český bez importu z Němec. To by historici Volf a Davídek, kteří F.L. dělali, to by koukali. My si vystačíme :-).
Zdrojem informace o Lindovské chalupě je kniha Davídkova, Naše Spálenopoříčsko, svazek I, str. 116.
V matrice Čížkov - 1 je Lindů několik již na počátku 18. století a v několika vsích, takže lze předpokládat, že tam již "nějakou" dobu byli.
S dolováním bych je nespojoval, protože IMHO hnízdo by mohla být Lipnice, kde je již v polovině 17. století několik rodin Lindů - a Lipnice je typická "selská" ves - okrouhlice.
Na mitrovických panstvích -portafontium- se poměrně často vyskytují Lindauerové.
mariss Chýnovsko, Nepomucko, Přešticko, ... 
To je jen z matriky oddaných, pravděpodobně budou i záznamy o dětech v matrice N. Na Porta fontium jsem našla jen Urbář Chynína (opis z roku 1672 původního urbáře z roku 1565). Tehdy bylo v Chyníně 5 osedlých, ale žádný Linda. Sirotčí kniha z roku 1617 nebyla nejspíš ještě digitalizovaná a leží v archívu - napadá mě Plzeň nebo Rokycany. Ještě je třeba mít na paměti, že v tomto kraji se běžně dávala jména po chalupě, což je pak často detektivka.
lama2 Mitrovicko, Kotěnice 
Ahoj Mariss, díky za stopu v Čížkově 1724 a 1730. Já mám podchycené v Mitrovicích v pozemkové knize 1738 bratry Matěj a Jana ale to dělali jiné hlavy v souvislosti s falzifikátorem Josefem. Vypadá to, že tam někde (Chynín ?) měli Lindové hnízdo už před dolováním, protože Hajny_Mikovec (marně mu píšu) tvrdí, že v sirotčí knize Chynína r. 1617 je ..Chalupa Lindovská, zaplacená, na ni hospodář Jan Linda, Eva žena jeho, děti jich Kateřina, Jakub, Jiřík, Anna, Maryana, Dorota.. Kde je zdroj, ví jen Hajný_Mikovec a ten mlčí... . Pokusil jsem se i požádat o nahlédnutí do vydaného rodinného archivu Mitroviců ale zatím bez odezvy. Dochází mě znalosti.
eva48 hronovsko pardubicko 
Mám babičku rozenou Lindrovou z Velkého Poříčí u Hronova. S jménem Linder / Lindr/ jsem se dostala cca do r. 1750. Velká rodina Lindrů byla taky severně od Hradce Králové, ale jméno se vyskytuje i na Červenokostelecku. Při neznělém -r na konci jména Lindr by se mohlo - při troše fantazie - jednat o společný původ. Jeden z hronovské rodiny Linder byl archivářem na zámku v Liběchově,dožíval život v Hronově / ten zemřel svobodný/.
mariss Chýnovsko, Nepomucko, Přešticko, ... 
Nevím, jak daleko do minulosti jste se dostal. V Chyníně je roku 1724 zmiňován v matrice oddaných nějaký Koželuh na chalupě Lindovské a v roce 1730 se žení také v Chyníně Tomáš Linda. Tolik fakta v matrikách farnosti Čížkov. Ty nehostinné končiny, krajinu mého dětství, si tedy vyprošuji :-) Odhaduji, že s velkou pravděpodobností Lindové přišli v souvislosti s důlní činností, těžením rudy na Mitrovsku. Původ jména bych hledala buď v německém Linde = lípa nebo v souvislosti s chovem lindušek, zpěvných ptáků. Ale to už je opravdu z oblasti fantazie.
lama2 Mitrovicko, Kotěnice 
Nové Mitrovice, Železný Újezd, Hutě
Ahoj všichni, trochu dělám na rodu Linda z Mitrovic. Dost je uděláno díky " falzifikátorovi" Josefu Lindovi ale je tu zásadní otázka odkud Lindové do těchto nehostiných končin přišli. Vypadá to, že mnoho bude vědět Hajny Mikovec a michalekvaclav z tohoto fóra ale už zde dlouho nebyli a neozývají se. Neví někdo něco? Díky