Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Jenom drobný mini-detail :-)
... pracoval ve sklárně, takže dělal formy na foukání, nikoliv na odlévání :-)
IMHO jeden z vrcholů modelařiny byl během 19. století a až do začátku války, když dělali formy pro umělecké předměty z litiny - třeba i malé šperky.
Jenom drobný detail. Ty dvě poznámky dole se mírně liší.
Podle té úplně spodní odpadla od římsko-katolické a stala se českobratrskou evangelickou (v. r. kath. Glauben abgef. u. českobr. evang. geworden.). Podle přípisu z Teplic ale byla bez vyznání (konfessionslos gew.).

No a pokud ten "Formtischler" pracoval ve slévárně, což mi připadá jako velmi pravděpodobné, tak by se to asi mělo překládat jako "modelář".
SANOV Střední Čechy 
Jo, to je překlep, s tím formtischlers jsem se nesetkal, proto ty ??, tischler - dle různých slovníků truhlář, tesař, stolař ....
MenthaPiperita
No, tam byste dost možná dostali pucunk oba dva :D Povolání Josefa Pokorného bylo Formtischler (Tochter des... Formtischlers in...); poznámka dole je opravdu přestup k církvi českobratrské evangelické - oznámení bylo učiněno u sv. Gottharda v Bubenči, zpráva o tom přišla z okresního úřadu v Teplicích - předpokládám, že ten křest je z Košťan nebo okolí.
SANOV Střední Čechy 
Krajíček Alois, katolík, sklář ze Skuhrova, nar. v Kutné Hoře 16.7. 1883 ( matrika 41. str. 78 ), oddaný v Kosten ( Košťany ) 3.7. 1910, syn Jakub Krajíček, kočí Kutná Hora a Kateřiny roz. Benák ze Skuhrova // Pokorná Alžběta roz. v Kosten 19.10. 1889, dcera Josef Pokorný, formtishlartin - truhlář forem ?? - Kosten 113, Juliana roz. Bittermann z Tuschkau - Touškov 37 //// ( Alžběta nar. v Košťanech u Teplic, matrika 3678, snímek 21 ) Jinak - Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz
marin72 marin 
mám prosbu, kdyby se někomu chtělo... potřeboval bych přečíst tyhlety dva zápisy, já jsem na to fakt marnej... u foto č. 1 ty detaily Krajíčka a Pokorný, u foto č. 2 u Antonie ten zápis dole (Praha, Bubeneč, přesun k evangelíkům?) děkuji předem...