Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Můžu se zeptat, v jakém fondu to úmrtí našli? (Asi bych takhle tipoval na matriku obecních příslušníků, ale docela by mě to zajímalo...)
Wow, děkuji za informaci, mohl bych to zkusit. Akorát když je úmrtí v Praze na Zlíchově, tak to asi bude AHMP...? Invalidu, já znám jméno i datum a místo narození, ale pochybuji, že byl voják. Měl to být havíř a třeba měl jen sněť v noze a proto o ní přišel, spekuluji.
Ohledně úmrtních lístků kontaktujte příslušný okresní archiv. Musíte uvést přesné jméno a bydliště. Já takhle hledal datum úmrtí svého prapradědy, tak jsem SOkA poslal dotaz, zda mi mohou pomoci, nebo musím na matriku a obratem jsem obdržel sken jeho úmrtního listu. Na něm je jak hlavní příčina úmrtí (= ta v matrice), tak i přidružené nemoci.

Na invalidu se ptejte Vojenského historického archivu na fond Pražská invalidovna. Bez jména to sice bude těžké, ale můžete jim zkusit vypsat nějaké možnosti. Já takhle poptával 3xpradědu z Rokycanska pouze na základě lístku z FamilySearch, kde stálo "1846 In Prager Invalidenhaus". Poštou mi pak zdarma poslali veškerou dokumentaci, co v archivu našli.
Díky za reakci, no tak co se dá dělat. Potřeboval bych nějak identifikovat toho muže, nemá nohu, tak si říkám, jak kde a zjistit třeba invalidy v Plzni tehdy, ale asi to bude marné. Máte např. někdo zkušenost s těmi úmrtními lístky? V matrice je vždy v kolonce příčina úmrtí ta nemoc a k tomu ohledací lístek doktora č. XY. Budou asi někde uloženy, ale kde, ve farním archivu? Při troše štěstí by tam třeba bylo uvedeno více...
MenthaPiperita
Dítě vpravo mi na čtyři roky připadá velké. Kdysi se u dětí zkoumala školní zralost mimo jiné tak, že bylo požádáno, aby si pravou rukou sáhlo přes hlavu na levé ucho - mladší děti mají v poměru větší hlavu a kratší končetiny. U těch ostatních nevím, mohlo by být, i když dospělí mi zase připadají spíš o něco mladší.
Prosím, mohli byste mi někdo kouknout na tuto fotku https://opu.peklo.biz/p/21/05/07/1620404770.jpg a říci mi, zdali může sedět uvedený věk u každé osoby? Je to pro mě důležité. Jestli to nebude zhruba sedět, tak nevím, co budu dělat. Je to z atelieru Dvořák a Roškota v Plzni, asi 1884.