Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Objednal jsem si ze Slovenska ty sčítací hároky 1930. Musím říci, že celkem spokojenost, trvalo to cca 2 týdny, cena pod 3 eura. Akorát tam lístečkem zakryli nepříbuzné osoby, které ještě v domě žily, což asi chápu v dnešní době GDPR.
tomasokoun  
Dobrý den, já jsem zjistil, že příjmení Oravec se vyskytuje ve Velkých Karlovicích, což je od Prostřední Bečvy kousek. Jen příchod do té oblasti bude někdy těsně před rokem 1748. V pozemkových knihách pro to období příjmení není, asi bydleli v nájmu. Cenzus 1715 je předpokládám na tomto odkazu, s možností vyhledávání podle příjmení i obci https://adatbazisokonline.hu/adatbazis/az-1715_-evi-orszagos-osszeiras/?search=oravecz&term=eyJxIjoib3JhdmVjeiIsImZxIjp7ImRiX2lkIjp7ImM4MWU3MjhkOWQ0YzJmNjM2ZjA2N2Y4OWNjMTQ4NjJjIjoiMiJ9fSwic29ydCI6InNjb3JlIiwiYXEiOiIiLCJhcVR5cGUiOiIifQ%3D%3D
vladob genealogia, mapy, pohladnice 
Takto: Ten cenzus 1715 vyšiel aj na CD, to CD mám, ale ešte predtým, ako som ho získal, tak som z pôvodnej stránky maďarského archívu vyextrahoval všetky tam prítomné priezviská, počet ich výskytov, a mám to abecedne zoradené ako XLS súbor, teda vlastne index. Je to dosť praktické, lebo sa tak dajú pohodlne zistiť variácie priezvisk. Ak mi dáte nejaký email, pošlem ten index. Pán Cisárik tie stránky potom spracoval tak, ako to má. Ak to CD nájdem, uložím ho na ULOZTO, a dám sem odkaz.
tomasokoun  
Díky Vlado, tyto stránky jsem neznal(prozkoumám), ten můj případ bude s největší pravděpodobností zkomolenina příjmení Oravec
vladob genealogia, mapy, pohladnice 
Ak chcete skúsiť Slovensko, v digitalizovanom uhorskom cenzuse r.1715 sú mená Oravecz 100x, Oravetz 4x, Oramecz 1x a pár iných možných mutácií.
Ak chcete vedieť, kde sa tie mená vyskytovali, zadajte to do vyhľadávača
https://www.cisarik.com
napr. pre "oramecz"
https://www.cisarik.com/0_Rozbehy_Senica_TA_Nyitra_Nitra.html
a hľadajte v časti "SURNAMES from CENSUS records in 1715:"
na konci stránky
tomasokoun  
Dobrý den, zkoušel jsem vyhledat to příjmení ale nikde ani zmínka, na FS (varianta Oravicz) mi to háže do výsledků jen Oravecz a Oravik, takže pokud přišli(možná přišla sama, ale zase pokud je svatba psána z Prostřední Bečvy, tak ji někdo z P.B. musel platit) ze Slovenska, tak se jim na Slovensku říkalo asi jinak. V článku o valašských příjmení je varianta Oravec. Dál se tedy nedostanu?
GeneralHalsey  
Já bych to četl taky jako Oravicžová, písmeno S v okolních zápisech vypadá jako současné tiskací a v posledním zápise je to O dost podobné.
tomasokoun  
příjmení nevěsty 1748 Prostřední Bečva
Dobrý den, pomůžete prosím s rozluštěním příjmení? 3. odspodu vpravo - Catharina **avicžova. https://digi.archives.cz/da/permalink?xid=be87af16-f13c-102f-8255-0050568c0263&scan=5d970e669aca4064b3793094214e5d36 *já v tom viděl Stavicžova, kolega z Tabyho Oravicžová. Ale takové příjmení jsem v té oblasti zatím nezaznamenal. Může pocházet ze Slovenska? Díky za rady