Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

ale řeč je o NOVÝCH matričních přírůstcích - každý rok u mnoha matrik, které jsou ještě živé a uložené na obecních úřadech, končí ochranná lhůta (100-75-75) a tyhle knihy jsou (nebo mají být) postupně předávány do archivu, kde je zpracují, digitalizují, dají na web.
honyk Východní Čechy 
V Zámrsku se zdá mají vše možné již doskenované. V sekci matrik píšou: K 18. 8. 2020 byly zdigitalizovány a zpřístupněny všechny matriky uložené k tomuto datu v našem archivu, u který není právními předpisy omezeno jejich zveřejnění. Vyjma šesti svazků, které procházejí zásahem konzervátorů a budou zdigitalizovány a zpřístupněny po opravě – jedná se o signatury 8646, 168-8641, 167-8052, 148-8275, 43-8359 a 27-8623.
Reakce na | Vlákno  
Co teprve tento mega přírůstek až bude: http://www.ahmp.cz/page/docs/mat_prirustek%202020_1_01_19.pdf
Reakce na | Vlákno  
Tak pokud vím, nové matriky se předávaly až teď po téměř roce, protože i zaměstnanci krajského úřadu jsou na home office.... takže to se načekáte :-)
Reakce na | Vlákno  
tomasokoun  
Ano, a ne jen jednu, zkoušel jsem více možností, ale naštěstí to dneska stáhlo rychle.
tomasokoun  
Díky za upřesnění, já teď ve vyhledavání v inventáří zadal tu formulaci "lze předkládat", a našel jsem to tam. Tak už vím, že to jde jen pro ty vypsané v inventáři
Stáhl jste prostě knihu s číslem sign., co jste tam zadal na konci odkazu.
Taková kniha vůbec není v soupisu, patrně ještě není naskenovaná či dokonce není ani v archívu. MartinSt mluvil o situaci, kdy kniha v soupisu je, jen s tou poznámkou "lze předkládat od ..." a chybí tam odkaz.
tomasokoun  
zkoušel jsem odvodit také odkaz na matriku narození v roce 1904 v Horním Holetíně, ale marně. Něco to stáhne, ale není to ta správná matrika. Poslední co je v indexu je 7991 sign. 3718 matrika N 1879-1899 na straně 1728 inventáře
tomasokoun  
Dobrý den, dokázal by jste odvodit odkaz na matriku oddací pro Dvůr Králové n. L, církev československá svazek 3, rok 1932? V inventáři je to strana 2538, díky.
Mně jde hlavně o nové přírůstky, které jsou zatím v seznamu matrik uložených na MÚ a žádnou signaturu (kromě původní) přidělenou nemají.
MartinSt  
Já jsem ze Zámrsku stáhl matriku, u které byla poznámka "lze předkládat od r. 2021", ale musel jsem si to URL ke stažení sestavit z URL existující matriky, kde jsem nahradil koncová čísla Sign.-em z této matriky.
Reakce na | Vlákno  
Antiquus  
Státní zaměstnanci jsou z většiny na tzv. "home office", což zasvěcení vědí jak vypadá, takže se hodně dloooooho nic dít nebude.
Reakce na | Vlákno  
Zdá se mi to, nebo se letos Zámrsk nějak fláká s matričními přírůstky? Poslední aktualizace seznamu je pořád ten loňský srpen.